• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

Sziasztok!
Nagyon szép akváriumokat láttam a topicban! Az enyémek nem ilyen szépek,de low-tech(az biztos) :D
Gondoltam bedobom a képeket. Hamarosan összejön egy "növényesebb" :)
40292_150137471679145_100000486801172_445786_7068701_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

-81815_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!
Bocsánat a rossz minőségért,de a lényeg látszik.
Ez a medence idős édesanyámnál van,aki nem nagyon tud vele törődni. Még én hagytam ott nála évekkel ezelőtt.
Csak néha löttyint bele valami tavi növénytápot oszt jóvan. 2x18 Watt,de a csövek is vagy 2 évesek. Táptalaj sincs.[
Kép: http://kepfeltoltes.hu/view/110413/anya ... es.hu_.jpg[/img]
 
Csababá said:
A hínár hogy nem szaporodott el jobban?
Elég fura, illetve meglepő volt számomra, de a "hínár" vagyis Egeria (Elodea) Densa fényigénye legalább 0,5 W/l. Valószínű ezért nyurgult meg, és koptak le a hajtások is.
 
Bátorkodom most a saját medencém képét feltenni...igaz nem lenyűgöző,
akv02_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
de nagynyomású nélkül szerintem nem olyan vészesen rossz.
akv02_002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bocsánat a minőségért,de nincs fényképezőm. A továbbiakban mellőzöm az ilyen minőségű képeket. Nem szeretném rontani a színvonalat. :oops:
 
Pardon,adatokat elfelejtettem beírni. Már ha számít.
Táp: Aquatic Nature, Aqua Plant Plus folyékony táp.
140 liter 0,7W / liter
Aquatic Nature Green Carbo
 
Szia!
Szép egézségesek a növényeid! :clap: Milyen fajtákat tartasz??Én is hasonló paraméterekkel(nettó kb.140l-72W-al megvilágítva 0,51W/l)Easy profito és carbo naponta adagolva próbálok összehozni egy low tech akváriumot, ehhez gyűjtöm az infókat.
 
szia! Köszönöm. A növények úgy vannak megválasztva,hogy az akvárium adott körülményei mellett is fejlődjenek.
Microsorium pteropus, Heteranthera zosterifolia,Cryptocoryne Wendtii.Vallisneria spiralis. Van egy másik ugyanekkora medencém is,abban Lilaeopsis,Riccia és Rotala van,csak még szereznem kell egy jó gépet hogy lefotózhassam. Ott már magasabb a fényerő és CO2 is megy.
 
Sziasztok!

Nem tudom hogy ez az oldal szerepelt e már valahol (ha igen, akkor bocs!): The Planted Tank. Az oka amiért ide szúrom be ezt, hogy van itt egy low tech témákkal kapcsolatos fórum:
http://www.plantedtank.net/forums/low-tech-forum/
Ezen belül is ami szerintem mindenképpen megér egy böngészést:
http://www.plantedtank.net/forums/low-tech-forum/99729-low-tech-tank-show-tell-low.html
Érdemes végignézni, sok akvárium igazán irigylésre méltó!
Lehet szemezgetni, ötleteket gyűjteni! ;)

Krisztián
 
Naplót nem indítottam ennek az akváriumnak, mert mostanság elég kevés időm volt, de azért ide bedobom.
Méret: 40x24x26cm 25liter.
Világítás:Osram dulux s 2x9w 4000k 8h.
Szűrés: Eheim liberty 2041 570l/ó akasztós szűrő, kb egy hónap után cserélve egy 2013 külsőre.
Tápozás:GA mikró, makró, Easycarbo.
Aljazat: Vízkultúrás agyaggolyó, tőzeg, kavics 0,5-1 cm nagyságú.
Dekor: Kisebb sziklák kb 2 kg, barackfa ágak.
Növények:Anubias barteri var. nana, Cryptocoryne sp., Echinodorus tennelus, Hemmianthus micranthemoides, Hygrophila polysperma, Ludwigia repens, Micranthemum umbrosum, Taxiphyllum barbieri, Ceratophyllum demersum, Microsorum pteropus.
Lakók: Neocaridina heteropoda

Indítás után 1 nappal:
100_0210.JPG


Jó 4 hónappal később:
PA249171.JPG
PA249173.JPG
 
Tomi said:
Naplót nem indítottam ennek az akváriumnak, mert mostanság elég kevés időm volt, de azért ide bedobom.
Méret: 40x24x26cm 25liter.
Világítás:Osram dulux s 2x9w 4000k 8h.
Szűrés: Eheim liberty 2041 570l/ó akasztós szűrő, kb egy hónap után cserélve egy 2013 külsőre.
Tápozás:GA mikró, makró, Easycarbo.
Aljazat: Vízkultúrás agyaggolyó, tőzeg, kavics 0,5-1 cm nagyságú.
Dekor: Kisebb sziklák kb 2 kg, barackfa ágak.
Növények:Anubias barteri var. nana, Cryptocoryne sp., Echinodorus tennelus, Hemmianthus micranthemoides, Hygrophila polysperma, Ludwigia repens, Micranthemum umbrosum, Taxiphyllum barbieri, Ceratophyllum demersum, Microsorum pteropus.
Lakók: Neocaridina heteropoda

Indítás után 1 nappal:
100_0210.JPG



Jó 4 hónappal később:
PA249171.JPG

PA249173.JPG

Hello,

A barackfa ágak mennyire váltak be? Nincs velük gond? Előtte áztattad, kezelted valahogy?

Nekem nagyon tetszik, szép.
 
Tomi ezek gyönyörűek, kéne kapnod egy Low Tech Nagymester nevet, mert már mesterévé váltál ennek a műfajnak, remélem nevezed HAC-ra mert megérdemelnéd.
 
