• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Szerintem pont fordítva javasolt a bekötés, vagyis mágnesszelep és utána a tűszelep. Ugyanis a tűszelep átfolyást szabályoz, és fordított bekötésnél, mikor kinyit a mágnesszelep, akkor "köp egyet" a rendszer, főleg ha egy darab csővel van összekötve minden. Ilyenkor ugye a tűszelep után szépen megnő a nyomás, ahogy az finoman átereszt, és a mágnesszelep előtt is akkora lesz mint a reduktor kimenője. Nyitáskor pedig ez a nyomás szabadul rá az akváriumodra.
Szia, na azt hiszem végre megoldódik az a probléma, hogy felpattanok a kanpéról mert azt hiszem lőnek. :D Nekem 5 éve úgy megy az aqua medic mágnes szelep, hogy kb 60-70 centire a tűszeleptől in a mágnesbe majd onnan out vezeték, visszafolyásgátló és counter OSZT bumm mikor kapcsol az időzítő. A kérdésem az lenne, hogyha a "nagy nyomásra" azaz a palack reduktorára rákötöm a mágnesszelepet majd arra a tűszelepet akkor bírni fogja azt a nyomást a mágnesszelep? Hűtésnek tuti jó a hideg gáz, nekem a palack fő csapja maxra ki van nyitva, a reduktoré is. Az is biztos, hogy így csak a redukált nyomás megy a buborékszámlálóba nem a csőben felhalmozódott nyomás mely kirobban Én meg harci készültségbe váltok. :D üdv
 
Szia, na azt hiszem végre megoldódik az a probléma, hogy felpattanok a kanpéról mert azt hiszem lőnek. :D Nekem 5 éve úgy megy az aqua medic mágnes szelep, hogy kb 60-70 centire a tűszeleptől in a mágnesbe majd onnan out vezeték, visszafolyásgátló és counter OSZT bumm mikor kapcsol az időzítő. A kérdésem az lenne, hogyha a "nagy nyomásra" azaz a palack reduktorára rákötöm a mágnesszelepet majd arra a tűszelepet akkor bírni fogja azt a nyomást a mágnesszelep? Hűtésnek tuti jó a hideg gáz, nekem a palack fő csapja maxra ki van nyitva, a reduktoré is. Az is biztos, hogy így csak a redukált nyomás megy a buborékszámlálóba nem a csőben felhalmozódott nyomás mely kirobban Én meg harci készültségbe váltok. :D üdv
Szia, nálam a reduktor csapja 2bar ra van kinyitva, nem hiszem hogy kell ennél nagyobb nyomás, de biztos hogy nem maxra kell kinyitni, mágnesszelep nálam a reduktoron van müködik a dolog, de nem maxon!
üdv..
 
A kérdésem az lenne, hogyha a "nagy nyomásra" azaz a palack reduktorára rákötöm a mágnesszelepet majd arra a tűszelepet akkor bírni fogja azt a nyomást a mágnesszelep?
Bírni fogja ! Ezek a mágnesszelepek olyan 6-8 Bar-ra vannak tervezve, de valószínűleg még ennél is többet kibírnak, csak akkor lehet, hogy nem tud kinyitni. Nálam pl necces, mert ipari 24 voltosom van amit csak egy 19 voltos notebbook táppal üzemeltetek, és így kicsit gyengusz. De ahogy Adian is írta , ha nem atomízered van akkor elég a 2 bar nyomás. Amúgy a jelenlegi felállásnál is a palack kimenő nyomását kapta a mágnesszeleped, mert a tűszelep csak átfolyást szabályoz, vagyis apránként a mágnesszelepnél is rendszernyomás lesz. A 60-70 centi csöved meg úgy viselkedik mint egy kis tartály, abban lesz az a több Bar-nyi nyomás amit a szelep kapcsolásakor hirtelen rárobban, az akváriumra, majd utána már a tűszelep már megfogja a gáz átfolyási mennyiségét.
Palackot meg ki lehet nyitni fullra, az semmit nem befolyásol, mert a nyomásszabályozást úgyis a reduktor végzi
 
