• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás mitom-4-Taiwan Bee

mitom

Főkertész
mitom-4-Taiwan Bee

5 év Sakura és Blue Dream tartás után úgy gondoltam ideje szintet lépni.

Adatok:

  • Akvárium méret: 40(h)*25(sz)*25(m) (25 L)
  • Világítás: Aquael Leddy
  • Szűrés: Ista S magas és Ista L magas szivacsszűrő
  • Talaj: Dennerle Shrimp King Soil 2 liter
  • Dekor: Lávakő és műanyag bujkáló
  • Víz: RO visszasózva 6 gh 0 kh
  • Növények: Anubias vagy/és Bucephalandra-k, Flame moha, Fissidens Fontanus, ???

mitom41.jpg
 
A fissidens-t a fronthoz közelebbi lávakő tetejére gondoltam, a hátsó lávakő elé az anubias/buce-t, a tetejére a lángmohát.
A középső részen mandulafa levél lesz, illetve az etetés.
A bujkálóra vagy közé még nem találtam ki milyen növényt kellene.
Phyllanthus fluitans kimaradt a növénylistából. Egye-fene nem harcolok a természettel,ő megy a víz tetejére. :D
Ötletek növényesítésre és bármi egyébre szívesen várok.
 
Megtörtént életem első ragasztása. Lehet ez volt az utolsó is. :D
Folyt minden össze-vissza, a kezemről egy fél óráig súroltam, pedig hozzá se akartam érni. Maradok a japán style-nál: természetes kötözés, semmi ragasztás. :D
Kövek tetején ami fehérré változott, arra van valami GA-s cucc? Külföldi videóban láttam, hogy fújtak rá valamit és eltűnt. Kérdés a ragasztás után napokkal/hetekkel is működik-e? Vagy majd a növény eltakarja.
Növények: első lávakő teteje Fissidens, második lávakő teteje flame moha, előtte Lobelia mini, tesztként: Ammania gracilis Red, Ludwigia sp. Super Red
Csak erős idegzetűeknek:
bee.jpg
 
Max. köveken. De engem tényleg megfogott amikor egyszer egy ADA-s emberke magyarázta, hogy nem ragasztanak, mert az nem természetes.
Egyetértek velük. Élőlényt nem ragasztok.🤔 Mondjuk gyerekfejjel a nagy kék döglegyeket felragasztottam mini papírrepülőre, mert nekem motoros repülő kellett... 🤣 Hamar abbahagytam, mert én vadászrepülőt akartam, azok a szerencsétlenek meg csak ványadt sétarepülésben tudták a plusz terhet cipelni... jó gyerek voltam, na. 😇
 
Kicsit méricskéltem:
kb. 100-110 tds cserevizet használok, ma mértem akváriumban 114.
Ph neptun teszt: 6.0.
Ma tervezek beledobni Bacter Ae-t a biofilm kialakulásának elősegítésére. Ahogy néztem az adagolást majd megpróbálok kihorgászni kb. 3 porszemnyi mennyiséget. :D

A növények egyenlőre nem sokat nőttek, de már megtalálták merre van a fény.
bee2.jpg
 
Kicsit méricskéltem:
kb. 100-110 tds cserevizet használok, ma mértem akváriumban 114.
Ph neptun teszt: 6.0.
Ma tervezek beledobni Bacter Ae-t a biofilm kialakulásának elősegítésére. Ahogy néztem az adagolást majd megpróbálok kihorgászni kb. 3 porszemnyi mennyiséget. :D

A növények egyenlőre nem sokat nőttek, de már megtalálták merre van a fény.
View attachment 175352
Mi savanyítja ennyire a vizet?
 
Mi savanyítja ennyire a vizet?
A talaj? Meg elvileg Gh 6-7, kh:0. (Ezt most nem mértem, csak szerintem ennyinek kéne lenni.)
Totál zöldfülű vagyok még, ez az első lágy vizes akvám, próbáltam összeszedni hogy kéne indítani, ez sikerült. :D
De szerintem az értékek jók, én bizakodó vagyok, hogy 2 hét múlva mehet bele az első csapat.
 
Ne vegyétek már el a kedvem. :( :D
6.0 ph-t akartam, állítólag az az ideális a Taiwan Bee-nek, annyit mutat a teszt, akkor mi a baj? :D
Dehogy akarom elvenni. Pusztán érdeklődésből kérdeztem. Vért izzadok, hogy 7,8-8,0 alá vigyem a pH-t. Igaz, csak sóder van benne, meg egy kevés CO2 megy bele. De ezek szerint, az aktív talaj a kulcs.
 
Dehogy akarom elvenni. Pusztán érdeklődésből kérdeztem. Vért izzadok, hogy 7,8-8,0 alá vigyem a pH-t. Igaz, csak sóder van benne, meg egy kevés CO2 megy bele. De ezek szerint, az aktív talaj a kulcs.
YT videókból nekem úgy jött le, hogy igen. Illetve a kh:0 is. Ha menne bele CO2 akkor lehetne játszadozni még, de a garnélák miatt nem akarok bele.
 
YT videókból nekem úgy jött le, hogy igen. Illetve a kh:0 is. Ha menne bele CO2 akkor lehetne játszadozni még, de a garnélák miatt nem akarok bele.
Igen, igen, a kh puffer hatása... Levittem 0,2-re, de a pH nem ment le vele. Viszont a csiguszok nem díjazták. :(
Köszönöm a segítséged, nem rombolom tovább a naplódat.
 
Igen, igen, a kh puffer hatása... Levittem 0,2-re, de a pH nem ment le vele. Viszont a csiguszok nem díjazták. :(
Köszönöm a segítséged, nem rombolom tovább a naplódat.
Hogy rombolnál valamit, ha mindenki tanul belőle... ?! :)
Egyébként még ott a Catappa levél és az égertoboz, amik elvileg erre a célra is jók tudnak lenni. Ide is fog majd bekerülni 1-2 db, szerintem a jövőhéten.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére