• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Köszi :)
Az a baj, h bármennyire kevéssé nyitom ki a reduktort, elkezd dagadni a cső, mint egy lufi... :/ A palackon még megpróbálok állítgatni.

Nem tudom milyen CO2 cső az, nekem is volt szilikoncső, CO2-nek árulták, de nem bírta a nyomást 3-szorosára dagadt, majd eldurrant...

A reduktor után én 4-6mm-es phneumatikai kék színű csövet raktam. A reduktoron és a mágnesszelepen kicseréltem a csatlakozót phneumatikai gyorscsatlakozóra, így ha kell bontható is pillanatok. A mágnesszelep után, a GA-ban vettem CO2 csővet. Ez átlátszó és nem áttetsző, mint szilikoncső, szerintem ez az a fajta kicsit merevebb cső, amit régen is használtunk levegőcsőnek.

Másik, a reduktoron szokott lenni vagy egy tekerős fogantyú vagy imbusz kulcsos állítási lehetőség. Ha teljesen kitekered, gyakorlatilag elzáródik a reduktor, semmit nem ereszt ki vagy minimális gázt. Ezzel be lehet állítani a szükséges kimeneti nyomást, akár nullától...
(A palackon egy negyedfordulatot elég nyitni....)
 
Köszi :)
Az a baj, h bármennyire kevéssé nyitom ki a reduktort, elkezd dagadni a cső, mint egy lufi... :/ A palackon még megpróbálok állítgatni.
Vagy a reduktor kuka vagy a reduktor fojtója amit tekergetsz. A palack részleges nyitás zárásával nem érdemes játszani mert a nyomás lassabban vagy gyorsabban így is úgy is kiegyenlítődik és nem vezet sehova.Milyen a reduktorod? Az lesz a halott.
 
Lehet, hogy én voltam figyelmetlen, de nem derült ki számomra, hogy manométer van e a reduktoron.
Illetve inkább úgy tűnik, hogy nincs - ez hasznos lenne, mivel a leolvasott érték alapján tudod beállitani a rendszered nyomását ( nálam 2 bar körül van ).
Egyébként vakon leszel.
 
Lehet, hogy én voltam figyelmetlen, de nem derült ki számomra, hogy manométer van e a reduktoron.
Illetve inkább úgy tűnik, hogy nincs - ez hasznos lenne, mivel a leolvasott érték alapján tudod beállitani a rendszered nyomását ( nálam 2 bar körül van ).
Egyébként vakon leszel.
Szerintem egyszerűen el van durranva a reduktor membránja. Van egy ilyen a melóhelyem műhelyében.
 
Még az ősidőkben a reduktorokat a nagyobb EU akvarisztikai gyártók 1.5-1.8 bar kimenő nyomásra tervezték.
Nem voltak kerámia diffúzorok, reaktor volt és kész. Lépcsős, vagy a mostani hengeres forma.

A JBL csövek szerintem ilyen környezetben működhetnek.

De az évek alatt nagyon sokat változott a CO2 beoldás és a hozzá kapható termékek listája.
Jöttek a kerámia difik amin át kellett préselni a gáz. Ide már 1.5-1.8 bar kellett. Néhány reduktor már itt is elhasalt mert a felső tartományban nem volt elég kraft benne.
Aztán jöttek az atomizerek, külső inline difik és már 2.5-3 bar környékén indultak csak el. Szinte a teljes Európában kapható akvarisztikai reduktor paletta elhasalt itt.
Mivel a korábbi ronda belső lépcsős reaktorok után ezek a diffúzorok szépek voltak és látványosan működtek, gyorsan elterjedtek a hobbiban.
Az EU reduktor gyártók szép lassan lehúzták a rolót (azért nyomokban még élnek) és a kinai/taiwani reduktorok elárasztották a piacot.
A csövek rögzítése csavaros lett, a csövek anyaga vastagabb, hogy bírja ezt a megnövekedett nyomást is.

Most az van, hogy ha CO2 szettet veszel érdemes úgy összeválogatni, hogy jól működjenek egymással.
Pl a JBL csöved 99%, hogy a régi szemlélet maradványa. Miközben a reduktorod már egy másik generáció.

Én a csőre tippelek. Párat eldurrantottunk mi is. Ráadásul a nyomásálló csöveket is időnként nézni kell. Évek alatt 24 órás használatban rendesen igénybe vannak véve. Van amelyik felpuhul idővel aztán pukk az is.

Cserélj csövet kézzel nehezen vagy egyáltalán nem összenyomható csőre.
 
