• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

lano

2014. december 28-30. ( szülőszoba )

Kétszer "szült" már a CRS anyuka, és a túlélő összesen két darab egyed, akiket néha látok csak előbújni. Nem akarok tenyészteni, de bosszant azért a a dolog. Több akváriumot se szeretnék beállítani, ezért kapva kaptam a fekete péntek akción és vettem egy ilyen: Wave Box szülőkarantén 0,7 l most csak 2 990,00 Ft - Green Aqua -t. (valamit mindenképp kellett venni :) )
Nagyon cuki! Ami meglepő, hogy elég jól ki van gondolva és a kivitelezés is (nekem) minőségi, szépen csomagoltak a darabok stb stb.
Így a Nano akvárium kapott egy kis erszényt, természetesen csakugyan iwagumis berendezéssel: (alul a táptalaj kicsit még levegős)
15932919475_543a3fa6e7_o.jpg

Másik oldal, anya bújik. A tetején az edény nem habos, csak párás.
15932272672_6178ecfc36_o.jpg

Működését tekintve eredetileg egy légpumpát lehet rákötni, aminek a buborékjai az edényre szerelhető csövecskében felhajtják a vizet, így cirkuláltatva azt. A másik oldalon visszafolyik, olyan kb. mint egy akasztós szűrő. Nekem be se fért a "hosszú" cső, meg légpumpát se akartam hallgatni, ezért egyszerűen megkatétereztem a kifolyó csövemet, a végére meg öngyújtóval hajlítgattam egy csövet egy pumpás adagoló csövéből.
15745490128_689f6c8b79_o.jpg

Nem tudom hogy válik be, de mindenesetre jó móka és remélhetőleg hasznos is.
Ja, a növények listája :D Ammania Sp. Bonsai, talán Jávai moha, MC, egyenesen a befőttes üvegből; Dekor: Seiryu kavics; Talaj: ADA Amazonia; CO2: Magasnyomá...
 
Utoljára módosított:
Így a Nano akvárium kapott egy kis erszényt, természetesen csakugyan iwagumis berendezéssel
Nagyon nagy ötlet, szép kidolgozás! Gratula! (y)
Éppen készültem elhajintani jó messzire az akasztós szűrőmet, de most, hogy ezt láttam, inkább megtartom, hátha szükségem lesz rá a távoli jövőben!
 
Nagyon nagy ötlet, szép kidolgozás! Gratula! (y)
Éppen készültem elhajintani jó messzire az akasztós szűrőmet, de így megtartom, hátha szükségem lesz rá a távoli jövőben!
Simán, de azért a kábelt vágd le róla biztos ami biztos :):)
Ja, köszi! :)
 
Úgy gondoltam,hogy a beszívó részét elkerítem valami ráccsal (pl szúnyogháló) vagy egy kis szivaccsal és akkor megvan a vízellátása is.
 
Úgy gondoltam,hogy a beszívó részét elkerítem valami ráccsal (pl szúnyogháló) vagy egy kis szivaccsal és akkor megvan a vízellátása is.
Nem tudom, ami nekem volt régen, abban alul volt a rotor ami ledarálná az élőlényeket, ha beletennék bármit is. Lehet a tiéd másféle...
 
Működését tekintve eredetileg egy légpumpát lehet rákötni, aminek a buborékjai az edényre szerelhető csövecskében felhajtják a vizet, így cirkuláltatva azt. A másik oldalon visszafolyik, olyan kb. mint egy akasztós szűrő. Nekem be se fért a "hosszú" cső, meg légpumpát se akartam hallgatni, ezért egyszerűen megkatétereztem a kifolyó csövemet, a végére meg öngyújtóval hajlítgattam egy csövet egy pumpás adagoló csövéből.

