• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Catfish empire 200L Low-Tech

Sziasztok!!

Ismét jelentkezek egy kis beszámolóval.
Sok változás nem történt, növények növekednek. Reppens is nő, új hajtásai élénk lilás vörösek. Viszont alul kopaszodik illetve zöldes foltok jelenek meg a leveleken.
Kezd elfogyni a profito-m azon gondolkozok hogy átállok GA tápozásra. ilyenkor mikre kell figyelni valaki esetleg tud tanácsot adni?

Van egy új lakója is a harcsa birodalomnak, egy háton úszó harcsa személyében ( Synodontis ). Pontos beazonosítása még nem pontos. Háton úszni még nem láttam, elég félénk volt az elején még etetésre sem bújt elő a dzsungel mélyéről. Két hét kellet neki hogy megszokja új lakhelyét, most már egyre bátrabb. :)

Ő lenne az:
View attachment 5487
View attachment 5488
View attachment 5489
Jól megfigyelhető a harcsákra jellemző táplálkozás. Mindent beszippant amit csak lehet, utána a felesleget ki köpi a kopoltyúján keresztül (mármind a kis apró kavicsokat).


2016.02.21.
View attachment 5490

Mindenkinek szép napot!!
Köszi hogy benéztél. :)
Ejha, ez aztán bedúsult!
Én anno a GA tápokra való átállást úgy csináltam, hogy 3 hétig átfedésben adagoltam őket a Profitoval (az ajánlott mennyiségből 1. héten 1/3-2/3, majd 1/2-1/2, végül 2/3-1/3). Nem fedik le a tápszerek egymást pontosan, de hát gondolom ezért szeretnél váltani és így szerintem jól megoldható az átmenet.
 
Ejha, ez aztán bedúsult!
Én anno a GA tápokra való átállást úgy csináltam, hogy 3 hétig átfedésben adagoltam őket a Profitoval (az ajánlott mennyiségből 1. héten 1/3-2/3, majd 1/2-1/2, végül 2/3-1/3). Nem fedik le a tápszerek egymást pontosan, de hát gondolom ezért szeretnél váltani és így szerintem jól megoldható az átmenet.


"Ejha, ez aztán bedúsult!"
Ja azt nem említettem hogy ez nyírás utáni állapot :D
A Reppens környékén eléggé el burjánzott a vizicsillag meg a Shinnersia rivularis is.
A reppens miatt próbálkoznék más tápozással hátha jobban beindul. Mert ez most csak felfelé nő, amikor elhoztam teljesen máshogy nézett ki, és nem kereskedésben vettem hanem egyenest a tenyésztőtől.
 
Növényválasztáskor és ültetéskor mi volt a koncepciód? Valahogy a sajátomnál azt érzem, hogy bőven lenne még hely, de mégsincs, mert a legtöbb részen már van növény. Túl sok alacsony növényem lenne? Vagy a szőlőm túl nagy és elnyomja az arányokat?
 
Növényválasztáskor és ültetéskor mi volt a koncepciód? Valahogy a sajátomnál azt érzem, hogy bőven lenne még hely, de mégsincs, mert a legtöbb részen már van növény. Túl sok alacsony növényem lenne? Vagy a szőlőm túl nagy és elnyomja az arányokat?

igen! Sok az alacsonyra növő növény. De ez is egy stílus. Én nekem meg az előtérbe kellene valami low-tech-es növényke gyepnek :)
Szóval keresgélj steam növényeket amik hosszúra megnőnek nekem most van is egy rakat vizicsillag. Látom neked is van valamilyen reppens szerű növényed akár csereberélhetünk is. :) Kipróbálnám azt a fajtát...
(Hygrophila polysperma; hydrophila difformis; tündérhínár; shinnersia rivularis) van most nekem a hátul.
Ültetéskor nem volt koncepció, csak annyi hogy a nagyra növények hátra az alacsonyra növőek előrébb kerüljenek
Az előző etapnál már nagyon eldúrvult a helyzet előrrébb láthatod a képeket ott aztán dugdostam mindenhova ahova csak lehetett, össze vissza volt már minden, meg már úszótér sem volt a halacsoknak.
 
