• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

jó papp said:
Üdv a "Mérnök Csapatnak"!

A külső szűröm (Eheim 2224) rendetlenkedik. Konkrétan valahol kis mértékben csepeg. Miután minden "kütyüt" kicseréltem arra az elképzelésre jutottam, hogy lehet, hogy a szűrőkosár illesztése a nem megfelelő. Ha nem muszáj nem vennék. Arra gondoltam, hogy a szűrőanyagot rétegesen (pl harisnyában) tenném bele. Így szűrőkosár nélkül menne. Kérdés nagyon elvetélt ötlet? Nem harisnyába hanem ...? Azt (az oldalt olvasgatva láttam egy krumplis hálóra hasonlító valamit) hol lehet venni?? Kár "barkácsolni" cseréljem a szűrőkosarat. Egyébként tudtok vmi tuti helyet ahol EHEIM szűrőket javítanak?

+1 Szét lehet szedni a tetejét ahogy az alább látható?
http://www.akvariumshop.hu/?gclid=CNix- ... Zwod2nLl9g
Próbáltam nem ment, szétbarmolni meg nem akarom.

A segítséget előre is köszöni

...aki holtig tanul

A szűrőanyagokat nem szabad harisnyába/krumplis zsákba tenni, mert teljesen lefogja a szűrőt.
Esetleg a gumi tömítéseket érdemes átnézni, lehet, hogy elöregedtek, vagy elcsúsztak. A kosarak jól vannak betéve?
Érdemes egyébként takarításonként szilikonozni, hogy rugalmasak maradjanak.
 
jó papp said:
Üdv a "Mérnök Csapatnak"!

A külső szűröm (Eheim 2224) rendetlenkedik. Konkrétan valahol kis mértékben csepeg. Miután minden "kütyüt" kicseréltem arra az elképzelésre jutottam, hogy lehet, hogy a szűrőkosár illesztése a nem megfelelő. Ha nem muszáj nem vennék. Arra gondoltam, hogy a szűrőanyagot rétegesen (pl harisnyában) tenném bele. Így szűrőkosár nélkül menne. Kérdés nagyon elvetélt ötlet? Nem harisnyába hanem ...? Azt (az oldalt olvasgatva láttam egy krumplis hálóra hasonlító valamit) hol lehet venni?? Kár "barkácsolni" cseréljem a szűrőkosarat. Egyébként tudtok vmi tuti helyet ahol EHEIM szűrőket javítanak?

+1 Szét lehet szedni a tetejét ahogy az alább látható?
http://www.akvariumshop.hu/?gclid=CNix- ... Zwod2nLl9g
Próbáltam nem ment, szétbarmolni meg nem akarom.

A segítséget előre is köszöni

...aki holtig tanul

Nekem 2222 van, a szűrőfej tömítést kellett cserélnem. Ott csepegett. A szűrőkosárnak szerintem nem lehet köze a csepegéshez, mert az zárt térben van. viszont nem vehetted ki, mert akkor nem a szűrő aljáról szívná a vizet, hanem a tetejéről, mivel mindkét csonk a szűrő tetején helyezkedik el.
 
Nézd meg, hogy a felső szűrőtálca vízátvezető csövében a mozgó múanyag henger fel van e húzva. Ha benne van a csőben és nem ér fel a szűrőfedélhez az okozhat rendetlen működést. Csak 1 tipp volt.
 
SZiasztok!

Eléggé kezdő vagyok a növényes akvariszika terén, a tápozás mesterségét még csak próbálom megérteni, de nagyon sokat olvasgatok, mindent a lehető legjobban csinálljak. AZ akvám 100x40x40cm alapterületű, az aljzat 15 cm rel is meg van emelve az akvárium hátfalánál, így kb 110-120l víz van benne.Erre egy oldalpolcos- 15l es akvárium van rákötve,bioszűrőként, szivaccsal,lávakővel, siporax-al töltve,ezt egy 500l/h pumpa hajtja.A szívó ága ennek 25mm a nyomó ága 20mm belső átmérőjű, már ez is elég jó áramlást produkál az akváriumban, de nem elég hatékony gondolom...de van egy beépített belső szűrő is az akvában a mi a hátfal közepén található és ez is 500l/h teljesítményű. Ez szolgál mechanikai szűrésnek, csak egy 15x10x5cm es szivacs van benne. A kettő együtt működve eléggé keveri a vizet az akvában, ahogyan a co2 bubikat elnézem mindenhová eljutnak. A co2 beoldás nagynyomású palackról DAZS üveg diffivel történik.
A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne hogy ez a szűrés megfelelhet ehhez a méretű akvához? Illetve ha szemmel láthatóan mindenhová eljutnak a co2 bubik akkor elégséges ez az áramlás az akvában? Az akva szinte még üres, a dzsungel már megrendelve, csak szeretnék biztos lenni hogy ez így működni fog e :?
 
Hali!

Amennyiben növényes lesz, ez a szűrés csak akkor lenne elég (talán) ha a szűrőben lenne vagy tízegynéhány liter sipo, v Eheim, v. mátrix.Ilyenkor a kisebb teljesítmény is elég, de akkor nagyon nagy szűrőfelületnek kell lennie.

Bár lehet, hogy olvastad:
viewtopic.php?f=7&t=127

Viszont az áramlásod csak akkor jó, ha a CO2 mindenhová eljut.Nem vagyok biztos benne, hogy a mostani áramlás elég.Nekem a két szűrő ténylegesen megforgatja a vizemet kb.18X.
 
jojo said:
Hali!

Amennyiben növényes lesz, ez a szűrés csak akkor lenne elég (talán) ha a szűrőben lenne vagy tízegynéhány liter sipo, v Eheim, v. mátrix.Ilyenkor a kisebb teljesítmény is elég, de akkor nagyon nagy szűrőfelületnek kell lennie.

Bár lehet, hogy olvastad:
viewtopic.php?f=7&t=127

Viszont az áramlásod csak akkor jó, ha a CO2 mindenhová eljut.Nem vagyok biztos benne, hogy a mostani áramlás elég.Nekem a két szűrő ténylegesen megforgatja a vizemet kb.18X.

OK értem :roll: :cry: :cry:
Akkor gondolom Evolution 2206- Aqua Pro 1 külső szűrő, sem lenne elég amit meg tudnék venni. Esteleg mi az amit tudnék javítani a szűrő akvárium jellegén?
 
Egy erősebb pumpa sokat dobna a teljesítményén. Ehhez az akvárumhoz úgy kellene egy nettó 14x forgatás. Most azt te belsőszűrős segítséggel éred el vagy nélküle, az végülis már rajtad áll, de én javasolnék egy legalább 800lph pumpát a szűrőakváriumhoz, hogy legyen esélyed.
Nekem a 40 literes garnélásból halassá vedlett akváriumon van egy 14 literes szűrőaksi, Hydor L20-al hajtva. Ezt úgy érzem hogy félgázon is elég.

*Szerk.: hopsz, elírtam, nem nettó 14x, hanem nettó 1400lph. :oops:
 
Scar said:
Egy erősebb pumpa sokat dobna a teljesítményén. Ehhez az akvárumhoz úgy kellene egy nettó 14x forgatás. Most azt te belsőszűrős segítséggel éred el vagy nélküle, az végülis már rajtad áll, de én javasolnék egy legalább 800lph pumpát a szűrőakváriumhoz, hogy legyen esélyed.
Nekem a 40 literes garnélásból halassá vedlett akváriumon van egy 14 literes szűrőaksi, Hydor L20-al hajtva. Ezt úgy érzem hogy félgázon is elég.


Köszönöm a helyreigazítást! Azt hiszem ismét a pénztárcám mélyére kell nyúlnom :shock: dehát ha már belekezdtem a növényeskedésbe, nem adhatom fel, vagy jól, vagy sehogy :mrgreen:
Egy kérdésem, még lenne: az ATMAN 3338 szűrő már javítana a helyzeten, mert ahogy a leírást néztem és ammiket olvasgattam róla, sokan dicsérik. Köszönöm a segítséget, és bocs a már sokszor letárgyalt kérdésekért, csak hát képtelen vagyok minden hszt elolvasni...de igyekszem :)
Üdv:Fecóóóó
 
Én azt mondom lehet elég, lehet nem. Mindenesetre reaktorba ne gondolkozz.
Meg nézz körül, az egyik topikban ki vannak tárgyalva a betegségei. Mindenesetre csapokból, tengelyből érdemes tartalékolni is.
 
Sziasztok. Már egy hónapja olvasgatom a fórumot és gyűjtögetem a tudást, hogy elkezdjem megcsinálni az akváriumom. Az akváriumom mérete, 80x35x35 üresen 98liter. Ebbe szeretnék egy szűrőt építeni, azért építeni mert mindig is szerettem magam összerakni a dolgokat. Ezért gondoltam erre a megoldásra, a kérdésem az lenne, hogy ugye ha tartom a 10x-es szabályt akkor kinéztem egy EHEIM Compact 1000 minipumpát ez szerintem elég, vagyis én úgy gondolom. A kérdés, hogy mekkora legyen a cső? És milyen anyagokat kellene belerakni?
 
Üdv a fórumon! :)
Nem tudom, hogy elolvastad-e ezt a topicot. Mindenesetre ajánlom figyelmedben az első oldalon Proci DIY szűrőjét. Igényes munka, ami jó kiindulási alap lehet számodra is. Itt megtalálhatod többek között azt is, hogy ő milyen szűrőanyagokat tett bele.

Szűrőcső átmérő a nagyobb gyári szűrőknél: 16/22 mm. Nem vagyok nagy DIY mester :D , de véleményem szerint neked is megfelel ez az átmérő.
 
persze, hogy elolvastam :D már majdnem az egész forumot szinte :D :D Csak azért tettem fel a kérdésem, hogy az én méreteimhez mekkora legyen a pvc csö.
 
Szűrőcső átmérő a nagyobb gyári szűrőknél: 16/22 mm. Nem vagyok nagy DIY mester , de véleményem szerint neked is megfelel ez az átmérő.
Ez a kétéltű pumpáknál a szívó oldali méret,a nyomó 12/16 de ez nem biztos hogy a compact 1000 re is igaz.
 
Szeirntem meg pumpája(szivattyú) válogatja. A normális dolgokon egyforma mind2 csonk.
A compact szérai kis verziói csak víz alatt üzemelnek, és ha jól emlékszem 12/14-16 cső illik rá. (a kiszemelt példány is csak víz alatti, a képen lehet is látni, GA srácoknak azért fel kéne tüntetni a leírásban)
ÉS most ha már elolvastuk a kérdést, akkor esetleg arra is lehetne válaszolni.
Én 160 vagy 200-as PVC csövet ajánlanám, olyan 10 liter körüli űrtartalommal (inkább 12). Akkor kényelmesen elfér benne az ülepítő és a szivattyú is. Kis matekkal kiszámolható hogy akkor mekkora PVC cső kell. Ahhoz mérten pedig tudsz számolni. Ha szeretsz barkácsolni, akkor szerzel egy másik előlapot a szivattyúhoz, és meg lehet csinálni fixen szárazra. Ha pedig garancia lenne, szét kell szedni, vissza a másik homlokrész és mehet gariba.
Én szivacsot raknék az aljára, és a szűrőanyagok közé is. A szűrőanyagokat pedig valami hálóba.
Használhatsz kerámiát, de inkább siporax, purigent s lehet bele rakni, aktív szén helyett, meg még sok okosságot. Mindenesetre nézz körül a GA shopban hogy milyen szűrőanyagok vannak, melyik tetszik, stb.
 
Üdv. minden fórumozónak!

