• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mountainside forest

Sziasztok !

Nagy takarítás volt ma, 3 órán átt tartó maraton, de megvan ez is .
A növényeket igazítottam, hátul a rotalakat eléggé megnyírtam, a mohák is kaptak egy kisebb nyírást, egy jó nagy műanyag tál tele is lett nyesedékkel.
A szűrő csöveket, be/ki folyókat eltisztítottam , Eheim csőtisztítóval szoktam ezeket csinálni, zseniális, pillanatok alatt olyan tiszta minden, mintha ma vettem volna .
A 3 darab szűrők is tisztítva lett, a nagy Eheim kapott új perlont, és a 3 darab purigent is kiszedtem , mentek regenerálóba, és helyükre kerültek az újak, így egy darabig ezeket nem kell bántanom, így elvannak 1 jó hónapig.
A tápozás ugyanaz, mint eddig, semmi gondot nem látok, algát, meg főleg.
Ilyenkor, ha szűrő tisztítás van, pár napig megy az ada-s baktérium kultúra , meg, hogy nyírás is volt, ezért megy 3 napig a ada green gain is .
Itt is volt mérés
Ammónia : 0
Nitrit : 0
Nitrát : 0
Vas : 0
Foszfát : 0
Ph : 6,9
Tds : 195 volt, most, hogy full Ro víz van visszatöltve 160 lett.
Nagy nulla minden, és mégis minden oké.
A másik, amit itt is kipróbálok, full Ro vízzel lett a vízcsere megejtve, kíváncsi vagyok.
Pár apró képecske



4.JPG




6.JPG




5.JPG
 
azok a csukák mivel táplálkoznak???
Tegnap a GA-ba kérdeztem, mit esznek, mert mindenhol azt olvastam, hogy csak élő kaját, a kedves kolléga, azt mondta, mást is esznek, megetette őket hikari Micro pellets - el, és úgy ették, mint kacsa a nokedlit, vettem is olyan kaját, gyönyörüen eszik, csak azt sajnálom, hogy 4 darab csuka volt csak.
 
Tegnap a GA-ba kérdeztem, mit esznek, mert mindenhol azt olvastam, hogy csak élő kaját, a kedves kolléga, azt mondta, mást is esznek, megetette őket hikari Micro pellets - el, és úgy ették, mint kacsa a nokedlit, vettem is olyan kaját, gyönyörüen eszik, csak azt sajnálom, hogy 4 darab csuka volt csak.
most nézem hogy a hasuk felfelé van??:confused:
 
Heti vízcsere volt, 40 liter víz kicserélve.
A múltkori új jövevények, már megszokták az új helyet, nagyon jól vannak.
A növények , gyönyörük, mint mindig, itt minden oké, és a napi tápozásnál több dolgom nincs, csak gyönyörködni , amire, semmi időm . :)

Egy gyors kép.


2.JPG
 
Sziasztok !
A heti karbantartás volt, vízcsere, és, rotala, bonsai nyírása.
Diffuzor, eheim skimmer tisztítva, mondjuk, ezeket, minden héten megteszem.
A növények, élőlények szuperül vannak, alga elkerül.
A moha fajták, már szinte megették a füvet, eggyé váltak vele, még az elején szedegettem, aztán hagytam, a természet alakítja tovább .
Az üveg ki/be folyókat kellene tisztítanom, de majd a szűrőkkel együtt .
Érdekesek, ezek a csukák, most is nyírásnál, jöttek a kezemhez, mint a kiskutyák, egyáltalán nem ijedősek.
Pár kép.


2.JPG



1.JPG
 
Sziasztok !
A heti karbantartás volt, vízcsere, és, rotala, bonsai nyírása.
Diffuzor, eheim skimmer tisztítva, mondjuk, ezeket, minden héten megteszem.
A növények, élőlények szuperül vannak, alga elkerül.
A moha fajták, már szinte megették a füvet, eggyé váltak vele, még az elején szedegettem, aztán hagytam, a természet alakítja tovább .
Az üveg ki/be folyókat kellene tisztítanom, de majd a szűrőkkel együtt .
Érdekesek, ezek a csukák, most is nyírásnál, jöttek a kezemhez, mint a kiskutyák, egyáltalán nem ijedősek.
Pár kép.


View attachment 66175



View attachment 66176

Na de hol vannak a szép kövek? :D
 
Back
Oldal tetejére