• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Sziasztok, még viszonylag új vagyok mind a növényes akvarisztikában, mind a fórumon
Segítségeteket szeretném kérni, tervezek indítani egy 90P (90 cm x 45 cm x 45 cm) high-tech akváriumot, ehhez szerenték világítást választani, a Chihiros WRGB Slim II 90 cm-es lámpát gondoltam, ez elegendő lehet?
Másik lehetőségnek Chihiros WRGB II 60 cm-es néztem, de nem vagyok elkötelezve a Chihiros márka iránt, Twinstarról is szívesen meghallgatom a véleményeket, ajánlásokat
Még annyit, hogy árban nem nagyon szeretnék 90000 forint fölé menni.
Előre is köszönöm a segítséget:)
Bálint jól mondja. A slimek low-tech fölé valóak :)
De talán @Bojlis_Tibi is tanúsíthatja ugyanezt :)
 
Tudom nem fog tetszeni a javaslatom, de a minimum a chihiros wrgb 90-es a high tech fölé. Saját tapasztalatból mondom, hogy a legnagyobbat az elején buksz anyagilag, ha kompromisszumot kötsz és nem a legjobbat veszed. Én több akváriumon is elkövettem ezt a hibát és alsó hangon a másfélszeresét költöttem végül, mintha az elején a jót vettem volna. És ez igaz a szűrésnél is. Inkább gyűjtögess még, vagy indíts kisebbet. 45 cm mélység.
Huha, köszönöm a segítséget, valami ilyensmire számítottam, akkor viszont le kell lassítanom az akvárium projektet
Van esetleg tapasztalatod más márkával? Ada-t ismerem magam is, és kiválónak tartom, de csillagászati árai vannak
 
Sziasztok!
Lámpavásárláson dilemmázom, maradnék a fénycsöves vonalon, így a kiszemelt az Odyssea Dual pro, ebből pedig 54Wattos verziók, ebből pedig 4 csöre van szükség a 243 literes akvárium fölé. Egyértelmű lenne, hogy akkor a 4x54 wattosat vegyem, de feltűnt, hogy míg a 4x54 wattos 19,5cm széles, addig a 2x54 wattos, 12,5, vagyis az 54 Wattosban zsúfoltabban lehetnek a csövek? Így sok fény elveszhet amit a reflektor nem tudna az akvárium irányába terelni. Vagy rosszul gondolom?
 
Sziasztok!
Lámpavásárláson dilemmázom, maradnék a fénycsöves vonalon, így a kiszemelt az Odyssea Dual pro, ebből pedig 54Wattos verziók, ebből pedig 4 csöre van szükség a 243 literes akvárium fölé. Egyértelmű lenne, hogy akkor a 4x54 wattosat vegyem, de feltűnt, hogy míg a 4x54 wattos 19,5cm széles, addig a 2x54 wattos, 12,5, vagyis az 54 Wattosban zsúfoltabban lehetnek a csövek? Így sok fény elveszhet amit a reflektor nem tudna az akvárium irányába terelni. Vagy rosszul gondolom?
CO2 beoldás van az akváriumban? Nekem is volt Ody 4X54W lámpám, én kevésnek találtam anno. Az ATI 4X54W az én igényeimhez maga a tökély.
 
Sziasztok!
Lámpavásárláson dilemmázom, maradnék a fénycsöves vonalon, így a kiszemelt az Odyssea Dual pro, ebből pedig 54Wattos verziók, ebből pedig 4 csöre van szükség a 243 literes akvárium fölé. Egyértelmű lenne, hogy akkor a 4x54 wattosat vegyem, de feltűnt, hogy míg a 4x54 wattos 19,5cm széles, addig a 2x54 wattos, 12,5, vagyis az 54 Wattosban zsúfoltabban lehetnek a csövek? Így sok fény elveszhet amit a reflektor nem tudna az akvárium irányába terelni. Vagy rosszul gondolom?
Szia @Victor !
Szerintem jól gondolod.
Inkább Ati-ban gondolkodnék...
 
De akkor miért nincs a GA webáruházában?

A T5 lámpatestek hátralévő ideje erősen meg van számlálva. Az ATI lámpákat emiatt már korábban kivettük a kínálatból.
Az ODY-ra meg már a vásárlók mondtak ítéletet ahogy az összesített eladásokat néztem ma épp Danival.

Lehet a tengeri vonalon ezek még mennek, mert kevés a tengeris LED világítás, ami valódi teljesítményre képes, de növényes vonalon a LED-ek már jó ideje lenyomták a T5 lámpákat.

