• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás mitom-4-Taiwan Bee

Sok sikert és örömet hozzájuk.
Mennyi idő volt a beszoktatás?
Mivel fogod etetni őket?
Köszönöm szépen. Erősen kitágult pupillákkal tekintek rájuk. :)
Beszoktatás: kb. egy fél literes üvegbe érkeztek, átöntöttem őket egy nagyobb vödörbe, aztán kb. 3 óra alatt becsöpögtettem még vagy 3-szor annyi akva vizet. Utána átkanalaztam őket.
Eltelt azóta 3-4 nap, elhullást nem láttam szerencsére, de az egyik red bolt tegnap ledobta a páncélját. (Elsőre azt hittem elhullás, be is paráztam. :D)
Etetés: 5-6 hétig növesztettem az akvába egy "kis" algát, szóval egy svédasztalra érkeztek a skacok. (Mikor beraktam őket, eskü lehetett látni a fejükön, hogy "Nem tudom hol vagyunk, de nagyon király...." :D)
Ott van még a catappa, illetve hébe-hóba kapnak egy kis Bacter Ae-t. Ezen kivűl "stick"-ket kapnak még, van itthon spenótos, meg eperfa leveles. Lehet majd még 1-2-t veszek. Dennerle mineral, meg proteint, de lehet 5in1 lesz belőle.
Ötleteket, tanácsokat szívesen fogadok.
 
Hát elkezdődött az elhullás. És nem tudom miért. Víz paraméterek elvileg jók. 2-3 naponta látok egyet szenvedni/meghalni.

351358642_940171657194350_759418131778631773_n.jpg
Ő tegnap kapirgál így fekve. Olyan mintha vedlene és a lábára akadt volna. (Persze ez csak az én 0-s tudásom feltételezése.

351977638_3365678360361705_8487828811662226194_n.jpg

Ő egy másik, rajta is volt vmi cucc.

Idegen élőlényeket nem látok a vízben.
 
Én a helyedben beszereznék egy rendes pH mérőt. Ha nincs 6.0 körül a pH, azt a taiwanok annyira nem élvezik.
A másik, hogy lehet nem tudnak vedleni, mert alacsony az ásványi anyag tartalom. Lehet kapni kissebb köveket amit majszolhatnak, de létezik por alakú is. A kéménységeket nem viszik el.
 
Köszi, nagy nehezen én is a ph-ra jutottam.
Most nálam is ph 5-5.5 mutat. Eddig 6 volt, nem tudom mi vihette még lentebb. De ettől függetlenül igen, be kell szerezni egy jobb mérőt.
Lehet majd ilyen mineral hearts-t is veszek, de használok Bacter Ae-t, ami elvileg szintén jó vedlésre, meg lehet a shrimp king vegyesét megveszem és abban is van mireral.
 
A talaj adott, a vizet eddig gh+-szal 100-120-ra sóztam vissza, catappa levél 1 db, ami az elejétől bent van. Ezeken nem tudom, hogy lehetne-e, vagy kell-e változtatni. Viszont akkor egyéb "lötyökkel" állítsak a ph-n +0.5-t? Utána nem-e fog eltolódni a másik irányba? A tds-re, meg gh-ra koncentrálgattam eddig, ez a ph-zás nekem új.
 
Az aktív talajok típus függvényében különböző mértékben húzzák le a pH-t. Van amelyik jobban, van amelyik kevésbé. Ami közös bennük, hogy nem tart örökké ez a hatásuk. Idővel teljesen semlegesek lesznek. Tehát tudni kéne pontosan mennyi most a pH, és felkészülni a jövőre. Idővel biztosan lejjebb kell majd húzni valamivel. Én a 24/24 órás CO2 adagolást választottam anno, mert az kéznél volt és nem kell vele rendszeresen foglalkozni, mint a többi módszerrel.
 
A csatatér:
351330706_1638380536644448_2493844098168247964_n.jpg

Legalább 4 napja fekszik így, már azt hittem vége, de csipesszel hozzá értem és még kapirgál, meg a farkát tudja mozgatni. Úgy segítenék neki, de nem tudom mit lehetne tenni. (Kb. semmit)
351464071_959797611827218_590055601689838206_n.jpg

Ez tegnap előtt még nem volt itt, tegnap melóztam nem láttam az akvát, ma reggelre itt lett. Szerintem vedlés, de az "orr" részének szerintem nem kéne olyan színűnek lenni, nem?
351344350_815405990176339_4731863199645353197_n.jpg

És aki jól van:
352300436_687927203093141_838852007415820391_n.jpg
 
A csatatér:
View attachment 176417

Legalább 4 napja fekszik így, már azt hittem vége, de csipesszel hozzá értem és még kapirgál, meg a farkát tudja mozgatni. Úgy segítenék neki, de nem tudom mit lehetne tenni. (Kb. semmit)
View attachment 176418

Ez tegnap előtt még nem volt itt, tegnap melóztam nem láttam az akvát, ma reggelre itt lett. Szerintem vedlés, de az "orr" részének szerintem nem kéne olyan színűnek lenni, nem?
View attachment 176419

És aki jól van:
View attachment 176420
A vedlés normálisnak néz ki, némi elszinezödés nálam is szokott lenni.

