• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

Sziasztok!
Jeti said:
Attól még, hogy a szivattyúdnak négy tapadókorongja van, attól még függőleges (tengelyirányú) a valódi üzemhelyzete.
Így, ne számíts hosszú élettartamra, ráadásul jóval zajosabb is lesz!

Ezt nem pontosan értem. Segítenél kicsit? :)

üdv: l
 
Jeti said:
A másik, amit a fotóidról látok, hogy a szűrőtöltet tetején az a sárga szivacs, nekem úgy tűnik, mintha hagyományos szivacs lenne, olyan, mint, amik az ágybetétekben stb., vannak. Azok hamar megrohadnak, anyaguk szétporlik és ezek ráadásul részben a zárt cellásak közé tartoznak, ami miatt a vízáteresztő képességük nagyon rossz.A zárt cella azt jelenti, hogy a gyártásakor, habosításakor az üregecskéknek, részben zárt hártyafalai lesznek.Ha egy speciális, szűrésre gyártott szivacsot és a hagyományost megnézel nagyítóval, látni fogod, hogy a szűrésre gyártott, csak apró szálakból áll.

Ebben igaza van jetinek! Ha rendes sárga szivacs akkor nem jó erre a célra!!
 
Nem vitás sűrűbben kell cserélni de akár 1-2 évet is használható, én csak ezt használtam, nem voltam hajlandó pénzt kiadni gyári szivacsokért.
Megjegyzem kenterbe veri a gyári szűrőszivacsokat, igaz hamarabb is eldugul, ha öregszik akkor szakadozik porlik.De ezt azért könnyen észreveszed tisztításkor.Akkor mese nincs cserélni kell.Ha nehezen hozzáférhető helyen van akkor tényleg jobb a gyári szivacs, egyébként használható nyugodtan.
Még a kerti 2 m3-es gyerekpancsolót is ezzel az ágybetét szivaccsal szűrtem egy powerfejjel.

Ha nem használtam volna 30 éven keresztül én is elhinném, hogy nem jó.
 
lagen said:
Sziasztok!
Jeti said:
Attól még, hogy a szivattyúdnak négy tapadókorongja van, attól még függőleges (tengelyirányú) a valódi üzemhelyzete.
Így, ne számíts hosszú élettartamra, ráadásul jóval zajosabb is lesz!

Ezt nem pontosan értem. Segítenél kicsit? :)

üdv: l

Excentrikusabb, mintha függőleges helyzetben pörögne.
 
jojo said:
Nem vitás sűrűbben kell cserélni de akár 1-2 évet is használható, én csak ezt használtam, nem voltam hajlandó pénzt kiadni gyári szivacsokért.
Megjegyzem kenterbe veri a gyári szűrőszivacsokat, igaz hamarabb is eldugul, ha öregszik akkor szakadozik porlik.De ezt azért könnyen észreveszed tisztításkor.Akkor mese nincs cserélni kell.Ha nehezen hozzáférhető helyen van akkor tényleg jobb a gyári szivacs, egyébként használható nyugodtan.
Még a kerti 2 m3-es gyerekpancsolót is ezzel az ágybetét szivaccsal szűrtem egy powerfejjel.

Ha nem használtam volna 30 éven keresztül én is elhinném, hogy nem jó.

Én tudok olyan helyet, ahol háromféle sűrűségű 5cmX50cm-es négyzet alakú kimondottan olyan anyagú szűrőszivacsot lehet kapni 1-2 ezresért, ami 100 év alatt sem veszít a tulajdonságaiból.
 
Ünnepek alatt 1-2000 Ft. !?
Utoljára golyóálló üveg mögött láttam ennyit! :)

Lomtalanításkor néhány m2-t összelehet szedni..az occóbb. :oops:
De "hálistennek" ilyen gondjaim már nincsenek. :(
 
Jeti said:
lagen said:
Sziasztok!
Jeti said:
Attól még, hogy a szivattyúdnak négy tapadókorongja van, attól még függőleges (tengelyirányú) a valódi üzemhelyzete.
Így, ne számíts hosszú élettartamra, ráadásul jóval zajosabb is lesz!

Ezt nem pontosan értem. Segítenél kicsit? :)

üdv: l

Excentrikusabb, mintha függőleges helyzetben pörögne.

