• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Catfish empire 200L Low-Tech

Üdv mindenkit a naplómban.
Rég nem számoltam be a helyzetről, na most megteszem.

Kezdeném azzal hogy áttértem a GA tápozásra 1,5-2 hónapja. 5-5 ml naponta plusz carbo 5ml / nap.
Én azt vettem észre hogy a növények némelyike a GA tápozástól jobban elkezdett nőni, valamelyik viszont nem. Valaki esetleg tapasztalt már ilyesmit??
PL: A hydrophila difformis nagyon gyatra, szinte már kihal. Amikor profitot ment nagyon dús volt... Megpróbálom életben tartani valahogy...
Viszont a Tropica Echinodorus Rosé felélénkült, eléri a vízfelszínt, szép nagy levelei vannak.
A Ludwigia repens az ugyan úgy stagnál,kopaszodik felülről, zöldül a leve. A többi gaz szépen növöget.

2016.05.06
Na hát ilyen a helyzet :) Azért nem rossz :D

View attachment 10558

View attachment 10559

Azzzztazeget, nagyon baró, rengeteg részlettel, élvezet böngészni a képeket. :)
Én is most térek át GA tápra, remélem hasonlóan beindul nálam is a flóra. :)
 
Azzzztazeget, nagyon baró, rengeteg részlettel, élvezet böngészni a képeket. :)
Én is most térek át GA tápra, remélem hasonlóan beindul nálam is a flóra. :)

Nálam nem az volt a baj hogy nem indult be. Csak kipróbáltam a Repens miatt, mert az nem úgy növekedett ahogy vàrtam. Nálam a váltás nem várt eredményeket hozott.
 
Nálam nem az volt a baj hogy nem indult be. Csak kipróbáltam a Repens miatt, mert az nem úgy növekedett ahogy vàrtam. Nálam a váltás nem várt eredményeket hozott.

Repens szereti a sok fényt. Nálam okosabbak azt mondják, ha kap elég fényt, kinő a víz fölé és nem dobigálja le a leveleit.
 
Repens szereti a sok fényt. Nálam okosabbak azt mondják, ha kap elég fényt, kinő a víz fölé és nem dobigálja le a leveleit.

Na fényből nincs hiány. Volt úgy hogy hagytam kinöveszteni a víz fölé.
Érdekes mert vannak rövidebb szárú repensz egyedek az akiban, és azok levelei nem zöldülnek csak ha elérnek egy bizonyos magasságot. Nem tudom hogy a tenyésztő mit hogy csinál, de nem ilyen volt..
 
Üdvözlök mindenkit a naplómban követőket és csak benézőket :)

Sok idő eltelt tavasz óta. Hanyatlott az aki.... Nem tudom miért, de van egy elképzelésem. Most ezt kipróbáltam.
Sok módosításon átesett az aki, technika nem változott. Ezeket később leírom.
Nem sokára ismét írok akkor már képekkel.
 
Ahogy ígértem. Ismét jelentkezem.
Azért szégyenkezned nem kell;)
Én vagyok figyelmetlen, vagy eltűntek belőle a névadók? A kolibrik hogy váltak be?
Azt a nagy fehér hengert kicsit nem tudod eldugni? Tök jól néz ki az összkép -nekem legalábbis tetszik-, kár, hogy ennyire virít, mert odahúzza az ember szemét.
Várjuk a beszámolódat:)
 
Azért szégyenkezned nem kell;)
Én vagyok figyelmetlen, vagy eltűntek belőle a névadók? A kolibrik hogy váltak be?
Azt a nagy fehér hengert kicsit nem tudod eldugni? Tök jól néz ki az összkép -nekem legalábbis tetszik-, kár, hogy ennyire virít, mert odahúzza az ember szemét.
Várjuk a beszámolódat:)

Köszönöm szépen... :)
Nem tűntek el belőle a névadók, csak szeretnek nagyon is elbújni.
A Synodontis njassae pl őt csak akkor látom ha enni elő dugja z orrát. Meg a harcsák amúgy is elég bujkálósak.
A kolibrik elég jól elvannak igaz kicsit ijedősek, valamikor szépen csapatban úszkálnak van amikor meg össze vissza. Párzási táncot is előadnak elég sűrűn, ilyenkor a hím a nőstény mellet úszva kitárja úszóit aminek a széle fehér színű lesz, és így próbál a nősténynek imponálni. Izgalmas látvány... De eredménye sajnos még nem volt :(
Az a fehér kerámia már nincsen benne. Teszteltem a rotalát hogy hogy bírja ki ha nincs beültetve a talajba. Hát nem jól. Pár nap után hullottak a levelei azt gyorsan elültettem.