igen! Sok az alacsonyra növő növény. De ez is egy stílus. Én nekem meg az előtérbe kellene valami low-tech-es növényke gyepnek :)
Szóval keresgélj steam növényeket amik hosszúra megnőnek nekem most van is egy rakat vizicsillag. Látom neked is van valamilyen reppens szerű növényed akár csereberélhetünk is. :) Kipróbálnám azt a fajtát...
(Hygrophila polysperma; hydrophila difformis; tündérhínár; shinnersia rivularis) van most nekem a hátul.
Ültetéskor nem volt koncepció, csak annyi hogy a nagyra növények hátra az alacsonyra növőek előrébb kerüljenek
Az előző etapnál már nagyon eldúrvult a helyzet előrrébb láthatod a képeket ott aztán dugdostam mindenhova ahova csak lehetett, össze vissza volt már minden, meg már úszótér sem volt a halacsoknak.

Nálam a HM vált be a legjobban, úgy nő és dúsul, mintha húznák.

Ludwigia repens-em van a balfélen, jobb oldalon hygrophila polysperma rosanervig. Nyírásból szívesen cserélek másfajta stemekre, akár egy marék HM-mel is megkínállak, lassan úgyis megint nyírásra érett (>10cm magas).

Mennyire hagyod, hogy egybenőjenek a növények? Nálam a valisneria roppant bunkó módon megy át minden dekor alatt. :)
 
Nálam a HM vált be a legjobban, úgy nő és dúsul, mintha húznák.

Ludwigia repens-em van a balfélen, jobb oldalon hygrophila polysperma rosanervig. Nyírásból szívesen cserélek másfajta stemekre, akár egy marék HM-mel is megkínállak, lassan úgyis megint nyírásra érett (>10cm magas).

Mennyire hagyod, hogy egybenőjenek a növények? Nálam a valisneria roppant bunkó módon megy át minden dekor alatt. :)

Júj a valisneria-ára oda kel figyelni... mert az rendesen össze tud nőni más növény gyökerével. Azt ha ki akarod szedni akkor jön vele minden amivel összenőtt.
Idönként felnyitom a tetőt, leszedegetek pár szálat azt arra leszek figyelmes hogy van egy vödörnyi gaz amit vagy eltudok ajándékozni vagy kuka. :(
Hát kb így :D

Nekem a Ludwigia repens-em eléggé más féle képp néz ki, de ha jól emlékszem ezt annó tárgyaltuk is a naplódban.
Na de a lényeg a lényeg, cseréljünk !! :)
 
Sziasztok!!

Kis idő ismét eltelt.
Sok változás van, és sok kérdés is mellette.
Ami változott az a szűrés.
Az eddigi szűrőket lecseréltem. Iszonyat szerencsém volt két ilyen cuccot beszereznem :)
Én csak úgy hívom őket a két testvér.
A nagyobbik tesó Eheim 2228, a kisebbik Eheim 2226.
Ami viszont kérdéses az a szűrőtöltet. Kicsit a Matrix Trop szűrőanyaggal nem igazán vagyok kibékülve. Nem látom jó hatását, sőt az ellenkezőjét tapasztalom. :(

Amit tapasztaltam a szűrőanyaggal kapcsolatban az elmúlt három honap után a növényekre nézve:
hygrophila difformis : Nem úgy nő mind előtte, néhol levelei barnásodnak
hygrophila polysperma : alúlról kopaszodik, levelein zöldes foltok(nem alga)
shinnersia rivularis : levelein zöldes foltok(nem alga), Néhol levelei foszlanak
egeria densa : színte teljesen kihalt, naplómban látható milyen szép terjedelmes volt a szűrőanyag használata előtt.

Szeretném ha írnátok tapasztalatokat a szűrőanyaggal kapcsolatban!!
 
Sziasztok!!