Röviden én nem vennék már ilyen lámpát. De ha valahol találsz vagy másodkézből sikerül hozzájutni, akkor hajrá.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok
100x30-as alapterületű,40 cm magas (bruttó 120L) akvárium világításánál akadtam meg kicsit. Függesztett világítás van az aki felett két T5 foglalattal. Jelenleg csak az egyik üzemel. FHO39W 6500K 3000 lumen sylvania luxline plus. A másik foglalatban is van egy ilyen cső, de nem tudom, be merjem-e üzemelni. 80W, 6000 lumen nem lesz sok CO2 nélkül? CO2 nincs tervben! Vagy néztem sylvania grolux csövet (8500K?), szintén 39W, de mindössze 1000 lument írnak rá. KATT
Köszönök minden segítséget.
 
Sziasztok
100x30-as alapterületű,40 cm magas (bruttó 120L) akvárium világításánál akadtam meg kicsit. Függesztett világítás van az aki felett két T5 foglalattal. Jelenleg csak az egyik üzemel. FHO39W 6500K 3000 lumen sylvania luxline plus. A másik foglalatban is van egy ilyen cső, de nem tudom, be merjem-e üzemelni. 80W, 6000 lumen nem lesz sok CO2 nélkül? CO2 nincs tervben! Vagy néztem sylvania grolux csövet (8500K?), szintén 39W, de mindössze 1000 lument írnak rá. KATT
Köszönök minden segítséget.
CO2 nélkül tényleg soknak tűnik.
Annyit tudsz csinálni, hogy a csövek és az armatúra közé valami fekete anyagot raksz, esetleg feketére fested, hogy minél kevesebb fényt verjen vissza - ezzel csökkentheted a fényerőt.
Esetleg kimaszkolod valamivel a csövek 1-1 kisebb szakaszát (alufólia), ezzel direktben is csökkented a vízre jutó fényt.
 
Sziasztok!

Rég hallottatok felőlem. Növényezek azóta is , bár most 1 évre szüneteltettem az akksit. Most egy kisebbet szeretnék összerakni.80x40x40.
Eddig T5 Atti lámpám volt. Mindenképp ledre szeretnék váltani. Kicsit el vagyok veszve a lumen-vatt párossal a ledet illetően. Két lámpát szemeltem ki.
Chihiros RGB Vivid II 130W és a Chihiros LED WRGB II PRO 80 100W . Az első kevesebb lument tud, de magasabb a watt szám.
A másiknál kevesebb a watt szám,de több a lumen.Full növényest szeretnék bubizó vörös növényekkel. Ebben vagyok kicsit tanácstalan, hogy melyik lenne a jobb választás?



Ui.Lehet, hogy elég lenne a Chihiros RGB Vivid II Mini is?Van más alternatíva?
 
Sziasztok!

Rég hallottatok felőlem. Növényezek azóta is , bár most 1 évre szüneteltettem az akksit. Most egy kisebbet szeretnék összerakni.80x40x40.
Eddig T5 Atti lámpám volt. Mindenképp ledre szeretnék váltani. Kicsit el vagyok veszve a lumen-vatt párossal a ledet illetően. Két lámpát szemeltem ki.
Chihiros RGB Vivid II 130W és a Chihiros LED WRGB II PRO 80 100W . Az első kevesebb lument tud, de magasabb a watt szám.
A másiknál kevesebb a watt szám,de több a lumen.Full növényest szeretnék bubizó vörös növényekkel. Ebben vagyok kicsit tanácstalan, hogy melyik lenne a jobb választás?



Ui.Lehet, hogy elég lenne a Chihiros RGB Vivid II Mini is?Van más alternatíva?
A fórum (és a hobbisták véleménye) tök jó arra, hogy mindenféle alternatíváról értesülhess, legyen az külföldi beszerzés vagy ritkaságszámba menő lámpák ajánlása. De ha konkrétan olyan lámpák között lamentálsz, amik maradéktalanul elérhetők a GA kínálatában, akkor szerintem egyértelműen az ő véleményüket kellene kikérned.
 
Chihiros RGB Vivid II 130W és a Chihiros LED WRGB II PRO 80 100W . Az első kevesebb lument tud, de magasabb a watt szám.
A másiknál kevesebb a watt szám,de több a lumen.Full növényest szeretnék bubizó vörös növényekkel.
Az RGB csak piros-zöld-kék leddiódával rendelkezik, ebből rakja össze a fehéret, emiatt a magasabb Watt érték az alacsonyabb lumenhez. A WRGB rendelkezik fehér diódával is, ezért kisebb wattszám ellenére is magasabb a lumen érték. RGB lámpát használok, azzal még El-naturálban is természetellenes piros a ludvigia. Többet csal a színnel. A WRGB meg inkább durvábban pirítja. Szerintem.
 
Back
Oldal tetejére