• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

Sziasztok!

Egy volt Kollégámnál voltam, akinek korábban adtam néhány Rc. garnélát.
Nálam volt a fényképező gép.
Korábban többször kértek tanácsot, mert mindig kipusztultak a növényeik.
Most már a nyesegetésükkel vannak elfoglalva.

30-40l közötti íves akvárium, kis belső szűrővel, 7W-os T4-es fürdőszobai lámpával világítva.
Aljzat 4-5mm-es kavics, tápgolyókkal megtűzdelve a növények gyökereinél.
Anubias barteri var. nana, Cryptocorine affinis, -amicorum található benne.
Dekoráció egy darab trópusi gyökér.
Háttér tengeris poszter.
Az Rc-ken kívűl Guppik és 6 Vörös neon úszkál benne egy Aymoneri társaságában.

Minden egészségesnek néz ki, mindenből van szaporulat.
Alga minimális, az is a gyökéren pár zöld pamacs.

K%25C3%25A9p%2520078.jpg


Kezdésnek jó!

A.ttila
 
Sziasztok!
Bár nem igazi növényes, csak egy mattenszűrős ivadéknevelő akvárium. Szerintem a HC nagyon szépen fejlődik annak ellenére, hogy csak Easy Carbo-t és Easy Life ProFito-t kap.

térfogat: 54 liter
Világítás: 30 w
táp: napi 3 ml Easy Carbo, heti 5 ml ProFito
talaj: jbl aquabasis plus és jbl manado

ez nekem nagyon tetszik, . A világítás mennyisége pont elég remek hangulata van ennyi fény mellett. tudom, hogy csak ivadékos, de valami vastagabb, természetes hatású uszadékfával még parádésabb lenne a látvány szerintem. ez a Hc mező elképesztő ilyen körülmények között. lehet, hogy ezt a növényt kicsit túlmisztifikálják az emberek?
 
Sziasztok
remélem jó helyen..Némi fogalom zavarral küzdök lowtech témában.

Attól lesz lowtech hogy
1) nincs Co2 és 2) alacsony a fény
vagy attól hogy nincs Co2 (de minden más feltétel mondjuk teljesíti a növényes akváriummal szemben támasztott technikai feltételeket).

ha szimplán csak a Co2 hiányzik attól még működtethető-e alga mentesen egy akvárium? :)

előre is köszönöm a válaszokat
Zoli
 
Szia Zoli!
A low irány mindenből kevesebbet jelent vagyis fényből is kevesebbet egy hightech akinál. A tápozás is lényegesen visszafogottabb, nincs túlpörgetve az aki. Ha nincs CO2-d, de a többi paramétered a hightech akit üti, akkor az egyenes út az algásodáshoz. Ha kb. 1 w/l fényt és ennek megfelelő tápot nyomatsz és ahhoz nincs CO2-d akkor beborítod az amúgy is kényes egyensúlyt.
Ha nincs CO2-d, de a fényed, a tápozásod, a szűrésed megfelelő a low üzemmódhoz, attól még lehet gyönyörű akid. Ehhez elsősorban jól megválasztott növényekre is szükséged lesz. Sokat segítenek a lowtech akváriumokról szóló naplók, nem árt elolvasgatnod őket, mielőtt belevágsz.
 
Sziasztok
remélem jó helyen..Némi fogalom zavarral küzdök lowtech témában.

Attól lesz lowtech hogy
1) nincs Co2 és 2) alacsony a fény
vagy attól hogy nincs Co2 (de minden más feltétel mondjuk teljesíti a növényes akváriummal szemben támasztott technikai feltételeket).

ha szimplán csak a Co2 hiányzik attól még működtethető-e alga mentesen egy akvárium? :)

előre is köszönöm a válaszokat
Zoli
Szia!
Csak egy észrevétel: Ha nincs co2, akkor a fény is legyen kevés, különben jön Mr Alga, és bumm... :) Tehát az alacsony co2 szint megköveteli a kevés fényt.