Én most készítem a külső szűrőimet (2 db lesz). 200-as PVC csőből vágtam 50 cm-es (kb 15,5 l bruttó) darabokat. Alul PVC ragasztóval ráragasztom a külső sapkát, felül békazáras megoldással szorítom le szintén a külső sapkát. Felső sapkába ragasztva 1" belsőmenetes PVC idom, benne 1" külső menetes slagcsatlakozó 20 mm-es külső átmérővel. Alul, a ragasztott sapka felett megfúrva -így megvan a kellő nagyságú ülepítő is- 1" belsőmenetes PVC idom ragasztva, benne 1" 90° íves! slagcsatlakozó 20 mm-es külső átmérővel. A terv szerint 1-1 db Atman 2219F pumpa (1200 l/h, 12 w, 1,3 m em. mag.) kerül mindkettőbe automata légtelenítéssel.
Üdv. boszeb

Ismét jelentkezem! :wave:
Az egyik szűrő mar félig készen van, es készül közben a második is. Megvan a két Atman 2219F pumpa is. Pár nap és elkészül teljesen az első. Képeket is fogok feltenni!
Üdv. boszeb
 
Üdv mindenkinek.
Elkészült külső szűrőmhöz kérném a segítséget,tanácsokat.
Milyen szűrő anyagokat ajánlotok bele,és melyik anyagból mekkora
mennyiséget kéne beszereznem hozzá.Próbálok egy skiccet
beilleszteni a méretekről,és a kialakításról.
Köszi előre is mindekinek.
002.jpg


sanyi
 
Szia

Én így hirtelen több megoldást is látok. Ha úgy van szerelve hogy gyorscsatlakozóval szét lehet választani a rendszert (értsd: az első tartályt kivenni a körből takarításra) Akkor én azt teleraknám szivaccsal, alulra durvábbat, és fölfelé egyre sűrűbbet. A második tartályt pedig telerakni valami mással, ekkora mennyiségben (cirka 15 liter tartályonként) van gerven substrate, lávakő, de lehet siporaxot, egy kis purrigent, és a tetejére perlont rakni, de mondom, ekkora szűrőbe bármilyen szűrőanyagot be lehet már rakni.
Mekkora/milyen akváriumot akarsz szűrni, és milyen erős pumpa fogja meghajtani? Az is fontos.
 
Ismét jelentkezem! :wave:
Az egyik szűrő mar félig készen van, es készül közben a második is. Megvan a két Atman 2219F pumpa is. Pár nap és elkészül teljesen az első. Képeket is fogok feltenni!
Üdv. boszeb
 
Scar said:
Szia

Én így hirtelen több megoldást is látok. Ha úgy van szerelve hogy gyorscsatlakozóval szét lehet választani a rendszert (értsd: az első tartályt kivenni a körből takarításra) Akkor én azt teleraknám szivaccsal, alulra durvábbat, és fölfelé egyre sűrűbbet. A második tartályt pedig telerakni valami mással, ekkora mennyiségben (cirka 15 liter tartályonként) van gerven substrate, lávakő, de lehet siporaxot, egy kis purrigent, és a tetejére perlont rakni, de mondom, ekkora szűrőbe bármilyen szűrőanyagot be lehet már rakni.
Mekkora/milyen akváriumot akarsz szűrni, és milyen erős pumpa fogja meghajtani? Az is fontos.

Szia "Scar"

A tartályok mindegyikéhez tartozik természetesn elzáró is csak nem rajzoltam be.
Az aki bruttó 507l.145x50x70
Eheim compact 5000-s pumpa fogja meghajtani.
Én ezekre a szűrő anyagokra gondoltam.
1-es tart. Mechanikai és biológiai::Kerámia gyűrűk (az ülepítő tartályba) KB 1-1,5l
Szivacs 5cm (tip.sűrűség ?)(beszerzési lehetőség?)
Eheim BioMech l ?
Szivacs 5cm (tip.sűrűség ?)(beszerzési lehetőség?)
Van Gerven substraat l ? (beszerzési lehetőség?)
Perlon vatta l ? (beszerzési lehetőség?)

2-es tart.Biológiai: Eheim BioMech (az űlepítő tartályba)
Szivacs 5cm (tip.sűrűség ?)(beszerzési lehetőség?)
ADA Bio Rio l ?
Szivacs 5cm (tip.sűrűség ?)(beszerzési lehetőség?)
Seachem Purigen 250 ml
Perlon vatta l ?

:roll: :roll:
 
Back
Oldal tetejére