Elég rendesen átalakult az aki. Szőlőtőkéktől kövektől megváltam. Helyette vasfa, ill láva kő került az akiba.
Az aki hanyatlásának okáról van egy elméletem. Volt a medence jobb oldalán egy nagyon nagyra megnőtt Echinodorus bokor. A feltevésem az hogy az akkorára megnőtt hogy akkora mértékben szívta el a tápanyagot magába hogy az más növények szinte pusztulásához, hanyatlásához vezetett. Vissza néztem a képeket az akiról , és amikor az még pici volt vagyis nem volt akkora étvágya nem volt semmi probléma. De amikor már megnőtt akkor jött el a tápanyag hiány. Legelőszőr a difformis szó szerint ki pusztult.
A vége az lett hogy már az Indiai vízi csillag is már kopaszodott, szinte már csak a szára nőtt pedig az köztudott hogy elég igénytelen gaz és nő mind állat.
Nagyon sok levele volt az Echinodorus bokornak ami teljesen a vízfelszínre volt már nőve, a gyökeréről meg ne is beszéljünk...
Így most ahol a bokor volt oda rotalát meg varinsneria spiralis-t ültettem, a talaj alá pedig geo textil párnácskákba vízinövényeknek szánt virágföldet tettem.
Került még az akiba anubias, vízi petrezselyem, de ez nem olyan ami régen volt ennek nagyobbak a levelei. Ezen már látom a változás jeleit pozitív irányba.....
Bízom benne hogy megint olyan szép dús lesz a növényzet mind kb egy éve.
 
Köszönöm szépen... :)
Nem tűntek el belőle a névadók, csak szeretnek nagyon is elbújni.
A Synodontis njassae pl őt csak akkor látom ha enni elő dugja z orrát. Meg a harcsák amúgy is elég bujkálósak.
A kolibrik elég jól elvannak igaz kicsit ijedősek, valamikor szépen csapatban úszkálnak van amikor meg össze vissza. Párzási táncot is előadnak elég sűrűn, ilyenkor a hím a nőstény mellet úszva kitárja úszóit aminek a széle fehér színű lesz, és így próbál a nősténynek imponálni. Izgalmas látvány... De eredménye sajnos még nem volt :(
Az a fehér kerámia már nincsen benne. Teszteltem a rotalát hogy hogy bírja ki ha nincs beültetve a talajba. Hát nem jól. Pár nap után hullottak a levelei azt gyorsan elültettem.

Elég rendesen átalakult az aki. Szőlőtőkéktől kövektől megváltam. Helyette vasfa, ill láva kő került az akiba.
Az aki hanyatlásának okáról van egy elméletem. Volt a medence jobb oldalán egy nagyon nagyra megnőtt Echinodorus bokor. A feltevésem az hogy az akkorára megnőtt hogy akkora mértékben szívta el a tápanyagot magába hogy az más növények szinte pusztulásához, hanyatlásához vezetett. Vissza néztem a képeket az akiról , és amikor az még pici volt vagyis nem volt akkora étvágya nem volt semmi probléma. De amikor már megnőtt akkor jött el a tápanyag hiány. Legelőszőr a difformis szó szerint ki pusztult.
A vége az lett hogy már az Indiai vízi csillag is már kopaszodott, szinte már csak a szára nőtt pedig az köztudott hogy elég igénytelen gaz és nő mind állat.
Nagyon sok levele volt az Echinodorus bokornak ami teljesen a vízfelszínre volt már nőve, a gyökeréről meg ne is beszéljünk...
Így most ahol a bokor volt oda rotalát meg varinsneria spiralis-t ültettem, a talaj alá pedig geo textil párnácskákba vízinövényeknek szánt virágföldet tettem.
Került még az akiba anubias, vízi petrezselyem, de ez nem olyan ami régen volt ennek nagyobbak a levelei. Ezen már látom a változás jeleit pozitív irányba.....
Bízom benne hogy megint olyan szép dús lesz a növényzet mind kb egy éve.

Szerintem jó a tipped az Echinodorus-al kapcsolatban. Főleg, ha a levele elérte a levegőt, akkor nyert ügye van. Sajnos ez is egy kihívás Low Techben.... külön-külön akváriumban lehet, hogy jól nő 2 különböző növény, de összeeresztve egymással már jönnek a problémák.

Szerintem az akvárium 2015.12.05-ös állapotban nézett ki a legjobban.
 
Utoljára módosított:
Szerintem jó a tipped az Echinodorus-al kapcsolatban. Főleg, ha a levele elérte a levegőt, akkor nyert ügye van. Sajnos ez is egy kihívás Low Techben.... külön-külön akváriumban lehet, hogy jól nő 2 különböző növény, de összeeresztve egymással már jönnek a problémák.

Szerintem az akvárium 2015.12.05-ös állapotban nézett ki a legjobban.