Bírni fogja ! Ezek a mágnesszelepek olyan 6-8 Bar-ra vannak tervezve, de valószínűleg még ennél is többet kibírnak, csak akkor lehet, hogy nem tud kinyitni. Nálam pl necces, mert ipari 24 voltosom van amit csak egy 19 voltos notebbook táppal üzemeltetek, és így kicsit gyengusz. De ahogy Adian is írta , ha nem atomízered van akkor elég a 2 bar nyomás. Amúgy a jelenlegi felállásnál is a palack kimenő nyomását kapta a mágnesszeleped, mert a tűszelep csak átfolyást szabályoz, vagyis apránként a mágnesszelepnél is rendszernyomás lesz. A 60-70 centi csöved meg úgy viselkedik mint egy kis tartály, abban lesz az a több Bar-nyi nyomás amit a szelep kapcsolásakor hirtelen rárobban, az akváriumra, majd utána már a tűszelep már megfogja a gáz átfolyási mennyiségét.
Palackot meg ki lehet nyitni fullra, az semmit nem befolyásol, mert a nyomásszabályozást úgyis a reduktor végzi
Én azt vettem észre, hogy 2 bar környékén jobban porlaszt a difi ,meg nincs lövöldözés! de tény és való hogy reduktor s mágnesszelep a legjobb bekötés, természetessen fixre kötve..
 
Hát igen... Nálam egy édesanyámtól "elcsent" sörcsaphoz való reduktor van, nem mér 200 bárig mint a co hegesztőké, de a palackot is anyámtól szerzem, szóval 75 báros palackok vannak. A furcsa nálam, hogy este 50 bár volt benne reggelre teljesen üres volt és senki nem ébredt fel rá :D hallottam már lángvágóra szerelt hibás reduktorral oxigén palacknál mikor kinyit a biztonsági szelep, hát fel keltünk volna rá az biztos :D... A rendszert rögtön leteszteltem egy oxigén palackkal 2.9 bárnál még nem engedett sem a reduktornál sem a csövezésnél, na meg ha eresztene akkor sem megy el egy este alatt 50 bár gáz 3.2 bárnál kinyitott a biztonsági szelep, ahogy annak lennie kell, bár a kor (1996-os gyártású reduktor) megette már kicsit nyilván, szóval 0.2 bárt már csalhat :D de viszont stabilan tartja a 2 bárt, kb 3 hete ment, minden nap legalább 3-szor ellenőriztem, és sosem mászott feljebb vagy lejjebb a nyomás, hogy esetleg a reduktor nem bírná tartani és felment volna 3 bár fölé, de azt hiszem ezt már sosem fogom megtudni mi történt :D

Hogy ne OFF-oljam tovább a 3D hátteres témát így itt válaszolnék;)

@Szinten !
Rosszul látod a CO2 palack, nyomás illetve töltöttségi összefüggését. A szén-dioxid folyékony halmazállapotban van a palackba betöltve , 50 Bar körüli nyomáson, ez alatt viszont gáz halmazállapotúvá válik. Ez annyit tesz, hogy a töltet egy része mindig folyékony, és egy része gáz. te ebből csak annyit látsz, hogy a palack kifogyásáig meg sem mozdul a mutató az 50-röl, majd mikor már nincs a palackban több folyékony CO2, akkor kezd el a palacknyomás mutatója is megindulni a nulla felé, kimenő nyomás ettől még nem változik persze. Az esetedben az is lehet, hogy csak pár dekányi töltet volt már benn ami elszökött, ezért lett reggelre üres, vagy már régóta szivárgott, de az előbb leírt folyamat miatt te ebből semmit nem vettél észre, ahogy anno én se a hibás, szivárgó reduktornál.
Nekem most tényleg kifogyóban van a palackom :mad:, de már egy hete így megy :)

DSC_0262.JPG
 
Hogy ne OFF-oljam tovább a 3D hátteres témát így itt válaszolnék;)

