• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Karácsonyi Ajándék Nano

lacee1986

Kertész szaki
Sziasztok!

Karácsonyra szeretném a testvéremet meglepni egy nano akváriummal. A lényege, hogy teljesen low-tech legyen. Igaz, még egy kicsit később fogom beszerezni a felszerelést, de ide szeretném addig is leírni, hogy mire gondoltam. Esetleg más is szeretne egy ilyet összehozni. A költségvetés nagyjából 110 euro ~ 30.000 forint.

Amikre gondoltam:

Akvárium: Aquael Shrimp Set 20l
Szűrés: PAT-MINI filter (400l/ó - :D jár hozzá)
Világítás: 11W (jár hozzá)
Melegítő: HEATZONE 15W
Táptalaj: Tropica 1l
Talaj: ShrimpSand Powder 1,8kg (apró szemű, fekete)

Növények: Riccia mező, Anubias, moha
Állatok: Red Cherry garnélák

Kérdések, amik felvetődtek bennem:
- Nézegettem akasztós szűrőket, hogy ne rontsa el a látványt. Ezek nagyon csobognak? Lényeges, hogy halk legyen. Egyáltalán megérné valami ilyenre kicserélni?
- Heti adagolásban mehet kevés mennyiségű Micro/Macro/Carbo? Nem okoz algásodást?
- 20 literben elférne pár nano hal? Valami nagyon kicsike. :)

Ha valakinek van valamilyen ötlete, szívesen olvasom!

Úgy tervezem, hogy nálunk fogom összerakni az akit jóval karácsony előtt. Majd csak akkor viszem át hozzá, ha már "beért" egy kicsit (2-3 hét). Természetesen én fogom a vízcseréket véghezvinni a későbbiekben is, így fogom majd itt naplózni a kicsikét! :)
 
Az én noname akasztósom szinte teljesen hangtalan. Kb 2 méterre van a fejemtől, amikor alszok. :)
A tápozást én carboval és profitoval oldom meg. Nézz be a naplómba, kb hasonló nanom van, csak kisebb.
 
Nos,én az eddigi nano-imnból kiindulva írok neked,ha akarod fogadd meg,ha nem,ne vedd figyelembe
Az én Wawe niagara 190-es akasztósom teljesen hangtalan,sőt,saját módszerrel(majd DIY topicba irok róla) átalakítottam növénybarát szűrővé,szűrőfelület tupírozással.És alig fogyaszt...
A lámpa szerintem megfelel a gyári,már ha kapható későbbiekben hozzá való növényes fénycső.
Én 20 literre rendszeres vízcserék mellet LOW-TECHBE is simán mondanék napi 1-1 nyomás micro-macrot.De minimum 2 naponta...Halak közül aztán az utóbbi 1 évben nagy választék lett,én ezeket ajánlanám:
Boraras Brigittae(zöldsávos)
Boraras Merah(főnix)
Boraras Masculatus(törpe)
Danio Magaritatus(galaxy)-razbóra
A Riccia mezőt nem lesz nagyon durva nyírogatni,karbantartani,kötözgetni?
Ha van esetleg még kérdésed,szívesen segítek nano-témában.
Üdv:Tictac
 
Nos,én az eddigi nano-imnból kiindulva írok neked,ha akarod fogadd meg,ha nem,ne vedd figyelembe
Az én Wawe niagara 190-es akasztósom teljesen hangtalan,sőt,saját módszerrel(majd DIY topicba irok róla) átalakítottam növénybarát szűrővé,szűrőfelület tupírozással.És alig fogyaszt...
A lámpa szerintem megfelel a gyári,már ha kapható későbbiekben hozzá való növényes fénycső.
Én 20 literre rendszeres vízcserék mellet LOW-TECHBE is simán mondanék napi 1-1 nyomás micro-macrot.De minimum 2 naponta...Halak közül aztán az utóbbi 1 évben nagy választék lett,én ezeket ajánlanám:
Boraras Brigittae(zöldsávos)
Boraras Merah(főnix)
Boraras Masculatus(törpe)
Danio Magaritatus(galaxy)-razbóra
A Riccia mezőt nem lesz nagyon durva nyírogatni,karbantartani,kötözgetni?
Ha van esetleg még kérdésed,szívesen segítek nano-témában.
Üdv:Tictac

Hali!

Köszi, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat!

A nyírás és karbantartás rész úgyis rám fog hárulni, szóval az nem gáz. :)
Az akasztós szűrőn még mindig gondolkozok. A legjobb benne, hogy nem vesz el akkora helyet a vízben. Lehet be kellene arra is ruházni.
 
Back
Oldal tetejére