• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

lano

Hi! Neked is Boldog Új Évet!!
Szép kis aksid van. En most tervezgetek egy nyitottat sok garnélával. Egyébként csak az RC-re jellemző hogy ugrálgat kifelé?
Ui: A hangyákat tuti élő eleségként beszornám. Nálam az összes elkapott moly az akváriumban végzi...
 
Nem tudom mitől ugrottak kifelé, a 19 fok csak tipp volt. Lehet a kaja volt kevés, passzolom. Több elhullásra számítottam. Nem jellemző, hogy az RC-k kiugrálnak, az Amano-k inkább. A Christmas moha jól megnőtt, de még a textúrája is nagy szerintem egy ekkora akváriumba. 60 literes nem mostanában lesz sajnos.
 
Nem tudom mitől ugrottak kifelé, a 19 fok csak tipp volt. Lehet a kaja volt kevés, passzolom.
Lehet, csak megijedt valamitől: Lámpa oltás, lámpa kapcsolás, zaj, hal, ilyesmi. Ez sajnos előfordul, ugyanúgy, ahogy pl halak is kiugrálhatnak. Ha nem tömeges a vándorlás, akkor jellemzően nem a vízparaméterekkel van probléma. A 19 fok ráadásul az RC-knek még pont a komfortzónájába tartozik (kicsit lassabb a bioritmusuk, de ennyi).

Az akvárium pazar! Nagyon bejövős a moha-sapka! :) Jól áll az egész kockának ez a sok moha.
Buék!
 
Köszi! :) Az is furi volt, hogy egy hét után bedobtam kaját a garniknak és rá se hederítettek. Shirakura Ebi Dama, pedig nagy kedvenc volt. Tegnap vettem ki, néha-néha valaki megcsócsálta.
 
Köszi! :) Az is furi volt, hogy egy hét után bedobtam kaját a garniknak és rá se hederítettek. Shirakura Ebi Dama, pedig nagy kedvenc volt. Tegnap vettem ki, néha-néha valaki megcsócsálta.
biztos még tele vannak ők is bejglivel.
 
Visszaolvasgattam, de nem találtam a lámpáról ismertetőt :) Másik topicban van vagy, csak nem voltam elég kitartó?
Amúgy valóban nagyon szép nano, kéne otthonra :)
 
Szia,

Csudajó ez a napló, óriási megoldásokat találtam benne, millió gratula :)
Én is most tervezek egy kisebb akit indítani, hasonló lápáim vannak amivel a tied indult.
Kaptam ajánlatot egy kisebb LED-re, de nem tudom érdemes lenne-e belemennem akár kiegészítésnek a 2 13W-oshoz.. A tied pontosan milyen?

