• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Sziasztok. Valamit nem értek.
Chihiros All 901 90 cm: 40w 3580 lumen
Chihiros WRGB II Slim 90 cm: 69w 3600 lumen
2 db Sylvania T5 F865 39watt 850mm fénycső: 2x 3250 = 6500 lumen
Hogyhogy két ledes lámpa wattban 69/40, lumenben egyforma. Vagy a fényerő nem pontosan a lumen értéket jelenti?
Ezekhez képet a két sylvania cső milyen erős mert lumenben duplája?
 
Sziasztok. Valamit nem értek.
Chihiros All 901 90 cm: 40w 3580 lumen
Chihiros WRGB II Slim 90 cm: 69w 3600 lumen
2 db Sylvania T5 F865 39watt 850mm fénycső: 2x 3250 = 6500 lumen
Hogyhogy két ledes lámpa wattban 69/40, lumenben egyforma. Vagy a fényerő nem pontosan a lumen értéket jelenti?
Ezekhez képet a két sylvania cső milyen erős mert lumenben duplája?
Örök vitatémát vetettél fel... 😃Az se mindegy, hogy lumen vagy lux, vagy esetleg mi a Par értéke... Szerintem a hightech ledek, meg a profi csövek kb alma, meg körte. Kinek melyik tetszik, erősen látvány-szubjektív. Az All széria és a wrgb II sem egy kalap. Ott sem érdemes hasonlítgatni. A wrgb-k is több teljesítménnyel rendelkeznek, a slim vékonyabb, és kevesebb ledet tartalmaz, mint egy normál wrgb II. Ha zöld növények lesznek csak, akkor All széria, ha pirosat is akarsz akkor wrgb, vagy rgb valamelyik. Vagy maradnak a fénycsövek. 🙂
 
A fénycső 360 fokban világít, tehát a lumen érték mondjuk fele jut az akváriumba. A másik 50% egy része reflektor minőség függően visszajut, de ezt meg lampaja válogatja hogy mennyi. Egy ATI-nál több, mint egy Odyssea lampanal.
 
Sziasztok. Valamit nem értek.
Chihiros All 901 90 cm: 40w 3580 lumen
Chihiros WRGB II Slim 90 cm: 69w 3600 lumen
2 db Sylvania T5 F865 39watt 850mm fénycső: 2x 3250 = 6500 lumen
Hogyhogy két ledes lámpa wattban 69/40, lumenben egyforma. Vagy a fényerő nem pontosan a lumen értéket jelenti?
Ezekhez képet a két sylvania cső milyen erős mert lumenben duplája?
A lumen a kibocsátott fény mennyiségét próbálja megmérni, ami nem is olyan egyértelmű, mivel a "fény" mint olyan az emberi szem által érzékelhető elektromágneses hullámokként definiálható, ráadásul különböző színű fényekre különböző mértékben érzékeny a szemünk...
Szóval a lumen érték függ a kibocsátott fény színétől is. Meg gondolom LED gyártástechnológiai oka is van hogy egy fehér LED azonos teljesítményből több fényt képes leadni mint egy egyszínű kék/piros/zöld.

A lux pedig az egy négyzetméterre eső fénymennyiséget adja meg, azaz lux=lm/m2

A PAR meg hasonló a lux-hoz csak nem használja az emberi szem színalapú torzítását (ugyanolyan "erős" zöld fényt fényesebbnek látod mint pl. a pirosat), tehát szubjektív lm/m2 helyett objektív W/m2-t használ.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, egy 45P akváriumot szeretnék indítani iwagumi stílusban :) világítás ügyben vagyok tanácstalan?
Chihiros All v. Chihiros WRGB II Slim esetleg az új AII Max de minden ötletre nyitott vagyok!
Személyes tapasztalata van valakinek?
Köszi előre a megtisztelő válaszokat!
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, egy 45P akváriumot szeretnék indítani iwagumi stílusban :) világítás ügyben vagyok tanácstalan?
Chihiros All v. Chihiros WRGB II Slim esetleg az új AII Max de minden ötletre nyitott vagyok!
Személyes tapasztalata van valakinek?
Köszi előre a megtisztelő válaszokat!
Ha belefér a keretbe a Chihiros Slim, akkor azt. Szebbek a színek alatta és még a lámpa is jobban néz ki.
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, egy 45P akváriumot szeretnék indítani iwagumi stílusban :) világítás ügyben vagyok tanácstalan?
Chihiros All v. Chihiros WRGB II Slim esetleg az új AII Max de minden ötletre nyitott vagyok!
Személyes tapasztalata van valakinek?
Köszi előre a megtisztelő válaszokat!
szia,
amikor világitást kerestem az akváriumomhoz, sokat hezitáltam...
végül a twinstar light III mellett döntöttem és nem bántam meg!
üdv, Tamás
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, egy 45P akváriumot szeretnék indítani iwagumi stílusban :) világítás ügyben vagyok tanácstalan?
Chihiros All v. Chihiros WRGB II Slim esetleg az új AII Max de minden ötletre nyitott vagyok!
Személyes tapasztalata van valakinek?
Köszi előre a megtisztelő válaszokat!
Ugyan egyikkel sincs tapasztalatom (csak 30 centis Chihim van, az is első szériás), de szerintem nézd meg EZT a GA vidit.
Ugyan az Általad említettek nem szerepelnek benne (akkor még nem volt elérhető idehaza), de jó eligazítást ad a világítások világában.
 
Sziasztok!

60x38x40 cm-s (szélesség x mélység x magasság) akváriumra milyen világítást javasoltok? Jó lenne majd függeszteni is.
CO2 beoldást tervezek. Növények: hygrophila difformis, vallisneria americana, anubiasok, hydrocotyle verticillata, hydrocotyle tripartita.

