• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

Ügyesen elkészítettétek ;)
A neonok tényleg nagyok. Grat!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Szia Atti!

Növények: Anubias nana,Jávai moha,Crypto Parva
Élőlények: 12 db Blue Pearl garnéla,4db vörös neon(ez tetszett neki,de véleményem szerint nagyok az akiba,cseréltetem Cela-ra,vagy Galaxy razbira)

Szerintem a C. parva lehet hogy alacsony lesz (inkább C. amicorum lenne jó)!

A Chelak sem sokkal kissebbek, a Galaxik meg nagyon bújósak!
Ebbe a méretbe max. Borarasokat lehetne rakni (pl. B. uropthalmoides)!

Egyébbként jó lesz!

A.ttila
 
Sziasztok! Nos kicsit félve, de akkor kezdeném! Látom inkább a "régi" akik kerülnek fel, nekem azonban még sikerült megtartanom a lóteket, bár próbálkozom felzárkózni a Nagyokhoz!:)
Adatok:80x35x40 112l
Szűrés:Eheim 2073
Világítás: Gyári tető 2x36W-os PC-al tuningolva
Táp: Green Aqua Micro 5ml, macro 5ml easy carbo 3ml/nap
Talaj: Manado + táptalaj
Co2: Néha-néha élesztős
Ha minden jól megy, 2-3 hónap, és egy teljesen új akit próbálok összehozni, persze van olyan dolog amiben nem vagyok biztos, de majd még utánaolvasok...
Régebbi kép, persze rossz minőségben, de mostanra a hemianthus fele kijött az aljzatból és nem nagyon tudom visszatenni a helyére.
a%3E
IMG_5885_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_5885_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Most ez a helyzet. Olyan tanácstalan vagyok. Vagy mégse?
IMG_0971_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nyírnod kellett volna és akkor nem jött volna fel, de még most is szétszedheted és elültetheted. A táp nekem kicsit soknak tűnik low irányzatban, ennyi anyaghoz már kellene egy kis "gáz" ;) A világításod is majdnem határeset számomra. Az anubit szereti az ecset, azzal én is sokat szenvedtem... :(
Választhatnál valami előtéri növényt is, ha elszaporodna, még többet dobna az akidon! Hajrá!!! (y)
 
Nyírnod kellett volna és akkor nem jött volna fel, de még most is szétszedheted és elültetheted. A táp nekem kicsit soknak tűnik low irányzatban, ennyi anyaghoz már kellene egy kis "gáz" ;) A világításod is majdnem határeset számomra. Az anubit szereti az ecset, azzal én is sokat szenvedtem... :(
Választhatnál valami előtéri növényt is, ha elszaporodna, még többet dobna az akidon! Hajrá!!! (y)
Igaz-igaz, egy kicsit elhanyagoltam mostanában, de próbálok adni neki egy kis nyírást ;). Már próbáltam ültetni belőle külön is, egyenlőre jól halad! :) Volt előtéri is, (valami fűféle) de sajna a manado nem tartotta meg:(. Na majd az új! Köszi, kicsit visszaveszem a tápot...hátha.
 
üdv! ecsetalga ellen sziámi algaevőt javasolnék... amíg kicsik hibátlanul működnek, de a nagyok nálam felfalták a fára kötözött weeping moss-t is :mad:
 
Sziasztok, kiváncsi vagyok a véleményetekre ezzel a furcsasággal kapcsolatban- ennél low-techebb dolgot nem nagyon lehet találni:

IMG_1268_w800m.jpg

Itt van a honlap hozzá:

Indoor plants for water purification and nitrate reduction in aquariums « tuncalik.com – Natural Aquariums and Sustainable Life

Itt pedig egy video róla (amanokkal, vad heteropodákkal, bolharákokkal):


A török srác a szűrést az emers növényekre bízta, merthogy ezek jobban megkötik a nitrátot és nyílván CO2 beadagolással sem kell foglalkozni;) Kiváncsi vagyok hosszútávon mennyire lehet egy ilyen akvárium működőképes. Nekem egyébként tetszik a természetessége és a biotóp jellege.
 
Ez valóban érdekes és úgy tűnik megvan a természetes egyensúly. Kérdés, hogy mennyi ideig lehet stabil, de ha már egyszer beállt a rend, valószínűleg működhet.
 
Sziasztok!
Bár nem igazi növényes, csak egy mattenszűrős ivadéknevelő akvárium. Szerintem a HC nagyon szépen fejlődik annak ellenére, hogy csak Easy Carbo-t és Easy Life ProFito-t kap.

térfogat: 54 liter
Világítás: 30 w
táp: napi 3 ml Easy Carbo, heti 5 ml ProFito
talaj: jbl aquabasis plus és jbl manado

17736181_c017b780e2807261595e270dd4b21cb7_s.jpg


17736081_c5c16fa4ee2619f89bce62cebb10c678_s.jpg
 
Sziasztok!
Bár nem igazi növényes, csak egy mattenszűrős ivadéknevelő akvárium. Szerintem a HC nagyon szépen fejlődik annak ellenére, hogy csak Easy Carbo-t és Easy Life ProFito-t kap.

térfogat: 54 liter
Világítás: 30 w
táp: napi 3 ml Easy Carbo, heti 5 ml ProFito
talaj: jbl aquabasis plus és jbl manado

17736181_c017b780e2807261595e270dd4b21cb7_s.jpg


17736081_c5c16fa4ee2619f89bce62cebb10c678_s.jpg
Szia!

Nagyon tetszik! Írhatnál pár szót a mattenről is.
 
Sziasztok!
Bár nem igazi növényes, csak egy mattenszűrős ivadéknevelő akvárium. Szerintem a HC nagyon szépen fejlődik annak ellenére, hogy csak Easy Carbo-t és Easy Life ProFito-t kap.

térfogat: 54 liter
Világítás: 30 w
táp: napi 3 ml Easy Carbo, heti 5 ml ProFito
talaj: jbl aquabasis plus és jbl manado
Szia!
Kérünk még képet, nagyobbat is ! Jónak néz ki ! ;)
 
Back
Oldal tetejére