• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

lano

Asztamindenit! Kaptam az avatarom alá plecsnit! Minden nap egy új meglepetés, nem is nagyon figyeltem, hogy van ilyen! Nagyon örülök, :hungry::D Köszönöm!
Holnap a melóból fáradtan hazaérve, ez a látvány fogad majd a kanapéval szemben:

DSC01212_
by lano27l, on Flickr

A FLEXI mini lámpa nagyon baba cucc! Azoo Flexi Mini LED lámpa 26-36 cm akváriumhoz - ezüst most csak 23 090,00 Ft - Green Aqua
Biztos, hogy lesz új akváriumom, egy még kisebb is :D! Ami ehhez a lámpához van méretezve. A méreteken még agyalok...
A lámpának van Facebook oldala, érdemes a képeket végigpörgetni! Olyan Apple megjelenésű minőségi, letisztult.
Asszem még maradok a nano kategóriánál, sőt...
 
2015. február 15.

Rég jelentkeztem, az akvárium szépen ketyeg. Világítás, tápozás lazára visszavéve. Két hete kísérletképpen 3-4 naponta cserélek vizet. Kicsit unalomból is, meg szeretem, ha makulátlanul tiszta. Pár kép a mai állapotról:

Vacsoraidő! Főtt (majd lefagyasztott) sütőtök kockák, csereberélt Sera crabs natural táppal. Nem bio a tök, de mivel puha, imádják! Az RC-k belehúztak, igen szaporodnak. A CRS-es is petések. Kaptam Valentin napra 3 tigrist, látni ilyen-olyan táblázatokban, hogy nem szabad együtt tartani őket, de odáig még nem jutottam el, hogy miért? Eddig életben van mindegyik. :)


Riccardia szépen beindult a jobb szélen.


A Fissinek mennie kellett. Elkoszolódtak, új hajtásokat nem hoztak, besötétültek. Amit meghagytam, újra kezdi hozni a hajtásokat. Ki érti ezt...


Balos szikla. Háttérben a radiátorra helyezett virágtartóval. Kisfiam miatt a dolgok egyre feljebb és feljebb kerülnek! :) Acicularis szépen megnőtt nyírás óta. Sziklát szép alga mentesen tudom tartani: vízcserekor már a vízszint felett, a szikla felszínére pár csepp Carbo és fogkefével kicsit megdolgozva, minden repedésbe jusson.


Jobb szikla. A tetején a Riccardia nemrég került vissza, lent volt, de nem tetszett neki. A kép meg jó életlen lett.


Egy kicsi, de számunkra fontos kiegészítő, amit a kislányommal csináltunk:


Egyelőre marad a Cikcakk-szurdok elrendezés, az átalakítása most egy kicsit háttérbe szorult, mert indítok egy 9,5 literes nanot is! :) Az előkészületek zajlanak, barkács-agyalás, tervezgetés... ez a legjobb rész!
 
Utoljára módosított:
Kaptam Valentin napra 3 tigrist, látni ilyen-olyan táblázatokban, hogy nem szabad együtt tartani őket, de odáig még nem jutottam el, hogy miért? Eddig életben van mindegyik. :)


A tigrisek meg a crs-ek összeívhatnak, és TiBee garnélák születhetnek belőle, ami tovább nem szaporodik. Csak ezért.

A kis nanora kíváncsi leszek, milyen lesz, köves, fás, köves-fàs?
 
A tigrisek meg a crs-ek összeívhatnak, és TiBee garnélák születhetnek belőle, ami tovább nem szaporodik. Csak ezért.A kis nanora kíváncsi leszek, milyen lesz, köves, fás, köves-fàs?
Köszi az infót! Ha összeívnak, egészségükre! :)
Köveset szeretnék, de nem Seiryu-val. Nem tudom, valami hegyvonulat így elsőre, de a kövektől is függ. Mohákkal főképp. Fát nem akarok, azt karbantartás során ledönteném. :) Még nincs kész az üveg, nagyon pici lesz. (28cm széles, 19cm mély, 20cm magas) De rengeteg kérdés és megoldatlan dolog van, többek között a hard scape is. Még előtte a technikát kell megoldani. Igaz nem lesz túlbonyolítva, de ki akarok próbálni egy-két saját ötletet. A CO2 is kérdéses. Hajlok a nélküle felé. Bár a Tropica System Nano szettje nagyon cukor. A szűrő is ott lesz az akvárium mellett, lehet már túl sok lesz a technika. Látnom kell, mi fér oda, ami még jól néz ki. Szóval még sok a nyitott kérdés.
 