Jelenleg Chihiros lámpák között nézelődök: WRGB2 Slim elég lehet rá? Vagy egyéb javaslat?
 
Sziasztok!

60x38x40 cm-s (szélesség x mélység x magasság) akváriumra milyen világítást javasoltok? Jó lenne majd függeszteni is.
CO2 beoldást tervezek. Növények: hygrophila difformis, vallisneria americana, anubiasok, hydrocotyle verticillata, hydrocotyle tripartita.

Jelenleg Chihiros lámpák között nézelődök: WRGB2 Slim elég lehet rá? Vagy egyéb javaslat?
Erre szerintem nem kell fényágyú. CO2 mindig jó, még ha csak egy kicsit is pötyög, az is sokat segít.
 
Sziasztok!

60x38x40 cm-s (szélesség x mélység x magasság) akváriumra milyen világítást javasoltok? Jó lenne majd függeszteni is.
CO2 beoldást tervezek. Növények: hygrophila difformis, vallisneria americana, anubiasok, hydrocotyle verticillata, hydrocotyle tripartita.

Jelenleg Chihiros lámpák között nézelődök: WRGB2 Slim elég lehet rá? Vagy egyéb javaslat?
Kiindulásnak EZ a vidi szerintem eligazít a mire mekkora pilácsot kérdésben. (Van magyar felirat.) :)
 
Kiindulásnak EZ a vidi szerintem eligazít a mire mekkora pilácsot kérdésben. (Van magyar felirat.) :)
Köszi, ezen már túl voltam :) Egyébként nagyon hasznos, leginkább a lumen/liter arányon érzem magam elveszve. Úgy olvastam, hogy a 20-40 az "ideális" már növényezéshez. A Chihiros AII-t és a WRGB2 Slim-t néztem, ezek kb. 26-27 lumen/litert hoznának az akván. Leginkább attól tartok, hogy függesztve se legyen kevés. Persze nem tenném baromira távol, csak hogy el lehessen férni alatta :D
Úgy érzem a videó és a fenti javaslatok alapján, hogy akár az AII is jó lehet? A WRGB2 Slim talán időtállóbb abban az értelemben, hogy szívesen kísérleteznék később egy egy vörös növénnyel, amihez inkább ez szükséges, mint az A széria.
 
Úgy érzem a videó és a fenti javaslatok alapján, hogy akár az AII is jó lehet? A WRGB2 Slim talán időtállóbb abban az értelemben, hogy szívesen kísérleteznék később egy egy vörös növénnyel, amihez inkább ez szükséges, mint az A széria.
Ha nem az ár a szűk tényező, akkor felfelé kell nyitva hagyni a kérdést. A piros növények előbb utóbb a kívánságlistádra fognak kerülni, ha beszippant a hobbi. 😉
 
Véleményem : sokkal jobbak lettek a Chihirossal a színek mint a Twinstarral :) olyan szép színe lett a halaknak és a növényeknek, sokkal szebb lett az egész akvárium. A napi programozás is jópofa, a gyári szín sémákat próbálgattam, klassz. Jó cucc. Ami negatív: a lámpa két végén ki kellett csavarni a 8 mini csavart és a gyári lábhoz való hosszabb csavarokkal vissza rögzíteni a lábakat. Elméletben. Gyakorlatban a nyolc csavarbol csak hatot lehetett visszacsavarni, sajnos kettőnél egyből eltűnt a lámpában lévő belső menet amikor kicsavartam a csavarjait. így nem lehet újra becsavarni a hosszabbakat, mert nincs mibe. Ez gáz.
 

Attachments

  • Screenshot_20220210-195101.png
    Screenshot_20220210-195101.png
    863.9 KB · Megtekintések: 21
Sziasztok, még viszonylag új vagyok mind a növényes akvarisztikában, mind a fórumon
Segítségeteket szeretném kérni, tervezek indítani egy 90P (90 cm x 45 cm x 45 cm) high-tech akváriumot, ehhez szerenték világítást választani, a Chihiros WRGB Slim II 90 cm-es lámpát gondoltam, ez elegendő lehet?
Másik lehetőségnek Chihiros WRGB II 60 cm-es néztem, de nem vagyok elkötelezve a Chihiros márka iránt, Twinstarról is szívesen meghallgatom a véleményeket, ajánlásokat
Még annyit, hogy árban nem nagyon szeretnék 90000 forint fölé menni.
Előre is köszönöm a segítséget:)
 
Sziasztok, még viszonylag új vagyok mind a növényes akvarisztikában, mind a fórumon
Segítségeteket szeretném kérni, tervezek indítani egy 90P (90 cm x 45 cm x 45 cm) high-tech akváriumot, ehhez szerenték világítást választani, a Chihiros WRGB Slim II 90 cm-es lámpát gondoltam, ez elegendő lehet?
Másik lehetőségnek Chihiros WRGB II 60 cm-es néztem, de nem vagyok elkötelezve a Chihiros márka iránt, Twinstarról is szívesen meghallgatom a véleményeket, ajánlásokat
Még annyit, hogy árban nem nagyon szeretnék 90000 forint fölé menni.
Előre is köszönöm a segítséget:)
Tudom nem fog tetszeni a javaslatom, de a minimum a chihiros wrgb 90-es a high tech fölé. Saját tapasztalatból mondom, hogy a legnagyobbat az elején buksz anyagilag, ha kompromisszumot kötsz és nem a legjobbat veszed. Én több akváriumon is elkövettem ezt a hibát és alsó hangon a másfélszeresét költöttem végül, mintha az elején a jót vettem volna. És ez igaz a szűrésnél is. Inkább gyűjtögess még, vagy indíts kisebbet. 45 cm mélység.
 
Back
Oldal tetejére