@Szinten !
Rosszul látod a CO2 palack, nyomás illetve töltöttségi összefüggését. A szén-dioxid folyékony halmazállapotban van a palackba betöltve , 50 Bar körüli nyomáson, ez alatt viszont gáz halmazállapotúvá válik. Ez annyit tesz, hogy a töltet egy része mindig folyékony, és egy része gáz. te ebből csak annyit látsz, hogy a palack kifogyásáig meg sem mozdul a mutató az 50-röl, majd mikor már nincs a palackban több folyékony CO2, akkor kezd el a palacknyomás mutatója is megindulni a nulla felé, kimenő nyomás ettől még nem változik persze. Az esetedben az is lehet, hogy csak pár dekányi töltet volt már benn ami elszökött, ezért lett reggelre üres, vagy már régóta szivárgott, de az előbb leírt folyamat miatt te ebből semmit nem vettél észre, ahogy anno én se a hibás, szivárgó reduktornál.
Nekem most tényleg kifogyóban van a palackom :mad:, de már egy hete így megy :)

View attachment 13486

Amikor a palackot elhoztam (kb 3 hete) még új volt. A kupakon még rajta volt a ragaszto ami jelzi, hogy töltés után még nem bontották fel. A palack 42 kilo volt ebből 22 kiló a palack tára súlya, 1bubi/mp-vel hajtva 14 órát (világítás 12 óra előtte 2 órával indul a co) a rendszert leteszteltem víz alatt is és szappanos vizes ecsetes módszerrel is és nem ereszt. Ezért gyanakszok, hogy a biztonsági szelepen keresztül engedett el. Lehet, hogy hibás a reduktor és valamiért felengedte a nyomást 3 bár fölé.
 
Amikor a palackot elhoztam (kb 3 hete) még új volt. A kupakon még rajta volt a ragaszto ami jelzi, hogy töltés után még nem bontották fel. A palack 42 kilo volt ebből 22 kiló a palack tára súlya, 1bubi/mp-vel hajtva 14 órát (világítás 12 óra előtte 2 órával indul a co) a rendszert leteszteltem víz alatt is és szappanos vizes ecsetes módszerrel is és nem ereszt. Ezért gyanakszok, hogy a biztonsági szelepen keresztül engedett el. Lehet, hogy hibás a reduktor és valamiért felengedte a nyomást 3 bár fölé.
Elég sokat foglalkoztam különféle palackokkal, de én még hibás biztonsági szeleppel nem találkoztam, annál inkább reduktorral.

azaz egyszer igen, egy teherautóról leesett palacknál megsérült...
 
En sem a szelepre gyanakszom, hanem a reduktorra, mivel ha fel tud szokni valamiert a reduktor utan 3 bar fole a nyomas a szelep kinyit es nagy valoszinuseggel a szelep kinyitott mert a rendszeren nincs szivargas le teszteltem az eset elott es utan is.
Azota hoztam egy masikat ami uj (regi gyartmany bontatlan dobozban) megnezem azzal is.
Nem tudom, hogy mi tud elromlani bennük, nem egy tulzottan bonyolult szerkezetek ezek :)
Egyedül a kb 20 kilo gazt sajnalom ami elszokott :D
 
A reguktorodról , vagy erről a biztonsági szelepről tennél fel képet, mert én még ilyen 3Bar-ost nem láttam, meg igazából nem is értem minek rá. Palackon meg ugye van egy 190-es.
Amikor az a hibás reduktor miatti palackkifogyás volt nálam, akkor egy törpe 10 kilós Linde palackom volt, amiről szintén én szedtem le a zárócimkét. Persze akkor én is az összes általam szerelt illesztést teszteltem, de azt nem tudhattam, hogy a palackra csatlakozó cső bekötése hibás a reduktornál.
Amennyiben te bontottad fel a palackot, úgy tuti, hogy van valahol szivárgás a rendszerben és az elejétől fogva ereszt, csak a palackban történő halmazállapotváltozás miatt nem vetted észre
 
