• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Catfish empire 200L Low-Tech

A talajom nem merülhetett ki mert sima kvarchomok talajom van, Bár lehet tévedek...
A világításom úgy néz ki hogy 16 db power led (3w/db) elég nagy fényerővel+ 2x39wattos T5 cső 2650lm/db. Bár a csöveket most nem is használom, mert így nem tartom szükségesnek.

Lehet, hogy nincs elég CO2? Igaz, hogy Low-Tech, de ez itt is számít. Tulajdonképpen leginkább ez számít, mert ezt nem tudod tápok formájában hozzáadni. Növények 40+%-a szén.

Mivel nincs szerves talajod, csak kvarc homok, innen nincs CO2.

A kérdés az, hogy eddig miért ment ilyen jól?

Nem ritkítottál a vízcseréken? Heti egy vízcsere az egy masszív CO2 forrás lehet, mert csapvíz rengeteget tartalmaz(hat). Ha valaki hetente 2x, 3x cserél vizet, az már közel lehet egy CO2 adagolt akváriumhoz.

Esetleg nem takarítottad a szűrőt sűrűbben? A cupák is egy lehetséges CO2 forrás, ha kiszeded, akkor esélye sincs. Illetve ha nagyon erős az áramlás, az is csökkentheti a CO2 szintet.

Ha pár növény hosszú távon kikopik, nem aggódnám túl, amíg a többi növöget. Valamennyire ez is a "low-tech átok" része.
 
Utoljára módosított:
Akkor csak Profito és Carbo megy az akvába jelenleg ?
Nem lehet hogy a N és P az fogyóban van és emiatt stagnál kicsit az akva ?
 
Lehet, hogy nincs elég CO2? Igaz, hogy Low-Tech, de ez itt is számít. Tulajdonképpen leginkább ez számít, mert ezt nem tudod tápok formájában hozzáadni. Növények 40+%-a szén.

Mivel nincs szerves talajod, csak kvarc homok, innen nincs CO2.

A kérdés az, hogy eddig miért ment ilyen jól?

Nem ritkítottál a vízcseréken? Heti egy vízcsere az egy masszív CO2 forrás lehet, mert csapvíz rengeteget tartalmaz(hat). Ha valaki hetente 2x, 3x cserél vizet, az már közel lehet egy CO2 adagolt akváriumhoz.

Esetleg nem takarítottad a szűrőt sűrűbben? A cupák is egy lehetséges CO2 forrás, ha kiszeded, akkor esélye sincs. Illetve ha nagyon erős az áramlás, az is csökkentheti a CO2 szintet.

Ha pár növény hosszú távon kikopik, nem aggódnám túl, amíg a többi növöget. Valamennyire ez is a "low-tech átok" része.

Igen voltak változások, de eget rengetőek nem.
PL: Szűrő csere + mátrix került a szűrőanyagok közé (ennek tisztítáasa kb 3-4 havonta és annyi hogy kiöntöm az aljáról a mulm-t és aki vízzel töltöm vissza)
Előtte Hydor 30-as volt, a gyári 950l/h helyett 250l/h-t produkált.
Vízcsere nem változott 2 hetente 30%.

Akkor csak Profito és Carbo megy az akvába jelenleg ?
Nem lehet hogy a N és P az fogyóban van és emiatt stagnál kicsit az akva ?

Most nem tápozok semmit.
Hiába öntöm bele a tápot semmi változás az egyes növényeken sajnos.

Vagy esetleg nem volt egy algairtos beavatkozas hetekkel ezelott?

Miért lett volna algaírtás???
Nem volt alga.
 
Mi a helyzet? Dobsz fel képet? Történt változás?

Pont most takarítottam egy kicsit az akit. :)
Semmi különös. Nagyon nincs válltozás. Crypto, vallisneria, anubias ezek nőnek tápozás nélkül. Egyes rotala szárak mellet, mert csak azok maradtak meg mintha növögetne valami kis kezdemény.
Nem tápozok mert nem látom értelmét.

Dobok képeket lassan...
 
@Szella és @Szabó Henrik javaslatához csatlakozom. Ha nem akarsz sokat költeni a Neptun táptablettája a legolcsóbb. Echinodorus és Crypto köré tövenként 3-4db-ot nyomok le három havonta, nagyon látványos a különbség! Azt szeretem benne, hogy nem esik szét rögtön vízben, leteszem a kinézett helyére és ujjal letolom a talajba. Több mint egy éve használom és elégedett vagyok vele.
 
Üdv mindenkinek srácok!!

Nagyom sok víz átfolyt a szűrőn mióta jelentkeztem. A héten újra indítottam az akit. Reménykedve abban hogy többféle növényt kell majd kéthavonta nyírnom :LOL: De aki ismeri a sztorit az tudja, aki nem az olvasgasson vissza. :geek:
A régi vízből egy cseppet sem használtam fel. A mai napon raktam vissza a növényeket. Három napja carbo 5 ml/nap. Ez után már profito is menni fog szintén 5 ml/nap.
A halakkal természetesen még várok, egy hét múlva tervezem folyamatos hozzászoktatás során.
Dekorációnak egy lávakövet használtam meg kis lávakövet plusz egy b@zin@gy lávakövet:D ami alatt a harcsák tudnak majd pihengetni :sleep:. Most a rejtekhely alaposan megfigyelhető. Bízom benne hogy a már nagyra megnőtt Synodontis-t is nem csak kajáláskor lehet majd szemügyre venni.
Sajnos és ez szomorú hír számomra hogy a 4 db Lorikária eltávozott az akváriumból az idők folyamán a nagy Sturisoma-ról meg ne is beszéljek, - nyugodjanak békében. :( Ha esetleg valaki tud eladó példányról szívesen fogadom, nagyon szép kecses kis halak.

Most következzenek a képek a munkálatokról:
23699916518_7ebe3b9ff7_c.jpg
37552169351_f996769eed_c.jpg
37520518162_829c84ec9e_c.jpg
36842259814_c740b01854_c.jpg

2017.10.07
36842298494_c8b4ab0fb6_c.jpg
 
Back
Oldal tetejére