• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Kicsi lesz, de egyelőre csak az egyiket tudom upgradelni anyagilag, 1-2 hónap múlva tervezek 2kg-os rendszert is. Lágy vizem az van, illetve lesz is szerencsére! :D c2 rgb meg már 40k, a sima c2 30k-ért is húzos lehetne egyelőre. :D
A kis rendszer jó a 2kg palackra is?? Lágy vizet te is RO val csinálod?
 
Kicsi lesz, de egyelőre csak az egyiket tudom upgradelni anyagilag, 1-2 hónap múlva tervezek 2kg-os rendszert is. Lágy vizem az van, illetve lesz is szerencsére! :D c2 rgb meg már 40k, a sima c2 30k-ért is húzos lehetne egyelőre. :D


Én is szemeztem ezzel a kütyüvel(tropica nano co2), de nem találtam gazdaságosnak. 30 literes akvához, ha dús, igényes növőnyeket szeretnél 25 napra elég a palack. Egy palack 5200 Ft hozzá. Évi 60 k-t csak a gázra sokaltam picit XD

Vettem egy használt DENNERLE Evolution SPACE szabályzót(nem muszáj neked ilyet vehetsz olcsóbbat is) használtan 60 ercsiért és egy ilyen kütyüt hozzá(ezzel rá lehet tenni a töltös palackra):

https://www.aukciós link moderálva....014071&hash=item23e6fb27ea:g:-v4AAOSw3ZFfs-WE

20 ercsiért 2 teli 425 grammos sodastream palackot (ezt is használtan). 100 ercsiből meglett a nanomhoz a co2 szett, diffúzorom és csövem volt otthon. A sodastreames palackot itt 8 ercsiért cserélik, ami a dennerle táblázatát tekintve 4 hónapig elég. remélem segítettem egy másik alternatívával...

szerkesztés: sajnos a linket nem engedi egy adapterről lett volna szó: Dennerle CO2 Adapter Nano/Space
 
Értem Uraim, meglesz, de jelenleg ez a szettem van, mint említettem lesz majd az is upgradelve (vannak az eladó topicban is jók, már néztem), de jelenleg a lámpám ami gatyi/öreg és ezt fontosabb lenne orvosolnom.

Így ha nem haragszotok, továbbra is a lámpa problémámra szeretnék tanácsot kérni és nem szeretném tovább offolni ezt a topicot a co2-val.

Sziasztok,

most tervezek indítani egy akvát:

25x25x40 - 25 liter, Eleocharis acicularis mini és pár piros növény is lenne benne, co2 egyelőre tropica 95os szett.

3 lámpával szemezek egyelőre:

Chihiros C361 - "legbüdzsébarátibb", de elég magas a színhőmérséklete és nem tudom, hogy nem-e lenne rövid a 40 centire
ONF Flat Nano - használtan tudnám megszerezni számomra vállalható áron
Chihiros C2 LED - "nem szeretném", mert eléggé nem fér bele a büdzsébe, csak akkor ha tényleg olyan sokat nyerek vele.

Szerintetek melyik lehetne a befutó? (illetve akinek van ezekhez a paraméterekhez megfelelő lámpája eladó nyugodtan kereshet PÜ-be, köszi!)

Köszönöm!
 
Na nem láttam a fától az erdőt.... 🤦‍♂️ GA oldalán nem láttam és igazából ez a lámpa teljesen elkerülte a figyelmem... 😱 Ez végülis méretben és teljesítményben is tökéletes lenne.
Szerintem ez egy jó kompromisszum. Dimmert vagy valamilyen vezérlést érdemes hozzá venni (nem feltétlenül gyárit). Nekem is van egy ilyen lámpám, elégedett vagyok vele. Ha nem tetszik, ki tudod benne cserélni a LED szalagokat :)
 
Lehet hozzá használni standard, led szalaghoz való dimmert vagy tápot.
Ez alapján nem kell vele vacakolni: "A világítótest mellé INGYEN kap egy fényerő szabályozót, amellyel a fényerejét 0-100% tartományban szabályozhatja. ... A webáruházunkban forgalomba hozott Chihiros világítótestek a jobb minőségű és drágább áramforrást tartalmazzák." (webshop moderálva honlap)
 
Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni lámpa vásárláshoz, melyik lámpa lenne a legjobb választás egy 70*30*35-ös low tech akváriumhoz. Növények vannak benne, elég gyérek a csodás 5w-os vízálló kinai ledcső mellett.
Twinstar Light III 60B
Odyssea Dual Pro 2x24 W T5
Odyssea D-600L LED
Chihiros AII 601 60 cm LED
Válaszotokat előre is köszönöm!
 
Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni lámpa vásárláshoz, melyik lámpa lenne a legjobb választás egy 70*30*35-ös low tech akváriumhoz. Növények vannak benne, elég gyérek a csodás 5w-os vízálló kinai ledcső mellett.
Twinstar Light III 60B
Odyssea Dual Pro 2x24 W T5
Odyssea D-600L LED
Chihiros AII 601 60 cm LED
Válaszotokat előre is köszönöm!
nekem twinstar light III lámpám van és nagyon elégedett vagyok vele, szerintem az a legjobb megoldás ezek közül.
 
Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni lámpa vásárláshoz, melyik lámpa lenne a legjobb választás egy 70*30*35-ös low tech akváriumhoz. Növények vannak benne, elég gyérek a csodás 5w-os vízálló kinai ledcső mellett.
Twinstar Light III 60B
Odyssea Dual Pro 2x24 W T5
Odyssea D-600L LED
Chihiros AII 601 60 cm LED
Válaszotokat előre is köszönöm!
Én is a 60B-t mondanám.
 
low-tech akváriumról volt szó.
Inkább még sok is, de azon egy dimmerrel lehet segíteni.
Segítő szándékkal tettem fel a kérdést, nehogy félreértés legyen. Én nem ismerem ezt a lámpát, sőt úgy általában a lámpákat :)
Azért kettőre gondoltam, mert az ~47 lm/l, pont amennyi az én low techem fölötti. bár kicsit magasabb az üvegem.
De elhiszem neked, hogy elég lehet egy ide. főleg kezdésnek. soknak azért nem mondanám. :)
 
Segítő szándékkal tettem fel a kérdést, nehogy félreértés legyen. Én nem ismerem ezt a lámpát, sőt úgy általában a lámpákat :)
Azért kettőre gondoltam, mert az ~47 lm/l, pont amennyi az én low techem fölötti. bár kicsit magasabb az üvegem.
De elhiszem neked, hogy elég lehet egy ide. főleg kezdésnek. soknak azért nem mondanám. :)
Én a 60x30x30 akváriumomat 14 wattal világítom hónapok óta. High-tech és pont elég. Igaz az egy profi lámpa így a 14 felér 20 wattal. A kérdező is 30x35 méreteket írt, így nem hiszem, hogy többre lenne szüksége hacsak nem akar átnyergelni a high-tech brutál vörös növényes akváriumokra vagy lényegesen nagyobb mélységre/szélességre.
 
nekem twinstar light III lámpám van és nagyon elégedett vagyok vele, szerintem az a legjobb megoldás ezek közül.

Én is a 60B-t mondanám.

Én a 60x30x30 akváriumomat 14 wattal világítom hónapok óta. High-tech és pont elég. Igaz az egy profi lámpa így a 14 felér 20 wattal. A kérdező is 30x35 méreteket írt, így nem hiszem, hogy többre lenne szüksége hacsak nem akar átnyergelni a high-tech brutál vörös növényes akváriumokra vagy lényegesen nagyobb mélységre/szélességre.
Köszönöm szépen a választ!
 
Sziasztok!

A 112 literes akvám helyett lenne egy 60*30*36-os méret. A nagyobb fölött eddig egy saját magam épített világítás volt.
Ebben 2 db 2*24W előtét és 4 db 24W fénycső volt. A lámpát újra építem, de nem tudom mennyi fény legyen benne. Erős szűrés és CO2 van.
Ha 2 db 24W cső lenne benne nem lenne túl kevés? Vagy maradjon a 4*24W és ebből 2 db mindig menne, 2 db pedig csak mondjuk 4 órát?
Azért ebben gondolkodok mert itt úgymond minden adott már, csak nekem kellene barkácsolni. De minden megoldást meghallgatok.

Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére