• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech L'aki Bamboo (low-tech tanulós DIY)

schruz said:
Na bocsi az okoskodásért

Bocsánatot ne kérj már:D te vagy az egyetlen aki "foglalkozik" a tanulós projectemmel :D

Sajnos ezt a hibát már muszáj elkövetnem (egyébként kifejezett célom, hogy minden hibát itt és most ezen az akin kövessek el, hogy később már ne kelljen :D), nem nyugszom amíg saját szememmel nem látom, hogy mi fog történni.
Nálam belefér az ilyesfajta kísérletezés. Bízom a kis mohácskákban :D egyébként záros időn belül eldől, hogy a "levelek" végének "élénkülése" azt jelenti, hogy nőnek, vagy azt, hogy éppen szétrohad az egész :D
 
Próbáltam a garnikat káposztával etetni (leforráztam és kis darabokra tépkedtem), de nem csípik...

Azonban észrevettem kicsi, 1 mm-es garnélára hasonlító lénykéket :D összesen 2 db-ot, de biztos van több is. Remélem a szűrőt elkerülik, mert a szúnyoghálón szerintem ők átférnek. Más ellenségük nincs az akiban szóval hajrá ivadékok :D
 
qwas87 said:
Próbáltam a garnikat káposztával etetni (leforráztam és kis darabokra tépkedtem), de nem csípik...
Majd megeszik..........nekem is eltűnt a franciasali alapból kimentett pár szem cucc egy éjszaka alatt.

qwas87 said:
Azonban észrevettem kicsi, 1 mm-es garnélára hasonlító lénykéket :D összesen 2 db-ot, de biztos van több is. Remélem a szűrőt elkerülik, mert a szúnyoghálón szerintem ők átférnek. Más ellenségük nincs az akiban szóval hajrá ivadékok :D

Nem lesz semmi gáz, szépen fejlődnek a szűrő ülepítőtartályában...........tegnapi szűrőmatánál 14 került vissza az akiba, talán még nagyobbak és pirosabbak mint a velük egykorú mohalakók.
 
.tegnapi szűrőmatánál 14 került vissza az akiba, talán még nagyobbak és pirosabbak mint a velük egykorú mohalakók.[/quote]

Én tegnap 10 db-ot szedtem ki a szűrőből, pedig szivacs van húzva a beszívó csőre..... ;)
 
atti76 said:
Ez így szomorúan hangzik
Nah jó 1 kicsit túloztam, mivel kezdő vagyok és low-twech az aki, szóval biztos, hogy nem a legmegfelelőbbek a körülmények. Plussz ebben a hőségben 30 fok is volt a víz, jégakukat úsztatok a felszínen (erre van lehetőségem), így hűl azért.

Az állatkínzás határait még nem értem el, csak ma ijedtem meg, hogy nem törték egymást a káposztáért, máskor nagy harcok mennek a kajáért (biztos a hőfok miatt passzívak). Ők az első állatkáim, 1 hónapja élnek nálam kb. és szaporodtak is, szóval nagy problémák azért nem lehetnek.
De tény, hogy masszívak :D
 
Taylor jóvoltából bekerült némi valóban vízi moha, így lesz összehasonlítási alapom az erdeihez, a garnélák azonnal bevizsgálták és megfelelőnek találták :D.
Az egyik frissen telepített bambusz elkezdett szétrohadni, de a rákötözött erdei moha ezt eltakarta, a levelein pedig semmi nem látszott ebből. Valószínűleg ez lehetett az oka annak, hogy elvesztettem 3 garnélát... Ahogy megszabadultam tőle, a surface scum fél óra alatt eltűnt :D
Mivel ki kellett venni a bambuszt, így megvizsgálhattam a rajta lévő erdei mohát, jelentem él, és növekedett egy picit (más kérdés, hogy meddig képes erre a víz alatt).

A barna alga csúnyán elszaporodott az üvegen a bambusz affér miatt, de jövőhéten érkezik az oto csapatom, így meghagyom nekik welcome édességnek, képekkel majd utána jelentkezem, remélhetőleg egy jobbfajta kölcsöngéppel.
 
Végre végre, hosszú idő óta teljesen algamentes az aki és surface scum sincs, ennek nagyon örülök, van egy egészséges akim.

Tegnapi nap folyamán beszereztem egy pár halat, egészen pontosan 8db vörös karcsú díszmárnát. Egy kicsit csalódott vagyok, az eladóra bíztam magam, szerinte ezek a halak félénkek, nem bántják a garnikat és nem túl igényesek, 40 literre 15-öt javasolt, szerencsére pont nem volt nálam annyi pénz.
Ehhez képest neten 70literre javasolnak 4 db-ot... A békés természetükből pedig nem sokat tapasztalok, ha épp nem egymást kergetik akkor a nagyobb garnikat riogatják, és kicsit úgy fest a dolog mintha a mohát és a bacopa bokrot túrnák a kicsik után, aztán amikor egy kisuhan azonnal rámozdulnak ( még konkrétan nem láttam, hogy meg is ennék)
Remélem ez csak az "újdonság varázsa".

882719798b_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


1049147837a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A fényképező nem adja vissza de szép vörösek, remélem így is marad. Próbáltam összképet is fényképezni, pocsék végeredménnyel, szóval majd legközelebb.
 
Elkövettem azt a hibát, hogy hallgattam az eladóra. Kezdő vagyok, első aki, könnyen meg lehet vezetni... (mint mondtam ő 15 db-ot ajánlott).
Bárcsak lenne pénzem minden egyes vásárlást személyesen a GA-ban megtenni, még a végén tanulnék is valamit.
 
qwas87 said:
Elkövettem azt a hibát, hogy hallgattam az eladóra. Kezdő vagyok, első aki, könnyen meg lehet vezetni... (mint mondtam ő 15 db-ot ajánlott).
Bárcsak lenne pénzem minden egyes vásárlást személyesen a GA-ban megtenni, még a végén tanulnék is valamit.

Akkor is szívesen látnak szerintem a srácok ha nem vásárolsz semmit csak nézelődsz. Mondjuk ha elmegy oda az ember akkor nem állja meg, mindig vesz valamit :D
 
qwas87 said:
Elkövettem azt a hibát, hogy hallgattam az eladóra. Kezdő vagyok, első aki, könnyen meg lehet vezetni... (mint mondtam ő 15 db-ot ajánlott).
Bárcsak lenne pénzem minden egyes vásárlást személyesen a GA-ban megtenni, még a végén tanulnék is valamit.

Látom földik vagyunk :) . Sejtem melyik boltban voltál ha helyben vetted :roll: .Nekem egyik helyi boltban 6-7 diszkoszról akartak meggyőzni hogy fajin lesz 160 l-ben :p .Egyébként nem rossz bolt csak kicsit kapzsik :).
 
schruz said:
Akkor is szívesen látnak szerintem a srácok ha nem vásárolsz semmit csak nézelődsz

Nagyobb probléma az odajutás vidékről, de egyszer már rászánok egy fél napot. Nagyon érdekel már, hogyan néznek ki az igazi növényes akik élőben.

kz710 said:
Látom földik vagyunk

Avatarod alapján nem vagy ismerős :D


Egyébként ha az 1l/cm-rel számolok, akkor a 8db kifejletten 5cm-es díszmárna pont jó 40 l-be. Nagyjából elrendeződött a társulat az akiban, a garnélák a parvula alatt matatnak a halak felettük várják a sültgalambot az áramlatban, a garnéla ivadékok egy része pedig felköltözött felszínközelbe a magasabb növényekre. Már csak a fiúk kergetik a lányokat elég hevesen. Adok a társaságnak egy kis próbaidőt, és ha maradnak az akiban ivadék garnélák akkor akár meg is tarthatnám a márnákat (?!) (nagyon szép kis halacsok ezek, csak viselkedni nem tudnak :D )
 
qwas87 said:
Nagyobb probléma az odajutás vidékről, de egyszer már rászánok egy fél napot. Nagyon érdekel már, hogyan néznek ki az igazi növényes akik élőben.

Inkább egy egészet :D
 
Szia qwas87!

Látom szépen gyalogolsz az akvarisztika rögös útján (néhány rögöt azért kihagyhatnál)!
Volt egy kérdésed a piros növénnyel kapcsolatosan, amit a patakból szedtél ki, hogy mi az?
Vasárnap voltam a Pasaréti Gyulánál (AME elnök, AM főszerkesztő), Ő mesélte, hogy volt olyan kiállítás ahol vízben gyökereztetett fűz ágakat használtak dekorációnak- aminek piros a gyökere.
 
Igen, az sajnos gyökér volt, meg én is, hogy összeszedtem és csak itthon jöttem rá :D

Igyekszem tanulni, tapasztalni, inspirációt szerezni, hogy mire aktuálissá válik egy új akvárium, addigra valami csodálatosat tudjak alkotni. Megmondom őszintén, hogy "mentor" nélkül elég nehéz, se család se barátok nem foglalkoznak ilyesmi hobbival (a boltosok átvágnak, vagy ők is tudatlanok, az internet teljesen ellentmondásos). Aztán néha kinevettetem magam itt a fórumon valami hülyeséggel :D de nekem ez nem probléma.
 
Szia!

Bő 15 évig én is magányos farkas voltam.
1db Horn -Zsilinszky könyv volt minden támaszom.
Szerencsére találtam egy halas boltot mikor a Feleségemmel összeköltöztünk, amit egy idősebb házaspár vezetet, tőlük sokat tanultam (sajnos azóta nyugdíjba vonultak, az üzletet átvevő ifjú titánok meg nálam is kevesebbet tudtak, most már szépségszalon üzemel a helyén).
Majd rátaláltam a TIT-ben működő Akvarista klubbra, ahova kéthetente jártam.
Ott volt minden, amit kezdő akvarista kérdést feltett nem maradt megváloszalatlanul, a szakik szórták a gyakorlati tapasztalatuk eszenciáját!
Azóta sokat változott a világ, most inkább a valós információ megtalálása, kiszűrése nehéz az áradatból!

De ne aggódj, itt jó helyen vagy!
Senki sem tudhat mindent!
Ha ír is valaki valami botorságot, hamar van aki kiigazítja!
 
Szépen bedzsungelesedett az akváriumod :)
Az biztos hogy van egyfajta tanulópénz, de az biztos hogy jó úton haladsz, ahogy az előző hozzászólásban is említették
Én is kezdő lévén, hasonló problémákkal kűzdök/kűzdöttem, a halakat sajnálom, majdcsak nem okoznak gondot.
Halvásárláskor határozókönyvet vittem régebben így ha mondtak valami oltári hülyeséget egyből kiderült. :D
Egyébként nekem fél évig vitorláshalakkal voltak együtt a cherryk, és volt szaporulat is, bár rendszeresen a szűrőtartályban kötöttek ki a kicsik.
 
Back
Oldal tetejére