• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low tech a könyvtárban

Kedves naplóm! :)

Huh nem is tudom, hogy kezdjem. Talán egy bocsánat kéréssel. xD Szóval kedves naplóm ne haragudj, hogy ennyire elhanyagoltalak!
Mentségemre legyen mondva 2018 őszétől a legkeményebb egyetemi évem következett, könyvek és kinyomtatott tételek mindenütt, éjszakánként pedig az álmaimban is csak magoltam. Egyszóval abban az évben nem sok időm volt foglalkozni az akváriummal, de szerencsére a könyvtárban dolgozó levéltáros személyében akadt egy segítségem, aki szépen fokozatosan átvette a karbantartó szerepet tőlem, így én a nagyobb karbantartásokat-szűrőtakarítást és az újra ültetéseket végeztem.

Még 2018 nyarán teljesen felújították a könyvtár előterét, ami azzal járt, hogy az akváriumot be kellett költöztessük az irodába egészen 2018 őszéig, ami után kikerülhetett az új helyére. Azon a nyáron sajnos a fenséges pogostemon mező elolvadt, még hírmondója sem maradt a növénykének. A meleg sajnos megtette a hatását, mert az irodában sokkal melegebb volt, mint a sötét előtérben.
A nagy olvadásnak és természetesen algásodásnak köszönhetően az anubiasok nagy részétől is meg kellett váljunk, de azért maradt elég, kötözni való a fákra (a képeken láthatónál sokkal több). Az algás levelektől és öreg rhizomáktól megválva, valamint a gyökereket visszavágva visszakötöztük a fákra az anubiasokat. Aztán jött a nagy meglepetés számomra, amit az előző években soha nem tapasztaltam. Az anubiasok jelentős része az újraindítást követő hetekben fogta magát és elolvadt. Egészen hihetetlen volt, teljesen meglepett, főleg azért, mert semmi nem változott a tartási körülményekben és a korábbi újraindítások is hasonlóan zajlottak. Szóval ha jól emlékszem a 2018/2019-es tanév foghíjas növényekkel futott ki és mindenhonnan próbáltam pótolni a hiányzó anubias mennyiséget.

Aztán 2019/2020-as tanévben újabb átalakítás következett, kidobtuk a cryptokat és minimális mennyiségű talajt tettünk az akváriumba, hogy csak fán lakó növényeket használva telepítsük be, így került a fákra az anubiasok mellé némi microsorum és az egyik ilyen alkalommal egy kis darab moha is "befertőzte" a flórát, így azóta van karácsony moha is a medencében.
Közben én kétlaki életet kezdtem élni, mert az egyetemre is bejárogattam ugyan, de elkezdtem dolgozni is viszonylag távol Pestről, így az akváriummal kapcsolatos rutin munkák teljesen a belső emberemre hárultak, aki derekasan harcol az időközben egyre nagyobb méreteket öltő zöldfonál szörny ellen.
Aztán 2020-ban berobbant a pandémia is én pedig nem láttam az akváriumot hát jó sok ideig, egészen tavaly decembre 21-ig, na jó ez nem igaz, de a többi alkalomra nem emlékszem. Szóval aznap csatasorba állítottuk az új szűrőt az akvárium alatt, amivel a kolléga fonál alga elleni harcát kívántam támogatni. Azért is volt rá szükség, mert a 2006-ban! vásárolt kis Eheim külsőszűrő kezdett már gyengélkedni. Azt hiszem már relikviának számít. Illetve nagyon szerettem volna kiszedni a cseh-emelőt és a belső fűtőt is az akváriumból. Ezért a megvásárolt szűrő egy oase filtosmart 100-as lett, külső fűtővel és a régi szűrőanyaggal feltöltve.
Az államvizsgám után tervben van, hogy ismét újraindítjuk az akváriumot és pótoljuk, sűrítjük a növényeket.

Következzenek a (megrázó) képek:
20210115_110535.jpg
20210115_110546.jpg
20210115_110700.jpg

Hamarosan búcsút intek az egyetemnek, de azért teljesen nem tervezem levenni a kezem erről az akváriumról. A nagy karbantartásokról és újraültetésekről igyekszem majd hírt adni, amennyire a munkás élet mellett tőlem telik. Viszont nem maradok akvárium nélkül, mert a munkahelyemen is van egy, amit igyekszem majd helyre pofozni, szóval hamarosan arról is jelentkezem aktívabb napló bejegyzésekkel. ;)

Köszi, hogy itt voltál.
Szia! :)
 
Nagyon köszönöm a beszámolót és ha szükséged lenne növényre, csak szólj!
Örülök, hogy a munkahelyeden is lesz akvárium.:giggle:
Talán majd idővel lehetne egy wabi is.;)
 
Nagyon köszönöm a beszámolót és ha szükséged lenne növényre, csak szólj!
Örülök, hogy a munkahelyeden is lesz akvárium.:giggle:
Talán majd idővel lehetne egy wabi is.;)
Köszönöm szépen a felajánlásod. Lehet majd élni fogok vele.
Én is, remélem sikerül valami szépet kihoznom belőle, amikor már jobban oda tudok figyelni rá.
Wabit egyelőre meghagyom másoknak, sokkal inkább egy vivárium foglalkoztat otthoni projekt gyanánt. Azzal talán kevesebb feladat van, mint egy akváriummal és így talán munka és munkahelyi akvárium meg minden mellett belefér az életembe a gondozása.
 
Back
Oldal tetejére