Tehát gyakorlatilag, ha nincs co2, akkor beszélhetünk low techről. :)
 
Köszönöm a válaszokat mégegyszer.
Becsszó olvasgatom a low tech naplókat, de ez a kérdés vhogy nem került elő. Biztos másnak egyértelmű :)

Azok alapján amit írtok gyakorlatilag nekem az jön le, hogy 54 litert nem tudok üzemeltetni 2x24W világítással Co2 nélkül algamentesen.
 
Hát igen, a közel 0,9 W/l már higtechbe való, necces lenne CO2 nélkül vagy ingadozó szinttel. Még a megvilágítási órák számával tudsz játszani.
 
Köszönöm a válaszokat mégegyszer.
Becsszó olvasgatom a low tech naplókat, de ez a kérdés vhogy nem került elő. Biztos másnak egyértelmű :)

Azok alapján amit írtok gyakorlatilag nekem az jön le, hogy 54 litert nem tudok üzemeltetni 2x24W világítással Co2 nélkül algamentesen.
Az a baj, hogy az 54 literes akiban ott van még legalább 9L aljzat, plusz a dekorok, és nincs is színig töltve, annak a 2x24W igai fényágyú. Nálam ugyanekkora akvárium fölött csak egy cső megy a 2x24 helyett. Kénytelen voltam kicsavarni az egyik fénycsövet. Parvula van alatta, ami nem halódik, szóval még így is majdnem sok ez a fény.
A lényeg, hogy a szűrésed lehetőleg külső szűrő legyen 10-15x-ös vízhozammal és jó minőségű biológiai szűrőanyaggal megtömve, meg jó aljzatod legyen.

Sajnos nálam a szűrőanyag a szűk keresztmetszet jelenleg, ráadásul 2x24W-al indítottam az akit, amire még rátett egy lapáttal a harangos co2 rendszer szabályozhatatlansága és most háborút vívok az ecsetalga ellen egy ideje.
 
Azok alapján amit írtok gyakorlatilag nekem az jön le, hogy 54 litert nem tudok üzemeltetni 2x24W világítással Co2 nélkül algamentesen.
Hát, nem nagyon.
Nálam 100 literre megy 1x39W és így tökéletes. Ha bekapcsolom a másik 39W-os csövet, akkor megjelennek a zöld pontalgák az üvegen, még ha csak napi 3-4 órát menne, akkor is, így csak 1 csővel üzemeltetem, de így legalább szép. :)
 
Szia!

Tényleg nagyon látványos, lesz napló?

A 30W hány órát megy naponta?
Az 5ml táp/hét heti egy betöltést jelent vagy 1-2 naponta 1ml?
 
Szia!

Tényleg nagyon látványos, lesz napló?

A 30W hány órát megy naponta?
Az 5ml táp/hét heti egy betöltést jelent vagy 1-2 naponta 1ml?

Köszönöm, amint lesz időm, majd megpróbálkozom a napló írásával.:)

Az ivadékok miatt a világításom megy kb. 15-16 órát.
ProFito-t pedig jelenleg heti kétszer adagolok, jelenleg valamivel többet, összesen kb. 8-10 ml-t.
 
A lótekem kb.netto 85l 36w-al 10óra/nap GA welnesz 3-3ml/nap heti 50% vízcsere(csapvíz)


Egy kép a múltból:
P1000874.JPG


Aztán újragondolva tavaly szeptemberben:
P1000797.JPG


Két hónap múlva:
P1010056.JPG


Ez a kettő meg most február és március
P1000918.JPG

P1010256.JPG


Kép minőség gyengusz, de a lényeg, hogy mind a 20-22 féle növényke jól van. :)
 
Sziasztok!

Ez az Én abszolút low-tech akvám:


SAM_1680.jpg

Semmi táp, semmi táptalaj, gyári tetőbe épített világítás T8 2x18W, napi 10 órában, az akvárium 80x35x40 íves 102 liter . A szűrőt december cseréltem le az itt olvasottak hatására egy tetratec ex1200-re (gyári töltettel megy). Heti vízcsere kb. 50%.
Szeretnék hamarosan egy jobban átgondolt, növényesebb akváriumot, mármint ami a layout-ot illeti.

itt egy világosabb kép:
SAM_1682.jpg

és végül egy fentről, vízcsere közben:
SAM_1704.jpg
 
Back
Oldal tetejére