• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech kriszko river bank

@Zsoltiabéka Zsoltitól kaptam egy csomó növényt. Itt is köszönöm!
Amennyit tudtam bezsúfoltam. Maradt még jópár tő anubias. Arra gondoltam, hogy bal oldalról belógatok egy ágat a vízfelszín közelében, amire felkötözök még belőle.
Jobb hátulra bekerült egy tő Echinodorus bleheri, valamint egy valamilyen növény, ha valaki tudja mi az megírhatná.
A fa tetejére végül vitorlavirág került.
Hoztam 4 db Ibolyalazacot, ami mellé majd még hozok 4-et.
1EDC6EDA-EE68-4F6B-ACD8-3226A465A320.jpeg
8DFE45AC-0812-4D84-A455-0B5A52FAC616.jpeg
Az a hosszúkás, fodros levelű mi?
7AAA8686-95F9-44E5-AE60-55216EAEABD0.jpeg
 
A vitorlások kikerültek. Mindig elcsábulok, de aztán be kell látnom nem ebbe a méretbe valók…
Helyettük bekerült 23 Amanda lazac és 12 vagy 14 (már nem emlékszem) Hengeli vagy Espei (ezt se tudom😆) razbóra.
Vízcseréhez csak gh növelőt használok a kh mègis 6. Úgy gondolom a homok keményíti a vizet. Hosszútávon ez jelent valami problémát?
EF825377-0D5E-48F2-A1BD-78E677DFE33A.jpeg
 
A vitorlások kikerültek. Mindig elcsábulok, de aztán be kell látnom nem ebbe a méretbe valók…
Helyettük bekerült 23 Amanda lazac és 12 vagy 14 (már nem emlékszem) Hengeli vagy Espei (ezt se tudom😆) razbóra.
Vízcseréhez csak gh növelőt használok a kh mègis 6. Úgy gondolom a homok keményíti a vizet. Hosszútávon ez jelent valami problémát?
View attachment 173085
Ezekkel a növènyekkel biztos nem, ha rendszeresen cserélsz vizet.
 
Nagyon szép lett ez a szigetes elrendezés. A hardscape is tökéletes lett, a növények is gyönyörűek :)
A vitorlavirágot végül kiszedted?
Szia!
Köszönöm!
Igen, kiszedtem, nem tudtam mennyi tápanyagot szippant ki a vízből, így se tudom a tápozást helyesen belőni. Amúgy egy sima üvegvázába tettem át, csak a gyökere lóg bele a vízbe, úgy néz ki jól érzi magát így is.
Helyére, a tuskó tetejére valamilyen tillandsiát szeretnék.
 
A vitorlások kikerültek. Mindig elcsábulok, de aztán be kell látnom nem ebbe a méretbe valók…
Helyettük bekerült 23 Amanda lazac és 12 vagy 14 (már nem emlékszem) Hengeli vagy Espei (ezt se tudom😆) razbóra.
Vízcseréhez csak gh növelőt használok a kh mègis 6. Úgy gondolom a homok keményíti a vizet. Hosszútávon ez jelent valami problémát?
View attachment 173085
Milyen dekorhomokot használsz? Csináltál rajta "pezsgés vizsgálatot", vagy csak beleöntötted?
 
Milyen dekorhomokot használsz? Csináltál rajta "pezsgés vizsgálatot", vagy csak beleöntötted?
Aqua Excellent 0,5 és 1,5 mm összekeverve. Nem csináltam, megmondom őszintén meg sem fordult a fejemben, hogy keményítheti a vizet, de tuti ő a ludas. Tegnapi vízcserénél vissza se sóztam a vizet.
ED34C417-9500-45AC-AE1E-6E90D352D3DD.jpeg
 
Aqua Excellent 0,5 és 1,5 mm összekeverve. Nem csináltam, megmondom őszintén meg sem fordult a fejemben, hogy keményítheti a vizet, de tuti ő a ludas. Tegnapi vízcserénél vissza se sóztam a vizet.
View attachment 173260
Köszi. Mostanában a dekorhomok van az érdeklődésem középpontjában, elsősorban SiO2 tartalom(növelés) okán, de víz keménységének változtatása is érdekes szempont.
 