Akasztós lesz? Esetleg találtál egyet, ami hmmm "normálisan" néz ki?
Mekkora bunkó vagyok:facepalm:, nem is gratuláltam a 2. helyezéshez. Bár nem is ehhez szeretnék gratulálni, hanem az úthoz/fejlődéshez, ahogy a küzdelmes kezdetektől (alga bumm, parketta áztatás, növénycserék, stb.) az igényes DIY megoldásokkal eljutottál a profik közé. (y)
 
Akasztós lesz? Esetleg találtál egyet
Megpróbálok csinálni egyet, de egyelőre nem árulnék el semmit, mert lehet az egész a kukában landol majd! :D Már ha eljutok odáig, hogy végre fúrjak faragjak. Ha a kukában landol, azért beszámolok róla, hogy más ne szívjon. Csak előre nem akarok itt írogatni, hogy: "majd így lesz, meg úgy", mert úgysem úgy lesz...

Mekkora bunkó vagyok:facepalm:, nem is gratuláltam a 2. helyezéshez. Bár nem is ehhez szeretnék gratulálni, hanem az úthoz/fejlődéshez, ahogy a küzdelmes kezdetektől (alga bumm, parketta áztatás, növénycserék, stb.) az igényes DIY megoldásokkal eljutottál a profik közé. (y)
Köszönöm! Ne hozz zavarba! :) Nem érzem, hogy profi lennék, csak hogy tetszett az akváriumom a zsűrinek. Biztos lesz olyan, ami kevésbé fog.
 
Utoljára módosított:
Megpróbálok csinálni egyet, de egyelőre nem árulnék el semmit, mert lehet az egész a kukában landol majd! Már ha eljutok odáig, hogy végre fúrjak faragjak. Ha a kukában landol, azért beszámolok róla, hogy más ne szívjon. Csak előre nem akarok itt írogatni, hogy: "majd így lesz, meg úgy", mert úgysem úgy lesz...
Részleteket! Most! :D
Itt áll a sufnimban a rozsdamentes szűrőházam, de még mindig nem sikerült nekilátnom (már csak a pumpa, tömítés, meg csövezés hiányzik... ja és kb 7 liter szűrőtöltet :D), érdekelne, hogy mik a terveid, hátha sikerül valamit hasznosítanom. :)
 
Megpróbálok csinálni egyet, de egyelőre nem árulnék el semmit, mert lehet az egész a kukában landol majd! :D Már ha eljutok odáig, hogy végre fúrjak faragjak. Ha a kukában landol, azért beszámolok róla, hogy más ne szívjon. Csak előre nem akarok itt írogatni, hogy: "majd így lesz, meg úgy", mert úgysem úgy lesz...
Mármint akasztósat, vagy külsőt? Komolyan nem értem, miért nincs matt, vagy fényes fekete, vagy ezüst akasztós, pl. a flexi led lámpa, vagy saját kedvenc, aqualighter nano mintájára. Az dennerle is olyan, mintha a lefolyó pvc csöveiből és kiürült tejfölös vödrökből építette volna valaki. :D
 
Mármint akasztósat, vagy külsőt? Komolyan nem értem, miért nincs matt, vagy fényes fekete, vagy ezüst akasztós, pl. a flexi led lámpa, vagy saját kedvenc, aqualighter nano mintájára. Az dennerle is olyan, mintha a lefolyó pvc csöveiből és kiürült tejfölös vödrökből építette volna valaki. :D
He he ez jo [emoji16] [emoji16]
De nem is az a lenyeg hogy jol nezzen ki,az fontosabb hogy jo hatasfokkal tisztan tartsa a vizet na es csendes legen ugy hogy ha akasztos akkor Eheim Liberty,es tudom hogy egy 70-es evekbeli kinezet,de maximalisan a celra rendeltetett[emoji6]
De nem Offolok tovabb [emoji57]
Lali hozzad szolnek,En nem akartam irni annak idejen mikor meg a szeken pakoltad ossze a scapet,hogy ez bizony egy nyertes akvarium lesz,ezt magamban elkonyveltem erre tessek lassek [emoji106]
Emelem kalapom az alapossagod es a kotartasod elott,nelkuled es meg sokak nelkul kevesebb lenne ez a kozosseg az biztos [emoji4]
 
kb 7 liter szűrőtöltet
Á ez ilyen kis picike lenne.
Dennerle is olyan, mintha a lefolyó pvc csöveiből és kiürült tejfölös vödrökből építette volna valaki
Igen, sajnos nem ad a gyártók, a zöme a kinézetre. ééérted: "nem ADA" :)
Emelem kalapom az alapossagod es a kotartasod elott,nelkuled es meg sokak nelkul kevesebb lenne ez a kozosseg az biztos
Megtisztelő szavak! Asszem ez a pironkodó szmájli: :shame:
:)
 
Utoljára módosított:
Á ez ilyen kis picike lenne.
Jah, hát gondolom nem ilyen óriás Szputnyikot tervezel, mint ami az enyém lesz. Igazából a használhatóság és a pumpa mérete szabja az alsó határt, de viszonylag kis méretben már sokkal jobbat lehet alkotni egy akasztós szűrőnél, szóval megéri! :)
Én az enyémet direkt túlméretezem, hogy legyen benne tartalék nagyobb akváriumra váltáshoz is (max pumpát kelljen cserélni), meg az első időkben gyengébb (lávakő és társai) biotöltettel indítom és szeretném, ha így is hatékony lenne.
 
