• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech mitom-3

Sikerült előállítanom életem első RO vizét. :D
Most az akvában csapvíz van (kb. GH:13-14 ; KH 12-13), vödörben RO víz. Azt visszasózom kb. 8-4-re. Utána 3-5 naponta 10-20%-os vízcseréket megejtek az jó megoldás?
Levegőcsőn keresztül lassan esetleg?
 
Sikerült előállítanom életem első RO vizét. :D
Most az akvában csapvíz van (kb. GH:13-14 ; KH 12-13), vödörben RO víz. Azt visszasózom kb. 8-4-re. Utána 3-5 naponta 10-20%-os vízcseréket megejtek az jó megoldás?
Levegőcsőn keresztül lassan esetleg?
A levegő cső túlzás. 10-20% is túl óvatosnak tűnik, mivel a 13-14/12-13 nincs olyan messze. 30% jó lesz. Szép finoman beleöntöd, hogy a talaj, dekor, meg a gazok ne repkedjenek szét. Nem lesz gond. A 3-5 naponta az teljesen korrekt lesz 30%-os cserével. 🙂
 
Kicsit szétestünk.
10 óra magasságában:
10pm.jpg

REscape 15 óra magasságában:
15pmb.jpg

15pma.jpg

Tervezve van köv vízcserénél az ecetes vízkőtelenítés, illetve a buce-kat lehet kicsit még átforgatom. + Kb. 2 hónap kihagyás után elkezdek újra tápozni. :)
Második képen, balról a második buce-n látszódik legcsúnyábban az alga. Mit tudok vele kezdeni? Mindegyik kivehető, nincsenek rögzítve.
 
Kicsit szétestünk.
10 óra magasságában:
View attachment 177280

REscape 15 óra magasságában:
View attachment 177281

View attachment 177283

Tervezve van köv vízcserénél az ecetes vízkőtelenítés, illetve a buce-kat lehet kicsit még átforgatom. + Kb. 2 hónap kihagyás után elkezdek újra tápozni. :)
Második képen, balról a második buce-n látszódik legcsúnyábban az alga. Mit tudok vele kezdeni? Mindegyik kivehető, nincsenek rögzítve.
Kiveszed, 1:10 arányú carbo fürdő 1-2 percre.
 
Költözés miatt elkezdtem bontani az akváriumot. Halak elúsztak, hardscape is kikerült, viszont a Buce/Anubiasokat és néhány Sakurát vinnék, ezért minimálon még pötyögünk. :D

nagy.jpg

Az a durva, nekem így is tetszik. :D Kicsit legoznék hozzá még lávakövet barlangnak és jó is lehetne.
Lehet a 2 kicsi akváriumba lesznek szétdobálva, egyenlőre ennek nincs még hely. Ha így marad, lehet "orchideás terrárium" lesz belőle szüleimnél.
 
Back
Oldal tetejére