Nekem is jó lenne valami ilyesmi, még az akciót is nézegettem, de nem akarok légpumpát üzemeltetni én sem. Viszont nem is jöttem rá erre a remek megoldásra, nagyon kreatív, nagyon klassz!
Alkalmazni fogom. :)
 
2014. december 10. OFF
  1. Ha már elmosogattunk a konyhában felsőbb utasításra, próbáljuk meg optimalizálni a hűtő tartalmát!
  2. Ehhez az kell, hogy előkeressük a fahéjat és a szegfűszeget.
  3. Optimalizáljuk azt is és használjuk el először azokat, amik legalább két éve lejártak.
  4. Vegyünk elő egy olyan teát, amit a kutya nem iszik, pl. amit Kínából hoztak ismerősök.
  5. Forraljunk egy kb. fél liter vizet és tegyük bele a teát és a fűszereket.
  6. Az említett hűtőből vegyük ki azt a pet-palackos másfél liter bort, amit egy rokonunktól kaptunk és egy fél éve ott áll.
  7. Öntsük bele, majd vegyük lejjebb a lángot, vagy (akár) a villanyt alatta.
  8. A hűtőből válasszuk azt a citromot, ami már keményre száradt, szeleteljük fel, ha nem megy (nyilván) akkor fenjük meg a kést.
  9. A szeleteket szórjuk a főzetbe.
  10. Keressük meg a lábas fedőjét, ott lesz leghátul, amihez ki kell pakolni a szekrény tartalmát.
  11. Öblítsünk el egy két csatos üveget.
  12. Ha a főzet forr, akkor elcse..rontottuk. Sebaj, így is finom lesz, kevesebb alkohollal.
  13. Szórjunk bele egy szórásnyi cukrot.
  14. Még egy kicsit.
  15. Kevergessük, kóstolgassuk és korrigáljunk az ízek harmóniáján. (Profiknak, erős dohányosoknak nem lesz rá szükség)
  16. Öntsük egy füles bögrébe, lehetőleg ami a gyereké, hogy nagyobb legyen a kontraszt.
  17. A maradékot az üvegekbe.
  18. Menjünk le dohányozni és gondoljuk át, hány nap van még az évből szabadságig, közben élvezzük a forralt bort és az utca :dummy1::arghh: csendjét!

forraltscape
by lano27l, on Flickr

Egészségetekre!
:D:cigar::sleep:
 
Utoljára módosított:
ON
2014. november 22.
(Fotózás)

Behid the scenes: A fotózás előtt. A fekete kartont elhagytuk, így több volt valahogy a fény (állítólag).

DSCN6728_ by lano27l, on Flickr

A fotózásról nem készült sajnos külön kép, "Ő" lett a végleges versenyfotó:

Cikcakk-szurdok_1600 by lano27l, on Flickr

Fotózás után még a jó géppel az akvárium: (Hátulról már kivéve a fehér karton)

IMGP9084_ by lano27l, on Flickr


IMGP9071_ by lano27l, on Flickr

Most kéne képeket csinálni, nagyobbak, szebbek a növények...
 
Utoljára módosított:
Ez rohadt jól néz ki Lajos (y),azért nem semmi hova lehet fejlődni :)
Az első kép a fotózásról ismerős volt,nálam is volt a gyerkőc folyamatosan ott téblábolt körülöttünk és a kérdéseivel bombázott :D
 
A versenyfotó tényleg jó lett, egy apró hibát látok csak rajta, a mélységélességen kellett volna még állítani, hogy a felső parvula szálak is élesek legyenek. Amúgy nagyon pöpec az akvárium és a fotó, gratula hozzá!
 
mélységélességen kellett volna még állítani
Sajnos úgy nem lehetett, mi is úgy szerettük volna... Ez az objektív ilyet tud. Vagy az eleje volt éles, vagy a hátulja. Az éles előtérre esett a választás.
 
Utoljára módosított:
2014. december 20. szombat (fotózgatás)

@hnorbi szombaton átjött és a masinájával csinált kb. 233 darab képet. Ezúton is köszönöm, jó kis program volt!