Utoljára módosított:
En sem a szelepre gyanakszom, hanem a reduktorra, mivel ha fel tud szokni valamiert a reduktor utan 3 bar fole a nyomas a szelep kinyit es nagy valoszinuseggel a szelep kinyitott mert a rendszeren nincs szivargas le teszteltem az eset elott es utan is.
Azota hoztam egy masikat ami uj (regi gyartmany bontatlan dobozban) megnezem azzal is.
Nem tudom, hogy mi tud elromlani bennük, nem egy tulzottan bonyolult szerkezetek ezek :)
Egyedül a kb 20 kilo gazt sajnalom ami elszokott :D
A szelep tengelye mellett simán megszökik, ha gyenge a tömszelence. Nem kell aggódni, nem gyakori jelenség. Ha egyszer bekopik rendesen, akkor nem lesz vele gond. Kicsi az űrtartalom, így hamar kárát látod, de egy próbát megér. Nyit-zár-nyit-zár-nyit-zár... vagy tízszer. Bejáratod. Persze, lehet egy újabb töltet megy rá, vagy nem. Persze, ha van új, akkor el kell hajítani.
 
Victor:
A palackon van egy lefúvószelep, itt ugyan nem irtam, de a masik topicban igen, hogy ez nem egy akvarisztikai reduktor. A palack nalam nem 150 baros, hanem csak 75. Na most a reduktor egy sorcsaphoz van kotve, ami eleg sok penz (ahonnan ezt hoztam ott konkretan egy 600e ft-s sorcsap van). A lefuvoszelep vagy biztonsagi szelep kinek hogy tetszik, arra van, hogy ha a reduktor meghibasodik es fel menne 3 bar fole (ami tonkretenne a sorcsapot) eressze el a nyomast, mert meg mindig olcsobb egy palackot cserelni mint a sorcsapot :)

Mintor:

Lakatos reven ez az elso amit ellenorzok egy palacknal, lattam ilyet diszu palacknal meg tanulokent, nem volt vicces a 2 meteres langcsova ami langot fogott a szelepnel... ott meg tanulta szerintem az egesz osztaly, hogy mindegy milyen palack a szelepet ellenorizni kell. Tekintve, hogy egy 96-os gyartmanyu reduktor (ha jol emlekszem) eselyesebb a reduktor meghibasodasa, mivel a rendszer tesztelve lett inditas elott.
Amugy meg a tuszelepre gyanakodtam, meg a citromsavasnal volt, hogy egyszer csak eleresztette magat 1 bubi/mp-rol pezsgofurdo uzemmodba valtva... a nyomas pedig ugyanigy 2 bar volt (mert ugye ennel a rendszernel neha felszokik a nyomas, de akkor a tuszelep volt a gond) ott 13 halam latta ennek a karat, itt ezt kizartam, mert egy hal sem hullott el es meg csak nem is pipaltak :)
 
Üdv Növényfejek!

Már kezdek megfertőződni a nagynyomású rendszert illetően. Szerencsémre igen sok itt az infó. Egyet viszont még nem találtam és nagyon érdekelne.
Jól gondolom, hogy a legtöbb pl. gázcseretelepen és egyéb ilyen értékesítő helyen olyan palackot találok, aminek a nyakán W21,8x1/14-es menet van a reduktornak kialakítva? Láttam még G3/4" csatlakozást is, de nekem a népszerűbb kellene. Köszi!
 
Üdv Növényfejek!

Már kezdek megfertőződni a nagynyomású rendszert illetően. Szerencsémre igen sok itt az infó. Egyet viszont még nem találtam és nagyon érdekelne.
Jól gondolom, hogy a legtöbb pl. gázcseretelepen és egyéb ilyen értékesítő helyen olyan palackot találok, aminek a nyakán W21,8x1/14-es menet van a reduktornak kialakítva? Láttam még G3/4" csatlakozást is, de nekem a népszerűbb kellene. Köszi!
szia , ha gondolod egy 2kg-os Co2 poroltóval ki tudlak segíteni, csak várnod kell augusztus közepéig.. ! szerintem a reduktor-palack menet-csatlakozás az szabvány...
 