A giroszkóp hatás miatt talán jobb ha függőleges a tengely..........de szerintem elhanyagolható a tömege a rotornak.Nem tudom,lehet ez is csak fingfűrészelés,de alapjában igaza van Jeti-nek
 
Jojo ezt nem mondhatod komolyan, hogy lomtalanításon, széthullott ágybetétekből kitépkedett szivaccsal szűrnéd otthon a növényes akváriumodat :shock: !!
Ha DIY, akkor sem az a cél szerintem, hogy minél olcsóbb legyen! Legyen olcsó, de azért célnak megfelelő. A vízszűrő szivacsból én sem engednék!
Nem is engedtem, az összes itthoni DIY mind sűrű vízszűrő szivacs és megfelelő helyen beszerezve igenis olcsó! És biztonságos.
Kb. 2k-ért annyit vettem, hogy még a légpumpa alatt is az van!
Ennyit azért érjen meg mindenkinek!
 
Jani, szerinted volt valaha valamilyen baj is belőle??
Egy alapos forróvizes rendes kimosás után mi a rák lehetne benne? Tetvek, bolhák?

Ha a korallok kibírták akkor más hová is jó.Pedig azok többet értek mint egy 3 ugyanakkora növényes akvárium.Na erre igyunk!
 
A sárga szivacsot kb 1hónapja lecseréltem rendes szivacsra!
A pumpa remélem sokáig fogja bírni!
Amúgy semmi hangja nincs!
Köszi az észrevételeket!
 
jojo said:
Jani, szerinted volt valaha valamilyen baj is belőle??
Egy alapos forróvizes rendes kimosás után mi a rák lehetne benne? Tetvek, bolhák?

Ha a korallok kibírták akkor más hová is jó.Pedig azok többet értek mint egy 3 ugyanakkora növényes akvárium.Na erre igyunk!

Rendben, benne vagyok ;)! Igyunk!
 
Megnéztem a pumpa használati utasítását!
Lehet függőleges illetve vízszintes állásban is használni a pumpát!
 
Folyamatos üzemnél szerintem nincs akkora jelentősége, mint inkább akkor, ha leállítgatod és nyugalmi helyzetbe leül. Szerintem. :)

Sent from my Motorola.
 
katonajanos said:
Folyamatos üzemnél szerintem nincs akkora jelentősége, mint inkább akkor, ha leállítgatod és nyugalmi helyzetbe leül. Szerintem. :)

Sent from my Motorola.

Látom, sokaknak nem volt gyerekszobájuk, ahol a fizika hétköznapi jelenségeiket megtapasztalhatták volna 4-10 éveskor között. Búgócsiga, vagy a a sík asztalon kézzel megpörgetett fogaskerék. Érdemes levonni belőlük a következtetéseket és gondolatban kapcsolatba hozni egy akváriumi szivattyú forgórészének a forgás közbeni viselkedésével.
Asszem, tovább nem kell magyaráznom. Legalábbis remélem.
(Nyilván nem olyan jó egy gyártónak anyagi okok miatt, ha olyan nagyon sokáig működik valami egy felhasználó birtokában).
Legalábbis az ilyen fogyóeszköz jellegű, alkatrészigényű készülékeknél. Úgyhogy fejjel lefelé, jobbra, balra dőlve ferdén is egészségesen használhatók a szivattyúk.
 
Ja, hogy a búgócsigát is egy állandó és egy változó mágneses tér kombinációja tart egyenesben? Értem ;)! Mindig is szerettem a Jetit, olyan kis történelem előtti figura, kicsit szőrös, de aranyos :D!

Sent from my Motorola.
 
katonajanos said:
Ja, hogy a búgócsigát is egy állandó és egy változó mágneses tér kombinációja tart egyenesben? Értem ;)! Mindig is szerettem a Jetit, olyan kis történelem előtti figura, kicsit szőrös, de aranyos :D!

.