Tényleg nagyon szép. :thumbup: Remélem az én Low tech-em is így fog kinézni pár hónap múlva ;) :)
 
Köszi fiúk!
sszever said:
Hello,

A barackfa ágak mennyire váltak be? Nincs velük gond? Előtte áztattad, kezelted valahogy?

Nekem nagyon tetszik, szép.

Kicsit törékeny,igaz nem is vastag inkább gallyak mint ágak. Semmit nem csináltam velük, csak bedobtam az akváriumba és lesúlyoztam kb 10 nap alatt szívta meg magát.

inadsz said:
Tomi ezek gyönyörűek, kéne kapnod egy Low Tech Nagymester nevet, mert már mesterévé váltál ennek a műfajnak, remélem nevezed HAC-ra mert megérdemelnéd.

A akváriumok természetesen indulnak a legnagyobb hazai versenyen. ;) A Low Tech Nagymester igen megtisztelő cím de egész máson töröm a fejem mostanában.

Mty0018 said:
Tényleg nagyon szép. :thumbup: Remélem az én Low tech-em is így fog kinézni pár hónap múlva ;) :)

Biztosan csak türelmesen kell várni.
 
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon,gyerekkorom óta kisebb nagyobb kihagyásokkal de mindíg volt akváriumom,inkább a halakra koncentráltam mint a növényekre most viszont megpróbálkoztam egy ilyesmivel.Bár köszönőviszonyban sincs az itt látható akváriumokkal de nekem már az is eredmény ha heteken belül nem borít el az alga.
Jellemzői:
-90x45x55(csak 160 l víz van benne)
-T8 18W(phillips aquarelle)
-mattenfilter
-E.Carbo 4ml,E.Profito 2ml/nap
-heti 30% vízcsere

Bár tudom,hogy ez még low tech-ben is röhely(fény,szűrés)és a tápozás is hiányos de kísérletnek indult majd kiderül mi lessz belőle,ne kíméljetek ötletek,tanácsok,vélemények jöhetnek!
Rakok fel egy képet a kompozició béna kicsit íme:
14614841_bde190fa0fab857f00563dabb46eb110_m.jpg
 
Szia zsozsesz!

Kezdésnek nem rossz!
Látszik hogy szeretnél elszakadni a szimpla halas medencék látványvilágától!

Ami első ránézésre feltűnik:
- a kavicsos ösvény nagyon középre fut, szimetrikusan ketté osztva a háttérben lévő szigeteket (érdemes lenne legalább 1/3, 2/3 arányba eltolni),
- az ösvény végét nem kell a nagy kövekkel elzárnod,
- emeld magasabbra az elülső kavicsos részt, akkor kevésbé jön ki a hátsó talaj (az előre jött szemcséket tereld vissza),
- a Ludvigiát inkább mindet a mattenfilter elé rakjad, a másik oldalon valamilyen más növényeket ültess (pl. átrakhatnád a Valisneriákat, ezzel is bontva a szimetriát),
- a Microsorumot kötözhetnéd egy mutatósabb fára és átrakhatnád a jobb hátsó traktusba,
- az alacsony növények végig szegélyezzék az ösvény szélét hátul is (a magas növésű Cryptót is inkább hárébb, szélre tehetnéd), ezekből el kellene még pár cseréppel.
Naggyából ennyit változtatnék első körben a berendezésen.

A technika (fájdalmasabb- anyagi szemponból) részén a világítás a leggyengébb, legalább két ilyen csővel meg kéne toldani!
A szűrésnek gondolom Te is tudod hogy külső lenne ideális.

Táptalajt használtál?
Milyen vastag a nagy kövek mögött az aljzat?

További jó kísérletezést!

A.ttila
 
Sziasztok!
Feldobok egy képet az egyik kollégám Low Tech akijáról,amit én rendeztem be.Kicsit megfertőztem;) és ezután egy "olcsóbb" majd.50 e forintot kóstáló kis nanot raktam neki össze.Főleg garnéla tartás és tenyésztés céljából.Valamint egy kis zöld színfoltot ad a szobájának!
Aki: 18literes Aquatic Nature Coocon szett.
Kis JBL táptalaj:köszi Viktor(y)
Aljzat: Manado
Dekor: ADA Dragon Stone
Növények: Anubias nana,Jávai moha,Crypto Parva
Élőlények: 12 db Blue Pearl garnéla,4db vörös neon(ez tetszett neki,de véleményem szerint nagyok az akiba,cseréltetem Cela-ra,vagy Galaxy razbira)
Szűrés és világítás: a szettben található technikákkal
Tápozás: 2x3ml EL ProFito-heti 2x50%-os vízcserékhez igazítva,EL Carbo:1ml/nap
Az akit jellemzően a sárgás-barna színhatás jellemzi,ennek alapját adja a Dragon és a Manado színhasonulása.Alacsony igényű növényeket válogattam össze,Low Tech akváriumhoz híven és nem utolsó sorban tanuló,ismerkedő aki is,amivel nem kell sokat foglalkozni.A növények lassú növekedésű fajok,de a kiteljesedett megjelenéséig pár hónapot biztosan várni kell, amíg a kövek mögötti Crypto háttérfal megnő-besűrűsődik valamint az előtérbe,kis kövekre kötözött mohák is egybefüggően bedúsulnak majd.
Szerintem nem lett olyan rossz,majd dobok fel róla képet ahogy változik.
Adtam neki nevet is (suttyomban): Green Dragon:cool:

15756801_d54f6a1c60ffef9525dc49fde596f83d_m.jpg
 
Back
Oldal tetejére