Üdv,
Józsi
 
Sziasztok, örülök, hogy tetszik! :)
A lámpát nem nagyon firtattam, mert igaz DIY, de nem az én munkám. Ledlámpákat építő LED technik-ával foglalkozó fórumtárs készítette, akinek kell a kontakt írjon PÜ-t, de ebből már kitalálható mondjuk a nick név. Leírni nem akarom, ez nem adok veszek topic. Nekem nincsenek gépeim, amivel ezt az eredményt el tudtam volna érni. Meg az alapanyagok közül se kell annyi, pl. egy szál alu profil, miközben kb. 29cm-kell csak. Plexis ismerősöm sincs, meg a nyitvatartási időkben, munkaidőben nem tudok annyira elflangálni.
De aki tud, esetleg belevág otthon, ezek a hozzávalók amiket az enyém tartalmaz:
- Az alap alu "ház" az "Alumínium reklámtábla profil" névre hallgat. (van 110 és 120 mm széles)
- LED Fehér: 5630, 6x30cm van benne. NATURAL white. (NEM warm, NEM cool, hanem NATURAL) Ja, és NEM vízálló (plexi van előtte meg azok nem sokáig bírják)
- LED Vörös: 4db, a számát nem tudom, Nagyítócsík van a ledek alá helyezve (szerintem nem feltétel, de használom)
- Dimmer: Tekergetős 3 csatornás, nagyon javaslom, jó móka, 12V RGB dimmer Controller -re hallgat, elég ruszkis, de praktikus, ritkán van feltekerve fullra.
- Dimmer bekötése: 1.csatorna: pirosak; 2.csatorna: 4db csík (main); 3.csatorna: 2db.csík és a falat megvilágító háttérvilágítás
- Táp 12V laptop töltő szerű asszem 5A-es
- Lábak fix plexi, az aquasky magasságát vettük alapul. Asszem 6cm. Lap belső felére ragasztott csakugyan plexi csík tartja a helyén a lámpát. Belógása asszem 5mm. Szerencsére nem szívja a vizet. Azaz nem szivárog ki a víz a lámpatartón keresztül, ha alaposan feltöltöm az akváriumot.
- Vezeték asszem beáldoztam egy s-video kábelt, vagy egér kábelt nem emlékszem, eredetileg átlátszó szigetelésű kábelekkel kértem/kaptam, de vastagnak, soknak találtam.
Ha kérdés van, nyugodtan.
Fejleszteni szeretnék még majd a lámpán, de nem annyira prioritás. Aki esetleg nekivág, az jó ha megfogadja, hogy nagyon jól jön, ha bontható a vezeték a lámpatestnél. Magyarul bedugós. Karbantartáskor jól jönne, ha ilyen lenne. Már kinéztem a csatlakozót MINI DIN névre hallgat, ebből van több tűs(pl. 6 pin). Ilyen Pl. a számítógépek billentyűzet dugója, vagy épp az említett s-videó kábel csatlakozás. 8 tűset szerzek be majd, az tuti elég lesz ha kitalálnék még valami hülyeséget a jövőben. Nemzetközi piactereken lehet cunci dugókat kapni és szerelhető csatlakozót(anya), ami ugye a lámpa oldalába kerül.
Remélem van pár infó amit tudtok hasznosítani.
Most ilyen Watt / Literekbe ne menjünk bele 6 csík (6x25cm) szerintem több mint elég, ezt a w/l dolgot valahogy sose bírtam felfogni, kiszámolni pláne nem LED esetén. Feltekerve full fényerőn gyorsabban algásodik/zöldül, le tekerve nem lesznek olyan szépek a növények, belassul a növekedés, így az alga is. Ennyit tapasztaltam ki eddig. A középutat kell megtalálni, kitekerni. Most este hazaérek feltekerem 80-90-%-ra, mert nézegetem, dísz, meg most tetszik. 20:00-környékén lejjebb tekerem 50%-ra kb. Majd még lejjebb, 21:00-kor lekapcsol és ezzel megy/indul a következő nap, amíg haza nem érek, az kb 18:00. A lámpa 6 órát megy, tehát 14:00-kor kapcsol be. De ezek a tekergetések nem a rutin részei, nem feladatként kell felfogni, ez ne rettentsen el senkit, mert enélkül is működik, de jó vele játszani (Istent).
Ja a plexi lézervágás a lámpatartókhz csóróknak a fogkrém. Szerintem közel azonos eredményt lehet elérni vele és egy rongydarabbal, kell egy unalmas film is mellé, miközben az ember polírozza az éleket a fogkrémes ronggyal. No de nem osztom tovább az észt, mert nincs is sok belőle :)
Üdv.
 
Utoljára módosított:
2015. Január 25. vasárnap (focipálya)

Eléggé el volt hanyagolva az akvárium ebben a hónapban, az utolsó kép:

DSC01061_
by lano27l, on Flickr

Ezért fogtam az ollót a hétvégén és alaposan rendbe tettem. A cél az volt, hogy újra a szürke sziklák domináljanak.

DSC01135_
by lano27l, on Flickr

Mondtam a kislányomnak, hogy látod milyen szép lett most? Olyan fent a fű, mint egy focipálya. Válasza csak ennyi volt: Focipálya a halaknak?!

Erre a képre meg a feleségem mondta, hogy ha felteszed a fórumra, azt fogják gondolni, hogy milyen nagyképű vagy, hogy vagizol az óráddal. Az nem baj, mert akik ismernek, azok úgyis tudják hogy az vagyok! :D De mondjuk nem egy Roamer tegyük hozzá. Azért az óra, mert az öngyújtót nem volt kedvem keresgélni, de valamit bele akartam tenni a méretek miatt.

DSC01130_
by lano27l, on Flickr

A zsűri kommenteket nagyon várom már!
 
Jó kis kopasz! :D Ott a jobb oldali sziklán az az ágaskodó flame moha elég bután néz ki, azt nem akartad lenyesni?
Hát igen... az úgy ott volt mindig... Nem szoktam bántani nagyon, mert ott valamiért nem megy sokra. De tényleg elég csutka. :D
Levágom.
 
Néhány évvel ezelőtt egy kedves barátunk csinált ilyen órás szalonokba kerülő növényes akváriumot. Benne ugyanígy egy szép órával. Úgyhogy erre ráéreztél. Szingapúrban nagyon menő volt :)
 
Néhány évvel ezelőtt egy kedves barátunk csinált ilyen órás szalonokba kerülő növényes akváriumot. Benne ugyanígy egy szép órával. Úgyhogy erre ráéreztél. Szingapúrban nagyon menő volt :)
hehe hogy mik vannak :), biztos szép lehetett!
Hosszútávon mondjuk macerás. Bár lehet a hostess lányok is... :D
 
Back
Oldal tetejére