A mágnesestérnek semmi köze. Az a forgást végzi.
Pörgess meg kézzel, üveglapon egy fogaskereket, aminek egy valamennyire arányosan hosszú tengelye van és döntsd el alatta az üveglapot!
Azt fogod tapasztalni, hogy akkor is vízszintesen fog pörögni és a tengelye tökéletes függőlegesre fog beállni, legfeljebb arrébb megy a lejtő irányában. Tehát minden külső pozíció behatás ellenére, igyekszik megtartani a függőleges tengelyirányú pörgését.
Ebből már egyszerű kikövetkeztetni a dolgok lényegét.
Volt nekem olyan kétéltű külső szivattyúm, amit vízszintes helyzetben használtam, mert a "gépkönyvében" azt írták, hogy teljesen mindegy neki, milyen helyzetben dolgozik. Szűk négy év alatt tönkre is ment. Aztán tengelyt, forgórészt cseréltem benne, majd függőleges testhelyzetben üzemeltettem és így kilenc év lett az időtartama.

(Nem Motorola. Eminent és JBL.)
 
Miért ne lenne köze a mágneses térnek hozzá? Pörgeti, de pozicionálja is! Ez nem búgócsiga, hanem egy motor!


OFF: Hogy jön ide neked a Motorola? Mellesleg nem kétséges, hogy függőlegesen ésszerűbb használni, de (mint említettem is korábban) ennek talán nem akkora a jelentősége itt, mint gondolod!
Nem kizárt, hogy tévedek, nyilvánvaló ez is!
A személyeskedés viszont véleményem szerint (ahogy a példa mutatja) nem vezet semmi jóra, kérlek ezt kerüljük!
(Vagyis ne sértegess senkit légyszi gyerekszobás hozzászólásokkal! Köszi!)
 
katonajanos said:
Miért ne lenne köze a mágneses térnek hozzá? Pörgeti, de pozicionálja is! Ez nem búgócsiga, hanem egy motor!


OFF: Hogy jön ide neked a Motorola? Mellesleg nem kétséges, hogy függőlegesen ésszerűbb használni, de (mint említettem is korábban) ennek talán nem akkora a jelentősége itt, mint gondolod!
Nem kizárt, hogy tévedek, nyilvánvaló ez is!
A személyeskedés viszont véleményem szerint (ahogy a példa mutatja) nem vezet semmi jóra, kérlek ezt kerüljük!
(Vagyis ne sértegess senkit légyszi gyerekszobás hozzászólásokkal! Köszi!)

A mágneses tér, nem pozicionálja. Nagyon, nem pozicionálja! :shh:
Én, nem sértegetek senkit. Végigjártam a tyúklétrát. Nem erőszak a disznótor.
Nehéz az emberekkel jót tenni (kis hazánkban).
Állítólag most 2012-ben lesz a világvége. Nálunk 50 évvel később.
 
Jeti said:
katonajanos said:
Miért ne lenne köze a mágneses térnek hozzá? Pörgeti, de pozicionálja is! Ez nem búgócsiga, hanem egy motor!


OFF: Hogy jön ide neked a Motorola? Mellesleg nem kétséges, hogy függőlegesen ésszerűbb használni, de (mint említettem is korábban) ennek talán nem akkora a jelentősége itt, mint gondolod!
Nem kizárt, hogy tévedek, nyilvánvaló ez is!
A személyeskedés viszont véleményem szerint (ahogy a példa mutatja) nem vezet semmi jóra, kérlek ezt kerüljük!
(Vagyis ne sértegess senkit légyszi gyerekszobás hozzászólásokkal! Köszi!)

A mágneses tér, nem pozicionálja. Nagyon, nem pozicionálja! :shh:
Én, nem sértegetek senkit. Végigjártam a tyúklétrát. Nem erőszak a disznótor.
Nehéz az emberekkel jót tenni (kis hazánkban).
Állítólag most 2012-ben lesz a világvége. Nálunk 50 évvel később.

Jeti!

:!: A mágneses tér igen is pozicionálja "lebegve tartja" a rotort, azonkívül a tengelyvégeken elhelyezett gumiperselyek a tengelyirányú stabilizálást is szolgálják tehát helyes az állítás.
A sértegetést hagyjuk, nézd vissza a hsz.- t amiket írtál ;) !

Ha jót akarsz tenni az emberekkel, be kéne tartani a szabályokat, mint a forumét, mint az írott-íratlan etikai és viselkedési formákat! Ha többnek érzed magad nálunk nem kötelező ide járni ! Idézlek:"Nem erőszak a disznótor".

"Az 50-éves lemaradás"- SAJÁT HAZÁDAT LEMINŐSÍTED VELE!!! ez gusztustalan :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: !

Bocsánat ha sértő voltam!

További szép napot:W-rig!
 
Back
Oldal tetejére