Köszi mindenkinek! :)


Dede, JBL CO2 cső... :/
Szia!
Az nem derült még ki,hogy milyen reduktorod van!???
Ipari vagy akvarisztikai? Az iparit fel tudod tekerni addig,hogy eldurranton a cső az akvarisztikait pedig a legtöbb esetben nem lehet piszkálni....


Köszi, holnap megnézem, mára feladtam :D
 
Egy ugyanilyen esettel találkoztunk a minap, kiderült, hogy ISTA "reduktor" volt a palackon, amivel annyi a gond, hogy nem nyomáscsökkentő, csak az átfolyó gázmennyiséget szabályozza le, így a nyomás nem csökken semmit, a co2 csövek pedig 8 bar-ra vannak kialakítva, nem 40-60-80 barra, ami a palackokban van. Előfordulhat, hogy itt sem rendes reduktor van a rendszerben?
 
A papillon reduktorom szerintem a gagyitól messze van. :)
Viszont occokinai reduktoron+mágnesszelepen gondolkozom majd ha lesz hely neki a taiwanos alá (talán kap egy saját szekrényt a következő lakásfestés során), na ott már komolyabb tesztidőszak lesz. :)
 
A papillon reduktorom szerintem a gagyitól messze van. :)
Viszont occokinai reduktoron+mágnesszelepen gondolkozom majd ha lesz hely neki a taiwanos alá (talán kap egy saját szekrényt a következő lakásfestés során), na ott már komolyabb tesztidőszak lesz. :)

Nem a tiédet gagyiztam le,hanem általában az összes kis méregdrága reduktort.
Az ipari nem szép de harmad annyiba kerül,sosem megy tönkre,tömít!!!!!,és szabályozható! És még pontos is.....
 
Nem a tiédet gagyiztam le,hanem általában az összes kis méregdrága reduktort.
Az ipari nem szép de harmad annyiba kerül,sosem megy tönkre,tömít!!!!!,és szabályozható! És még pontos is.....

Teljesen mindegy hogy ipari vagy akvarisztikai ha nem reduktort teszel a palackra hanem áramlásszabalyzót es itt most erről van szó. Felesleges elkezdeni ócsárolni most az akvarisztikai reduktorokat.
 
Ja nem is vettem magamra, csak azért írtam, mert azért akvarisztikaiban is van jó. :)
Persze,ez igaz. Láttam jót,pl az ELOS- tól 280 euróért....
Majd alkalom adtán teszek fel egy képet egy ipari reduktorral épített co2 szettről,ami engem is túl fog élni,és még rohadt jól is néz ki.
 
Teljesen mindegy hogy ipari vagy akvarisztikai ha nem reduktort teszel a palackra hanem áramlásszabalyzót es itt most erről van szó. Felesleges elkezdeni ócsárolni most az akvarisztikai reduktorokat.
Egyenlőre az sem derült ki,hogy mi volt a palackon.... reduktor,vagy bármi más szerkezet!?
Az ócsárlásától pedig még elég messze van amit írtam. Csak a saját tapasztalatom alapján alkotok véleményt,mivel már 2db ilyen hipi szupi alkatrész landolt a kukában sajnos....
 
Egyenlőre az sem derült ki,hogy mi volt a palackon.... reduktor,vagy bármi más szerkezet!?
Az ócsárlásától pedig még elég messze van amit írtam. Csak a saját tapasztalatom alapján alkotok véleményt,mivel már 2db ilyen hipi szupi alkatrész landolt a kukában sajnos....

Egy áramlásszabalyzo volt a palackon, a nyomas 38 bar volt.

*egyelőre
 
Valóban az történt, amit inadsz írt :)
Áramlásszabályzó volt a palackon, azt adták el reduktorként. De amikor nagy nehezen kiderült, mi volt a hiba, visszavették az áramlásszabályzót és így csak kicsit ráfizetve most egy oxyturbo reduktorral tökéletes a rendszer. :)

Ez volt a bűnös:

áramlásszabályzó .jpg
Ráadásul ugye csak egy nyomásmérő óra volt rajta, így a kimenő nyomást nem is lehetett látni :D

Ez is jó tanulópénz volt... :D
Köszönöm a segítséget mindenkinek!! :)
 
Egy ugyanilyen esettel találkoztunk a minap, kiderült, hogy ISTA "reduktor" volt a palackon, amivel annyi a gond, hogy nem nyomáscsökkentő, csak az átfolyó gázmennyiséget szabályozza le, így a nyomás nem csökken semmit, a co2 csövek pedig 8 bar-ra vannak kialakítva, nem 40-60-80 barra, ami a palackokban van. Előfordulhat, hogy itt sem rendes reduktor van a rendszerben?

Ezt csak most vettem észre. Konkrétan én voltam az... :D Köszi ;)
 
Back
Oldal tetejére