szia , ha gondolod egy 2kg-os Co2 poroltóval ki tudlak segíteni, csak várnod kell augusztus közepéig.. ! szerintem a reduktor-palack menet-csatlakozás az szabvány...
Most még futok néhány kört ezzel a palack témával itt a környéken mik a lehetőségeim, mert még azt sem tudom mi lenne jó nekem. Köszönöm, kereslek ha aktuális.:)
 
Sziasztok,

A kérdésem az lenne, hogy van e valamiféle különbség a CO2 szerelvényekre ( mágneskapcsoló, csatlakozó, fojtó visszacsapó szelep stb. ), és a sűritett levegős között ?
Nézegettem az SMC katalógust, nem találtam ilyen jellegű megkülönböztetést.
A mágnesszelepem nem akar kapcsolni, nyitva van állandóan, viszont pneumatikus cuccaim vannak, ha lehet, azzal helyettesiteném.

köszönöm előre is !
 
Sziasztok,

A kérdésem az lenne, hogy van e valamiféle különbség a CO2 szerelvényekre ( mágneskapcsoló, csatlakozó, fojtó visszacsapó szelep stb. ), és a sűritett levegős között ?
Nézegettem az SMC katalógust, nem találtam ilyen jellegű megkülönböztetést.
A mágnesszelepem nem akar kapcsolni, nyitva van állandóan, viszont pneumatikus cuccaim vannak, ha lehet, azzal helyettesiteném.

köszönöm előre is !
Reduktorban van diffi. Nem passzolnak a menetek.

Oxigén,
Hidrogén,
Éghető gáz
Nem éghető gáz
ezek eltérőek.
 
Reduktorban van diffi. Nem passzolnak a menetek.

Oxigén,
Hidrogén,
Éghető gáz
Nem éghető gáz
ezek eltérőek.


Köszönöm a választ, a meneten kivül van más probléma ? A pneumatikus szelepek csatlakozósak, nem tudnám közvetlenül felcsavarni a reduktor után.
A reduktorra menne a csatlakozó, azonos menettel természetesen, és csővel összekötve a szeleppel ( 3/2 -s szelepre gondoltam, egyik ága dugózva, mert nem kell hogy váltson ).
 
Sziasztok! :)
A következővel küzdök most:
Nagynyomású co2 rsz-t szerettem volna összeszerelni (2kg-os palack, GA mágnesszelep, JBL co2 cső, a többi most nem lényeg).
Az a helyzet, hogy ha zárt mágnesszelep mellett kinyitom a palackot és a reduktort, felrobban a co2- cső a reduktor és a szelep között... (félig megsüketültem... :D )
Valakinél volt már ilyen?
Rengeteg naplóban olvastam, h nem reduktorba épített mágnesszelepes rendszert használnak. Az a tippem, h a reduktorral van a bibi, lehet, h nem csökkenti le a nyomást eléggé a túlnyomás szétdobja a csövet?
Köszönöm a segítséget! :)
 
Sziasztok! :)
A következővel küzdök most:
Nagynyomású co2 rsz-t szerettem volna összeszerelni (2kg-os palack, GA mágnesszelep, JBL co2 cső, a többi most nem lényeg).
Az a helyzet, hogy ha zárt mágnesszelep mellett kinyitom a palackot és a reduktort, felrobban a co2- cső a reduktor és a szelep között... (félig megsüketültem... :D )
Valakinél volt már ilyen?
Rengeteg naplóban olvastam, h nem reduktorba épített mágnesszelepes rendszert használnak. Az a tippem, h a reduktorral van a bibi, lehet, h nem csökkenti le a nyomást eléggé a túlnyomás szétdobja a csövet?
Köszönöm a segítséget! :)
A reduktort, ne tövig csavard ki, hanem max egy-két bárra. A palackon is elég egy kis csavarás, de abban ugy 50-60 bar van. A reduktor azért kell, hogy leszabályozd a nyomást.
 
Köszi :)
Az a baj, h bármennyire kevéssé nyitom ki a reduktort, elkezd dagadni a cső, mint egy lufi... :/ A palackon még megpróbálok állítgatni.
 
Back
Oldal tetejére