A felső két kép a moha "sapkákkal" készült, ezek hivatottak megakadályozni a fő kövek zöldülését. Seiryu kőszilánkra kötözött Tropica Vesicularia dubyana Christmas most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua Az egyik eléggé beindult már... A jobboldali Riccardia ragasztott.


DSC3_0084-2_
by lano27l, on Flickr


DSC3_0175-2_
by lano27l, on Flickr


DSC4_0109_
by lano27l, on Flickr


DSC4_0115_
by lano27l, on Flickr


DSC4_0065_
by lano27l, on Flickr
 
Utoljára módosított:
2014. december 20. szombat (fotózgatás)

@hnorbi szombaton átjött és a masinájával csinált kb. 233 darab képet. Ezúton is köszönöm, jó kis program volt!

A felső két kép a moha "sapkákkal" készült, ezek hivatottak megakadályozni a fő kövek zöldülését. Seiryu kőszilánkra kötözött Tropica Vesicularia dubyana Christmas most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua Az egyik eléggé beindult már... A jobboldali Riccardia ragasztott.


DSC3_0084-2_
by lano27l, on Flickr


DSC3_0175-2_
by lano27l, on Flickr


DSC4_0109_
by lano27l, on Flickr


DSC4_0115_
by lano27l, on Flickr


DSC4_0065_
by lano27l, on Flickr

Jó képek lettek ;) !
 
2015. január 5.
Mindenkinek Boldog új évet!
Több mint egy hetet voltunk távol, meglepődtem mikor hazaértünk. Pozitívan. Jót tett neki, hogy nem piszkáltam. :) Növények bedúsultak, kezd az egész dzsungelesedni és nagyon tetszik, hogy a zöld szín átveszi a dominanciát. 1 RC kiugrott, egy valamilyen meg elhullott, nem bírták gondolom a 19,2 fokot. Ennyi csupán a veszteséglista. A boraras urophthalmoidesek is megvannak, mind a hét. Az üveg és a kövek azért bezöldültek, a fehér homok is cserére szorult, Így tegnap karbantartás volt. A növényeket nem nyírtam,tetszik ez a dzsungel fíling. Csináltam pár fotót a jó öreg kompakttal a "mohasapkák" kivétele nélkül.
Sajnos egyre jelentősebb a cérna alga, alaposan berágta magát a Parvula közé, tépkedni kell. Ami moha pedig megfertőződött, sajnos meg kellett tőle válni. Ez egyben a scape végének az előszele, de nem bánom, már amúgy is szívesen nézegetnék valami újat.


DSC00904_
by lano27l, on Flickr


DSC00892_
by lano27l, on Flickr

Jávai moha kupálódik

DSC00906_
by lano27l, on Flickr

Bekerült egy kis Ludwigia az érdekesség kedvéért. Egész jól bírja a dekorhomokban. Bár még mindig jobb lehet neki, mint a befőttesüvegben, ahol eddig volt.

DSC00908_
by lano27l, on Flickr

Találtam új hobbit, fáraóhangyaírtás!
Az akváriumnál (is) vertek tanyát valahol és onnan isznak, íme egy dolgozó éppen frissíti magát:

DSC00909_
by lano27l, on Flickr
 
Utoljára módosított:
szia Lajos, búék Neked is! Valóban jót tesz a zöldülés az akinak, bár az a mohasapka egy kicsit visszafogottabban szerintem jobban néz ki. A garniknak még elvileg még bírnia kellene a 19 fokot, nem biztos, hogy azért pusztult el. Nekem a múltkor a tigrisek a 17 fokot is bírták, ennyire lehűlt az aki az ablakban, igaz, már eléggé cidriztek, nem nagyon akartak mozogni. Így átkerültek a polcra a kellemes 25 fokba, itt már jobban érzik magukat.
A következő scape már a 60-as akváriumban lesz? Kíváncsian várom !
 
Back
Oldal tetejére