• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mountainside forest

Üdvözletem !

Ma meg kellett ejtenem a heti karbantartást, vízcserét.
Röpke 2,5 óra alatt kész is voltam vele.
Kitisztítottam a 3 darab szűrőt, kívülről lemostam, belülről is, mihelyst kivettem a tálcákat, és átmostam a szűrőanyagokat kezelt csapvízbe, nem mondtam volna koszosnak a szűrőket, de egy alapos tisztítás mindig jól jön.
A szűrő csöveket is kitisztítottam kefével, olyanok, mintha ma vettem volna őket.
Az üveg ki/be folyókat is gyönyörűen megtisztítottam, a beszívókról levettem a műanyag hálókat, megfogták a koszt, meg a szűrőket is, így meseszép , ami bemegy , pár ügyetlen garnéla, az így járt.
Jelenleg, 8 mili brighty step 2, és brighty K megy, meg 3 mili exel, meg 3 naponta egy kevéske foszfát.
Az aki egyébként él és virul.
Pár képecske .



1.JPG




4.JPG



2.JPG



3.JPG



5.JPG




6.JPG
 
Sziasztok !

Heti karbantartás letudva.
Most nem sok mindent kellett csinálnom, szerencsére.
Az üveget picit algakaparóztam, mondjuk, nem volt semmi rajta, 40 liter vízcsere volt megint, mint szokásosan, 20 liter Ro víz, 20 liter kezelt csapvíz, ez ennél az akinál bevált, már nem változtatok rajta, így a Tds állandó 190-200.
A diffuzor beáztatva reggel, kitakarítva ment is vissza, ha koszos, ha nem, minden héten kap áztatást ada superge oldatba, gyönyörű tiszta tőle.
A végén mindig át van törölve Ro vízes papírral az aki külső üvege, így szép marad egész héten.
A világítási idő, ugyanúgy 7 óra, mint a kezdetektől, a Co2 beoldás, 6 óra 2 bubi/mp , ez vált be .
A skimmer, az elejétől fogva napi 5 x kapcsol be, 5 percekre, kristálytiszta a vízfelszín, állatot, még nem láttam volna, hogy beszippantott.
Szerencsére, megyünk ki a nyárból, ezért a ventik sem mennek állandóan, így néha kapcsolnak be, hogy tudják tartani a 24 C.
Pár kép összefoglalónak.



2.JPG




3.JPG




1.JPG






5.JPG




7.JPG







12.JPG
 
Sziasztok !

Heti karbantartással jelenkezek.
Az akival minden rendbe, növények, élőlények rendbe vannak.
Algát nem látok.
Heti vízcsere volt, és növény nyírás.
Hátul a rotalat kellett kicsit megnyesni, oldalt a bonsait, elöl a mohákat, jó sok összejött.
Ilyenkor nyírás után 3 napig Ada green gaint kapnak a növények, a többi tápozás ugyanaz, mint eddig.
Pár kép , szép napot !


3.JPG




2.JPG





1.JPG
 
Sziasztok !

A heti "kötelező" aki tisztítás, vízcsere megvolt . Mondjuk, ha nem kellene, akkor is csinálnám, mert szeretem csinálni, ha nem így lenne, minek az aki, kötelezően . :)
A növény, állatvilág jól van, gondot nem látok.
A tápozás, miegymás ugyanúgy megy, nem módosítom , minek, ha nincs probléma. :)
A szűrőcsövek tiszták, csak az üveg be/ki folyók picikét koszosak, de majd jövőhéten. :)
A lehullott moha darabok, sokszor, sok helyen belenőnek a gyepbe, de nem idegesít, hagyom őket, nekem természetesebbnek hat.
Tehát pár gyors kép .



2.JPG






3.JPG





1.JPG
 
Sziasztok !

Vízcsere megvolt, pici fűporszívózás volt, de nem jött semmi, inkább a mohák legyezéséből jött egy kevéske cucc.
Ami koszos, azok az üveg ki/be folyók, de a csövek tiszták, szerintem, jövőhéten csinálok egy szűrőtisztítást, mondjuk, még szerintem tiszták, de ártani nem árt.
A növények algamentesek, meg maga az akvárium is.
A mohák, már beleépültek az "aljnövényzetbe" , máskor majd vigyázok. :)
Élőlények elvannak, csak sajna etetéskor, egy- két hal, mindig felugrik a kezemig, és néha , öngyilkos lesz.

Pár kép.


3.JPG




4.JPG



5.JPG
 
Back
Oldal tetejére