Köszönöm hogy mellettem állsz! :) Neked is volt már ilyen növényed?
Igen az a cél kb hasonló dzsungelt elérni.
 
Köszönöm hogy mellettem állsz! :) Neked is volt már ilyen növényed?
Igen az a cél kb hasonló dzsungelt elérni.

Igen, echinodorus bleherim van. Echinodorus tenellus-t már régóta próbálok begyűjteni, de még nem jött össze.

És itt egy video, hogy mekkorára is tud nőni :)


A videó mutatja, hogy ezek az old-school növények is jól tudnak kinézni :), csak kell a hely.
 
Utoljára módosított:
Szia,
Simán lehet. Nálam egy satnya tő crypto wendeti vált diktátorrá, de annyira, hogy amikor megpróbáltam megtörni az uralmát kiderült, hogy a gyökere gyakorlatilag az 54l-es akva teljes hosszában végig ért...
Az eltávolítását követően normalizálódni látszik a helyzet.
 
Szia,
Simán lehet. Nálam egy satnya tő crypto wendeti vált diktátorrá, de annyira, hogy amikor megpróbáltam megtörni az uralmát kiderült, hogy a gyökere gyakorlatilag az 54l-es akva teljes hosszában végig ért...
Az eltávolítását követően normalizálódni látszik a helyzet.


Helló!

Látom új vagy itt a fórumon. :)
Menyi idő után javult a helyzet nálad?
 
Helló!

Látom új vagy itt a fórumon. :)
Menyi idő után javult a helyzet nálad?

Bizony új! :)
2-3 hét múlva már látszott a különbség. Gondolom tápanyag is több maradt, illetve a fényt sem takarta el annyira a többiek elől. (Jelenlegi lámpám középről világít szóval elég könnyű lefogni...)
 
Üdv kedves fórumtársak!!!

Egy hónap telt el az átalakítás óta, és azóta hogy kiszedtem azt a nagy Echinodorus bokrot mivel a feltételezésem az volt hogy az szívja el a tápanyagot a többi növénytől.
Nos semmi nem változott....:(
Az új növényeknek amíg volt tartalékuk szépen fejlődtek, ez kb két hét volt....
A rotala elhullott, a vizi csillag kopaszodik és szenved, a vízi petrezselyem szint úgy. Pedig tápoztam ahogy az elő van írva, de semmi javulás.
Két hete majd az egész vízmenyiséget lecseréltem gyanakodva arra hogy a vízben van valami nagyobb koncentrációban, de semmi....

Valakinek esetleg valami ötlete, hogy mi a fene lett az akival????
 
Üdv kedves fórumtársak!!!

Egy hónap telt el az átalakítás óta, és azóta hogy kiszedtem azt a nagy Echinodorus bokrot mivel a feltételezésem az volt hogy az szívja el a tápanyagot a többi növénytől.
Nos semmi nem változott....:(
Az új növényeknek amíg volt tartalékuk szépen fejlődtek, ez kb két hét volt....
A rotala elhullott, a vizi csillag kopaszodik és szenved, a vízi petrezselyem szint úgy. Pedig tápoztam ahogy az elő van írva, de semmi javulás.
Két hete majd az egész vízmenyiséget lecseréltem gyanakodva arra hogy a vízben van valami nagyobb koncentrációban, de semmi....

Valakinek esetleg valami ötlete, hogy mi a fene lett az akival????
+1 a gyökértáp mellett. Az echi- nek is brutál gyökere lehetett az is ránthatta lefelé. Hogy is adagoltad a tápokat?
 
profito + carbo 5ml/nap (200literes aki)
Igen nagyon nagy gyökere volt.
De miért nem állt helyre az aki??
 
Sok növény gyökérről szívja fel a tápot. Ez kimerülhetett. Sok a színes növényed ami további macro elemeket szeretnének. Volt egy tápváltásod kimerült talajjal. A tápváltás amúgy is néha összekuszálja a dolgokat. Szerintem jó választás volt a mic mac. Nem kellett volna eldobni. Micro a megadott mennyiségben és macro a szükséges mennyiségben. És persze táp golyók a talajba. A világításodba nekem nem stimmel valami. Keveslem a lument amit megadtál. Nincs baj az akiddal csak egyszerűen kimerült.
Ebben a tápozási módszerben amit most használsz sajna tanácsot adni nem tudok. Én egy évig próbáltam ezt a módszert, szinte már könyörögtek, hogy váltsak. Jól tettem. Kár, hogy nem hamarabb.
 
A talajom nem merülhetett ki mert sima kvarchomok talajom van, Bár lehet tévedek...
A világításom úgy néz ki hogy 16 db power led (3w/db) elég nagy fényerővel+ 2x39wattos T5 cső 2650lm/db. Bár a csöveket most nem is használom, mert így nem tartom szükségesnek.
 
Back
Oldal tetejére