Kis idő ismét eltelt.
Sok változás van, és sok kérdés is mellette.
Ami változott az a szűrés.
Az eddigi szűrőket lecseréltem. Iszonyat szerencsém volt két ilyen cuccot beszereznem :)
Én csak úgy hívom őket a két testvér.
A nagyobbik tesó Eheim 2228, a kisebbik Eheim 2226.
Ami viszont kérdéses az a szűrőtöltet. Kicsit a Matrix Trop szűrőanyaggal nem igazán vagyok kibékülve. Nem látom jó hatását, sőt az ellenkezőjét tapasztalom. :(

Amit tapasztaltam a szűrőanyaggal kapcsolatban az elmúlt három honap után a növényekre nézve:
hygrophila difformis : Nem úgy nő mind előtte, néhol levelei barnásodnak
hygrophila polysperma : alúlról kopaszodik, levelein zöldes foltok(nem alga)
shinnersia rivularis : levelein zöldes foltok(nem alga), Néhol levelei foszlanak
egeria densa : színte teljesen kihalt, naplómban látható milyen szép terjedelmes volt a szűrőanyag használata előtt.

Szeretném ha írnátok tapasztalatokat a szűrőanyaggal kapcsolatban!!
Szerintem nem a szűrésed rossz. Ez inkább hiánytünet. Ha van lehetőséged mérj nitrát és foszfát szintet. Vagy nyomj egy kis makrót.
 
Sziasztok!!

Ami viszont kérdéses az a szűrőtöltet. Kicsit a Matrix Trop szűrőanyaggal nem igazán vagyok kibékülve. Nem látom jó hatását, sőt az ellenkezőjét tapasztalom. :(

Amit tapasztaltam a szűrőanyaggal kapcsolatban az elmúlt három honap után a növényekre nézve:
hygrophila difformis : Nem úgy nő mind előtte, néhol levelei barnásodnak
hygrophila polysperma : alúlról kopaszodik, levelein zöldes foltok(nem alga)
shinnersia rivularis : levelein zöldes foltok(nem alga), Néhol levelei foszlanak
egeria densa : színte teljesen kihalt, naplómban látható milyen szép terjedelmes volt a szűrőanyag használata előtt.

Szeretném ha írnátok tapasztalatokat a szűrőanyaggal kapcsolatban!!
Semmi ilyet nem tapasztaltam, amikor Mátrixra váltottam. Igazából semmi látható nem történt, pedig előtte "csak" szivacsokkal volt tele a szűrőm. :)
 
Szerintem is makró hiány lesz.
Mennyi és mekkora hal trágyázza a növényeket most?

Plusz egy a Macro-ra. :)
4Torokatum, kb 25 kolibri, 2 anci, 4 lorikaria, 6-7 cory, 1 háton úszó harcsa.
Szerintem elégnek kellene lennie...

Világítással is problémád lehet . A mostani növényeid nem szeretik a fényedet .
No és macro .

Mi baj lehet a világítással?? Csak azt ne mond hogy túl sok..... :confused::banghead:

Ha csak a microt használod adagolj mellé káliumot is vagy Green Aqua Macro hiszen az most hiányzik . A Profitóban volt kálium .

Profito is megy a GA mellett. 3ml profito; 4ml Green Aqua Micro
 
Üdv mindenkit a naplómban.
Rég nem számoltam be a helyzetről, na most megteszem.

Kezdeném azzal hogy áttértem a GA tápozásra 1,5-2 hónapja. 5-5 ml naponta plusz carbo 5ml / nap.
Én azt vettem észre hogy a növények némelyike a GA tápozástól jobban elkezdett nőni, valamelyik viszont nem. Valaki esetleg tapasztalt már ilyesmit??
PL: A hydrophila difformis nagyon gyatra, szinte már kihal. Amikor profitot ment nagyon dús volt... Megpróbálom életben tartani valahogy...
Viszont a Tropica Echinodorus Rosé felélénkült, eléri a vízfelszínt, szép nagy levelei vannak.
A Ludwigia repens az ugyan úgy stagnál,kopaszodik felülről, zöldül a leve. A többi gaz szépen növöget.

2016.05.06
Na hát ilyen a helyzet :) Azért nem rossz :D

26598308050_1456d7d6a0_h.jpg

26871495565_ab766ca9ba_h.jpg
 
Back
Oldal tetejére