• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Beletettem egy tál vízbe a visszafolyásgátlótól egész az U üvegig, nem bugyborékol sehol semmi, úgy gondoltam ha beleteszem akkor a vízben látnom kéne buborékokat ha valahol ereszti a co2-t. Nem igazán értem most ezt.
Ezt igy en sem ertem de nam hallottam meg b.sz-t sziszegni.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Szerintem a diffuzort hallod

Kívülről lehet hallani a diffuzort ahogy porlaszt? Nem is értem honnan jöhet, víz fölé hajolva nem nagyon hallok semmit, mintha a bubiszámlálótól hallanám de a vízbe téve nem buborékolt semmi hogy lyukas lenne akár a cső vagy az üveg repedve, látszani se látszik semmi. Gázosítani a szobát csak nem szeretném.

Update:
Lecseréltem az összes csövet a visszafolyásgátlótól kezdve, és valószínűleg tényleg a diffúzor hangját lehet kívülről hallani ahogy bubizik. Addig amíg nem lett meg a nyomás a diffúzorban és nem kezdett el működni nem hallottam semmit, most mióta működik ismét lehet hallani azt a hangot, kicsit sziszegős féleséget arról az oldalról ahol a diffú van.
 
Utoljára módosított:
Persze hogy lehet (gondolj a levegőztető-porlasztóra). Valószínűleg minél kisebb nyomáson megy a beoldás (ill. minél apróbb buborékokra porlasztasz), annál kevésbé.

Köszönöm szépen akkor a válaszokat nektek, azért lecseréltem a csöveket azon a szakaszon mert nem voltam benne biztos de így már ha csak valamelyik eszköz nem hibás (és már pedig nem hinném mert egy tál vízbe belehajtogattam csövestől mindenestől őket és nem eresztettek bubit sehol hogy lenne lyuk vagy törés) akkor minden rendben történik és tökéletes minden. :) Szépen porlaszt, egyelőre 1 másodperc/bubi aztán majd a tesztek mutatják hogy hova tovább :)
Köszönöm még egyszer nektek, rendesek vagytok! :)
 
Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy ma megtöltettem a C02 palackot, és most a palack tetején ereszt a csap, amikor kinyitom.
Ami furcsa, hogy a szokásoshoz képest jóval fagyottabb volt a palack, amikor visszahozták. Előfordulhat, hogy csak a hőtágulás miatt ereszt, és ha szobahőmérsékletre melegszik, akkor nem fogja ezt produkálni?
 
Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy ma megtöltettem a C02 palackot, és most a palack tetején ereszt a csap, amikor kinyitom.
Ami furcsa, hogy a szokásoshoz képest jóval fagyottabb volt a palack, amikor visszahozták. Előfordulhat, hogy csak a hőtágulás miatt ereszt, és ha szobahőmérsékletre melegszik, akkor nem fogja ezt produkálni?
úgy rémlik, hogy nagy hőmérséklet különbség esetén nem javasolt kinyírni meg és a palack csapját, várj míg felmelegszik.
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Green Aqua-nál vásárolt Oxyturbo CO2 reduktor tűszelepét szokták-e valahogy tömíteni ( teflon )
Csak simán be van csavarva, nincs benne tömítőgyűrű és nagyon rá kell húznom hogy ne szivárogjon? Mert így viszont nagyon hülye pozícióban áll...
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Green Aqua-nál vásárolt Oxyturbo CO2 reduktor tűszelepét szokták-e valahogy tömíteni ( teflon )
Csak simán be van csavarva, nincs benne tömítőgyűrű és nagyon rá kell húznom hogy ne szivárogjon? Mert így viszont nagyon hülye pozícióban áll...
teflonszalaggal érdemes betekerni összeszerelés előtt. Az hiszem a festos cuccok menetén alapban is van valami hasonló bevonat.
 
Sziasztok, duplaórás reduktorom van, az egyik órán a palackban lévő nyomás a másikon a redukált gáz térfogatárama olvasható l/pecben, a kérdés pedig, hogy 2,5 bár nyomás kb mennyi l/percnek felel 1-1,5 bubiszám esetén. Köszi a válaszokat
 
Sziasztok, duplaórás reduktorom van, az egyik órán a palackban lévő nyomás a másikon a redukált gáz térfogatárama olvasható l/pecben, a kérdés pedig, hogy 2,5 bár nyomás kb mennyi l/percnek felel 1-1,5 bubiszám esetén. Köszi a válaszokat

Szia!
Hülye kérdés,de ez miért fontos??
A beoldott -gáz mennyisége lényeges nem az hogy 2,5 bar nyomásnál mennyi az átfolyás liter/percben.
 
Az a bajom hogy beállítok mindent pl 1-1,5 pubit másodpercenként, lekapcsol a rendszer és mikor újra visszakapcsol nem indul el a gáz. GA-s bubiszámláló előtte 2 darab visszacsapó szeleppel, plussz még a szelepen vissza is folyik a bubiszálálóból a víz a csőbe annak ellenére hogy ott az egyirányú szelep. Azért van előtte kettő mert a szoba másik sarkába fért el a palack a szekrény mögött, a mágnesszelepből jön egy 3 méteres merev falú cső majd visszacsapó szeleppel összekötve még egy 70 centis átlátszó cső, mert nem volt annyi merev falú csővem csak 3 méter és annti még hiányzott. A bubiszámláló alatt van egy visszacsapó szelep ez a második és a bubiszámlálóval egy 3 cm hosszú csővel van összekötve, a bubiszámláló tetején ugyanez hogy az akvából ne fojjon a bubiszámlálóba vissza a víz. Az irányok biztos jól vannak bekötve, ez a lehetőség kiesett. Lehet a két visszacsapó tréfál meg és miután lezártak nem nyitnak ki a beállított bubiszámnál?
 
Támadt egy kis gondom a rendszerrel. Pár hónapig szépen üzemelt, de most megszűnt a porlasztás. A reduktor jelenleg 60 bar bemenő és 1 bar kimenőt mutat. Levettem a diffúzort (Aquario Neo akril), anélkül bubizik a cső vége. Hiába áztattam be ADA Superge oldatba, az sem segített.
Már arra is gondoltam, hogy fogyóban a palack, de 1 bar kimenőnek még elégnek kellene lennie szerintem és a súlya alapján sem tűnik még üresnek.

Van valakinek ötlete?
 
Támadt egy kis gondom a rendszerrel. Pár hónapig szépen üzemelt, de most megszűnt a porlasztás. A reduktor jelenleg 60 bar bemenő és 1 bar kimenőt mutat. Levettem a diffúzort (Aquario Neo akril), anélkül bubizik a cső vége. Hiába áztattam be ADA Superge oldatba, az sem segített.
Már arra is gondoltam, hogy fogyóban a palack, de 1 bar kimenőnek még elégnek kellene lennie szerintem és a súlya alapján sem tűnik még üresnek.

Van valakinek ötlete?
diffúzornak 1,8 bar körüli nyomás kéne, próbálj állítani a reduktoron
 
Back
Oldal tetejére