Szia naplóm, csak beköszönök!
Megy a dolog, de már unalmas a scape. Az újraépítés kérdéses.
Indítok egy 10,5L-est, az most érdekesebb. Az előkészítése folyik, de bejöttek más dolgok sajnos, amik a hobbit hátráltatják. Egy biztos, Manten kövek lesznek benne. A scape váza már kész, persze kellett fúrni azért rendesen :) Kell pár kő, vagy inkább kavics még.
 
2015. május 25. (egy jó kis DIY)

Könnyen levehető oldallapi árnyékoló, 4mm-es akvárium üveghez

Az akvárium az ablak mellett van, így jószerivel éri természetes fény. Főleg így nyárvíz idején! Már régóta akarok csinálni valami kompakt árnyékolót, amit könnyen le és fel tudok tenni az oldallapokra. A kritérium annyi volt, hogy az itthon fellelhető vackokból kell összerakni, semmi beruházás. Meg azért nézzen is ki valahogy. Csináljuk együtt!

Végy pár CD tokot elő az asztal alól. Lehet ilyen poros is! Az ajtajával kezdünk szedjük le.
17869138100_55f3cea1f4_o.jpg


Füleket vágjuk le, majd a tetejétől (recés fele) mérj le kb. 2,5 centit. Sniccerrel vonalzó mentén húzd végig egyenesen óvatosan egyszer, mélyen. Vedd el a vonalzót, és többször húzd át a vájatban ügyelve, hogy ne menjen félre. Így még nem lehet letörni, a széleken munkáld ki a merevítéseket. Így már lehet, óvatosan pattintsuk le. Ha nem megy, akkor mutassuk meg még neki a sniccert. Ha rosszul pattant el, abból okultunk.
18056824995_8d027c4332_o.jpg


Csiszoljuk meg egy picit finom smirglivel, majd vágjuk le a másik felét is a toknak. Ezután a tok alja kell. Pattintsuk ki a fekete részt. Az azt szélét kell levágni, ami a 4-es kisképen van.
18057703201_6ce872f318_o.jpg


Hát úgy kb. fél centit belőle mérjünk vissza párhuzamosan. Ezek lesznek a tartó fülek. Ha hosszabbra vágod, nagyobb eséllyel ér a vízbe. A fent említett módon mutassuk meg neki a sniccert. A végeket ugyancsak munkáljuk ki (3-as kiskép) hogy el tudjuk törni. A karcolást illetve a hornyot sokszor át kell húzni sniccerrel és a törést se az asztal szélén próbáljuk, hanem finoman kézben a csík mentén egyik oldalrol elkezdve a hajlítást. Kettőt eltörtem mire erre rájöttem.
17868907548_45b988781d_o.jpg


1,5cm-ként jelöljük be a sarkot, majd szeleteljük fel. A vágást tisztázzuk le. A törmeléket nem muszáj kupacba gyűjteni én is csak a kép kedvéért... A lényeg a 3. kiskép! A horony így illeszkedjen a ragasztás során. Pont oda illik, nem kell semmit méregetni, tartani stb, csak oda ragasztjuk a fület. Vágjuk a recés szélűt azért még előtte méretre, illetve az a horony se kell oda. (4. kiskép)
17869138720_95e54e4631_o.jpg


Ragasztáshoz inkább műanyagragasztót/makettragasztót használjunk a pillanatragasztó helyett, attól a CD tok befehéredik végérvényesen.
Főpróba! Tökéletesen passzol az üvegre!
18053500952_93126ab397_o.jpg


Fekete jó vastag kartonmaradék volt még itthon a fotózás kellékei között, vágjuk méretre.
A karton oda való, ahol a CD tok ajtajának bujtatófülei vannak a borítóképéhez. Használjunk kétoldalas ragasztót és ragasszuk be a kartont. Ha beválik a dolog, de a karton ugye szétázhat idővel, akkor valami műanyag lapot kell keríteni.
18058327381_b0297dba37_o.jpg


Helyezzük fel, kész is! Egyszerre egy oldalt csináljunk csak meg, s utána szabjuk le a kartont a másikhoz, mert akkor lehet nagyobbra is hagyni, hogy a másik oldal takaró kartonját eltakarjuk. Én sem érteném ezt a mondatot.
18056825855_e3034a227b_o.jpg


Fejezzük be tetszés szerint
18030332546_3203a3d06b_o.jpg


Aki nem akar ennyit tökölni vele, az tegyen fel egy nagylemezt! :D
17436291413_6425b20d96_o.jpg
 
Utoljára módosított:
Ugyanez a problémám az ablakból beverő reggeli napsugarakkal, így szintén kartont aggatok oldalra, csak mappacsipeszekkel. Kipróbálom majd a recepted, sokkal jobban mutat.
 
Back
Oldal tetejére