Ilyen földönfetrengve remegéssel már találkoztam, mondjuk sima neocaridinánál: ha jól emlékszem ph sokk miatt volt.

Érdemes lenne a kh-t 2°d re emelni, hogy legyen valemennyi puffer?
 
szeptember.jpg

Ez a jelenlegi szitu.
A szivacsokról algakaparóval borotválgatom az algát. Jó-e ez? Van-e más megoldás? Jó lenne a benne lévő bacikat megtartani. (ha van benne egyáltalán :D)
A talajról a cuccot próbálom leszívni, de ilyen rácsos leszívom van és elég gyorsan eldugul. Gondoltam már arra, hogy leengedem és valami pici lapáttal kiszedegetem.
Van még ugyanennyi talajom amit rá is önthetek. (jó az úgy?)
Egy az egyben cserélni nem szeretném mert akkor megint sokat kell várni, illetve lehet nem ártana dupla ekkora talaj.
 
A szivacsokról algakaparóval borotválgatom az algát. Jó-e ez? Van-e más megoldás?
nem lenne hatékonyabb kivenninöket és akváriumvizben kinyomkodni?

Van még ugyanennyi talajom amit rá is önthetek. (jó az úgy?)
Ne, azt ne. Ne söpörd a szönyeg alá a szemetet, ott csak elrohadna, és szennyezné a vizet.
jól látom, hogy Cynamód (is) van?

Egy az egyben cserélni nem szeretném mert akkor megint sokat kell várni,
Hogy elszaporodjanak a talajbacik?

Van még benne garnéla? A képen nem tudom egyértelmüen kivenni.
Szerintem egy full restarttal járnál a legjobban. 🙁 Én eddig legalábbis másként sosem tudtam a cynamotól megszabadulni. és figyelembe véve a hardscape és növényesités komplexitását, legalább azokon nem vesztenél sok idöd (szerintem a legutálatosabb az akvarisztikában, amikor mindenhonnan ki kell húzkodni a növényeket, majd végül órákig sikálni kell a köveket/fákat).
 
nem lenne hatékonyabb kivenninöket és akváriumvizben kinyomkodni?


Ne, azt ne. Ne söpörd a szönyeg alá a szemetet, ott csak elrohadna, és szennyezné a vizet.
jól látom, hogy Cynamód (is) van?


Hogy elszaporodjanak a talajbacik?

Van még benne garnéla? A képen nem tudom egyértelmüen kivenni.
Szerintem egy full restarttal járnál a legjobban. 🙁 Én eddig legalábbis másként sosem tudtam a cynamotól megszabadulni. és figyelembe véve a hardscape és növényesités komplexitását, legalább azokon nem vesztenél sok idöd (szerintem a legutálatosabb az akvarisztikában, amikor mindenhonnan ki kell húzkodni a növényeket, majd végül órákig sikálni kell a köveket/fákat).
Szivacsnyomkodásra: lehet az lesz. Köszi.
Mivel ugyanennyi talajom megmaradt, akkor restart ha ez tűnik a legjárhatóbbnak.
Cianobaktérium szerintem csak az egyik lávakő tetején volt, amit már kivettem.
Ami a földön van az inkább az üvegről lekapart "nyálka" szerű alga, csipesszel ahogy kavargattam meg próbáltam kivenni.
Sajna nincs már benne senki. Már jó rég. Csak a vizet cserélem visszasózva.
 
Én ezt használom a garniknál (White Bee)...


a pH-m 5.5 a GH:6-os és a KH:2-es... semmi bajuk a vedléssel, szépen megvannak. kicsit drága a só, de pontosan adagolható...
 
Én ezt használom a garniknál (White Bee)...


a pH-m 5.5 a GH:6-os és a KH:2-es... semmi bajuk a vedléssel, szépen megvannak. kicsit drága a só, de pontosan adagolható...
APT-k nekem lehet kicsit drágák, de csak kíváncsiságból, hogy jönne ki a matek?
Kicsit bekavar, hogy g-ban van a cucc, az adagolást meg ml-ben adják meg. Illetve kalcium és magnéziumot emel ppm-ben, de más van-e benne? miért nem nk-ban adják meg?
25 literes az akvárium, a vízcseréknél 8-9 liter vízmennyiséget kevernék be, amiből 7-8 liter menne bele hetente. Ebbe hány g-t kevernél/kevernétek?
Most így belegondolva lehet sok is lenne ez a vízcsere. Elég lenne 5 liter? Az is 20%.
 
APT-k nekem lehet kicsit drágák, de csak kíváncsiságból, hogy jönne ki a matek?
Kicsit bekavar, hogy g-ban van a cucc, az adagolást meg ml-ben adják meg. Illetve kalcium és magnéziumot emel ppm-ben, de más van-e benne? miért nem nk-ban adják meg?
25 literes az akvárium, a vízcseréknél 8-9 liter vízmennyiséget kevernék be, amiből 7-8 liter menne bele hetente. Ebbe hány g-t kevernél/kevernétek?
Most így belegondolva lehet sok is lenne ez a vízcsere. Elég lenne 5 liter? Az is 20%.
a kanál 5ml. ha gm.ban méred egyszerűbb..
a 0-ás ROt ha 6GH-ra akarod akkor 5l=0,7gm kell.
ha a 25l teljesen 0 akkor 3.5gm kell
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére