• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Nálam a második verzió szerint megy. Szvsz teljesen mind1 csak a reduktorral kezdődjön. :D
ha egy rendszert uzemeltetsz a palackrol, akkor mindegy a sorrend ahogy @xspirit irta.
nalam egy palackrol ket akva megy, itt a magneskapcsolo utan kell ket tuszelep amivelcbe lehet allitani a ket agat kulon kulon

Tapatalkkal küldve az én LG-D390n eszközömről
 
Nálam a második verzió szerint megy. Szvsz teljesen mind1 csak a reduktorral kezdődjön. :D
Az a gond, hogy a tűszelep csak átfolyást szabályoz, és amennyiben reduktor⇒tűszelep ⇒mágnesszelep a sorrend, akkor zárás után nem sokkal, a tűszelep és a mágnesszelep közt is a reduktorból érkező nyomás lesz, ami a szelep nyitásakor "rárobban" a beoldást végző eszközre. Ha csak egy pici csődarabbal van összekötve, akkor valószínűleg nem lehet észrevenni, de volt akinek méteres cső volt itt és neki elég jelentős mennyiségű CO2-t lőtt be hirtelen a reaktorába.
 
Az a gond, hogy a tűszelep csak átfolyást szabályoz, és amennyiben reduktor⇒tűszelep ⇒mágnesszelep a sorrend, akkor zárás után nem sokkal, a tűszelep és a mágnesszelep közt is a reduktorból érkező nyomás lesz, ami a szelep nyitásakor "rárobban" a beoldást végző eszközre. Ha csak egy pici csődarabbal van összekötve, akkor valószínűleg nem lehet észrevenni, de volt akinek méteres cső volt itt és neki elég jelentős mennyiségű CO2-t lőtt be hirtelen a reaktorába.
Igen ez megállja a helyét. Nem tudom a kötéseknél, vagy a beoldó eszköznél számít-e azon felül, hogy ott kicsit megszalad a gáz arra a kb 5-10 másodpercre. Nyílván ezért ajánlják Viktorék is, hogy csak néhány centi cső legyen a mágnesszelep előtt.

Szerk.: a rövid cső útja megnyílik az akva felé akkor csak az a rövid cső térfogat számít, amiben megnőtt a nyomás, egyébként ugyan úgy a tűszelep átfolyása fog számítani.
 
Sziasztok!
Menyire szoktátok kihasználni a gázt a palackból? Az enyém már 1,5 hete megy fekvő mutatóval de még mindig meg van a kimenő nyomás és a megfelelő bubi szám.
 
Akkor rá érek még kicserélni:D. Akkor gondolom addig használod míg lenem esik a kimenő nyomás
Sőt. Ha teljesen kifogy és nem cseréltetem hanem töltik még ki is szoktam teljesen tekerni és fejre borítom. Néha jön egy kis meglepi belőle. Szerintem víz. Akadnak litereken spóroló cégek. Vagy csak a nyomáspróba után marad benne nem tudom. Ahol én töltetek kérésre nyomás próbázzák töltés előtt. A nagyot cseréltetni szoktam abban még nem volt víz.
 
Sziasztok.

Összeraktam végre a nagynyomású co2 rendszerem, viszont olyan kérdésem lenne hogy az üveg buborékszámlálónál mintha halk sziszegés hallanék. Ez normális és csak az üvegen belüli áramlást hallom vagy valami szivárgásom lehet? lekentem szappannal hogy hátha alakul valami buborék ahol esetleg ereszthet de semmit nem látok még az üveg felületén sem. GA co2 cső, GA bubiszámláló, folyadék is onnan, ada visszfolyásgátló ami még ott van 5 centin belül és egy U üveg 8mm-es. Aquario diffúzoros rendszer. Nem tudom normális-e, nem akarom hogy eresszen valami ezért kérdezem.

Köszönöm előre is.
 
Sziasztok.

Összeraktam végre a nagynyomású co2 rendszerem, viszont olyan kérdésem lenne hogy az üveg buborékszámlálónál mintha halk sziszegés hallanék. Ez normális és csak az üvegen belüli áramlást hallom vagy valami szivárgásom lehet? lekentem szappannal hogy hátha alakul valami buborék ahol esetleg ereszthet de semmit nem látok még az üveg felületén sem. GA co2 cső, GA bubiszámláló, folyadék is onnan, ada visszfolyásgátló ami még ott van 5 centin belül és egy U üveg 8mm-es. Aquario diffúzoros rendszer. Nem tudom normális-e, nem akarom hogy eresszen valami ezért kérdezem.

Köszönöm előre is.
Sziszegest nem hallhatsz. Akkor ereszt ha sziszeg.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziszegest nem hallhatsz. Akkor ereszt ha sziszeg.

Szabó Henrik 70/883-4940

Beletettem egy tál vízbe a visszafolyásgátlótól egész az U üvegig, nem bugyborékol sehol semmi, úgy gondoltam ha beleteszem akkor a vízben látnom kéne buborékokat ha valahol ereszti a co2-t. Nem igazán értem most ezt.
 
Sziasztok.

Összeraktam végre a nagynyomású co2 rendszerem, viszont olyan kérdésem lenne hogy az üveg buborékszámlálónál mintha halk sziszegés hallanék. Ez normális és csak az üvegen belüli áramlást hallom vagy valami szivárgásom lehet? lekentem szappannal hogy hátha alakul valami buborék ahol esetleg ereszthet de semmit nem látok még az üveg felületén sem. GA co2 cső, GA bubiszámláló, folyadék is onnan, ada visszfolyásgátló ami még ott van 5 centin belül és egy U üveg 8mm-es. Aquario diffúzoros rendszer. Nem tudom normális-e, nem akarom hogy eresszen valami ezért kérdezem.

Köszönöm előre is.

Szerintem a diffuzort hallod
 
Back
Oldal tetejére