Miért szeretnéd növelni?
Mármint nem én akarom növelni, hanem növeli magától. :) Rosszul fogalmaztam, bocsi.
De nehéz ez a magyar nyelv... :rolleyes:
Tehát az foglalkoztat mostanában, hogy a dekorhomok mennyire/mennyivel növeli meg az akváriumvíz SiO2 tartalmát. Valamint az, hogy ez valójában mennyire befolyásolja pl. az algaképződést? Az érdeklődésem kiterjed nem csak a dekorhomokokra, hanem az egyéb gyári aljzatokra is. Az is érdekes számomra, hogyan befolyásolják a pH értéket, milyen irányban és milyen mértékben? Sok info van már itt a fórumon, csak össze kell vadászni.
 
Mármint nem én akarom növelni, hanem növeli magától. :) Rosszul fogalmaztam, bocsi.
De nehéz ez a magyar nyelv... :rolleyes:
Tehát az foglalkoztat mostanában, hogy a dekorhomok mennyire/mennyivel növeli meg az akváriumvíz SiO2 tartalmát. Valamint az, hogy ez valójában mennyire befolyásolja pl. az algaképződést? Az érdeklődésem kiterjed nem csak a dekorhomokokra, hanem az egyéb gyári aljzatokra is. Az is érdekes számomra, hogyan befolyásolják a pH értéket, milyen irányban és milyen mértékben? Sok info van már itt a fórumon, csak össze kell vadászni.
Nem tudtam hova tenni a dolgot, de így már értem.
Ami biztos, hogy keményíti a vizet. Lehet majd megnézem azt is, hogy pezseg e.
Egyelőre mérem a kh-t, gh-t.
 
Itt is ma volt vízcsere.
Bekerült 10 db blue carbon rili garnéla a napokban. Reméljük megmaradnak, mondjuk 2-3-nál többet sose látok.
View attachment 173603
Beüzemeltem egy kisebb akváriumot is egy Apistogramma Cacatuoides párnak. Sajnos egyelőre nem túl aktívak egymással🙂
View attachment 173609View attachment 173610
Elolvadok, amikor ilyen egyszerű berendezést, gömbölyű köves folyómedret látok. 👍

Éppen tegnap vettem egy zsák homokot talajként. Minden hozzáértő mondja, hogy nem lesz az úgy jó... DE IGEN!
 
Utoljára módosított:
A szemcseméretre érdemes figyelni.
Meg sajnos nekem keményíti a vizet, de amúgy nincs gond vele.
Milyen méretet kellett volna vennem?
A gH-t és a kH-t külön szabályzom, úgyhogy e miatt nagyon nem aggódok. Átmosás hatására, a tetején valóba kiválik valami apró fehét izé. Valószínűleg mészkő. Legfeljebb kevesebb kH növelőt teszek bele (vagy semennyit).
A SiO2-re való hatása viszont érdekes kérdés. Tesztelés alatt. (Egyelőre akváriumon kívül.)
 
Milyen méretet kellett volna vennem?
A gH-t és a kH-t külön szabályzom, úgyhogy e miatt nagyon nem aggódok. Átmosás hatására, a tetején valóba kiválik valami apró fehét izé. Valószínűleg mészkő. Legfeljebb kevesebb kH növelőt teszek bele (vagy semennyit).
A SiO2-re való hatása viszont érdekes kérdés. Tesztelés alatt. (Egyelőre akváriumon kívül.)
Tapasztalatom nincs, csak azt tudom mondani amit olvastam. Sokan használnak szűrőhomokot, abból a 0,7-1,2mm a legmegfelelőbb. Ennél kisebb méretben nem megfelelően fejlődnek a növények, nem jó a gyökérzetnek. Nagyobb szemcseméret esetén pedig könnyen beleül a mulm. Én 0,5mm és 1,5mm kevertem össze, azt hiszem felesben.
Én csak gh növelőt használok, de a kh 6-os így is.
 
Back
Oldal tetejére