• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Van egy kis csomó növénykém. Ne kérjétek, hogy fotózzam le, nincs alkalmas gépem hozzá, mobilon nem látható jól.

Nem tudom micsoda. Jellegre úgy néz ki, mint a Riccia, de cérnavékony levélkéi vannak, s nem olyan erőteljes. A színe viszont sötétzöld, hasonló, mint a Riccardia. Nem úszik fel a felszínre, ezért nem gondolom, hogy Riccia.

Valakinek tipp?
 
E növények beazonosításában szeretnék segítséget kérni, a telefonommal jobb fotót sajnos nem tudok készíteni.
A tálca amin vannak 30 cm hosszú és 25 cm széles.
27586048334_2bfd965fe7_b.jpg

[url=https://flic.kr/p/J2FH61]IMG_20160708_194632 by balazs zsoldos, on Flickr[/URL]

[url=https://flic.kr/p/J2GhRX]IMG_20160708_194609 by balazs zsoldos, on Flickr[/URL]
[url=https://flic.kr/p/JxhyqC]IMG_20160708_194601 by balazs zsoldos, on Flickr[/URL]
 
Sziasztok.
Naplót szeretnék indítani az akimnak és ehhez kellene segítség. Sajnos az Anubias és az Indiai vizicsillagon kívül más növények nevét nem ismerem és eme hiány miatt nehéz indítani a naplót.
Szóval aki tud az segítsen. [emoji4]
Bocsi a telós képekért de egyenlőre csak ez van. [emoji20] 2ed3049fde6bf491f6a9910f1f6234ba.jpg51911bb04a45070bc7ee697d11a9db70.jpgfa48bffa7adc8bb194a77ba083b5befd.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sziasztok.
Naplót szeretnék indítani az akimnak és ehhez kellene segítség. Sajnos az Anubias és az Indiai vizicsillagon kívül más növények nevét nem ismerem és eme hiány miatt nehéz indítani a naplót.
Szóval aki tud az segítsen. [emoji4]
Bocsi a telós képekért de egyenlőre csak ez van. [emoji20] View attachment 14124View attachment 14125View attachment 14126

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Az 1. képen szerintem Hydrocotyle Verticillata van elől, mögötte talán Taxiphyllum sp. Spiky a moha, mögötte pedig Limnophila sessiliflora. A 2. képen elől valami cryptocoryne van, talán Cryptocoryne willisii, mellette pedig Hygrophila difformis. A 3. képen az indiai vizicsillag (Hygrophila Polysperma) mellett a picik talán Hemianthus Micranthemoides, azaz HM. Ha esetleg tévedek, akkor a nálam tapasztaltabbak kijavítanak.

@Luigi13 ránéznétek, hogy jókat írtam-e? Köszi.
 
Az 1. képen szerintem Hydrocotyle Verticillata van elől, mögötte talán Taxiphyllum sp. Spiky a moha, mögötte pedig Limnophila sessiliflora. A 2. képen elől valami cryptocoryne van, talán Cryptocoryne willisii, mellette pedig Hygrophila difformis. A 3. képen az indiai vizicsillag (Hygrophila Polysperma) mellett a picik talán Hemianthus Micranthemoides, azaz HM. Ha esetleg tévedek, akkor a nálam tapasztaltabbak kijavítanak.

@Luigi13 ránéznétek, hogy jókat írtam-e? Köszi.
Köszi szépen. [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Szívesen. Remélem nem tévedtem nagyokat. Amúgy ez ne legyen a napló indítás akadálya. Ott is segítünk, ha elakadsz vagy kérdésed van.
Úgy szeretnék belekezdeni a naplóba, hogy nagyjából minden a helyén legyen. Vagyis a növény lista is rendben legyen. [emoji2]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sziasztok.
Szeretnék kérni egy kis segítséget ennek a növénynek az azonosításánál.A boltban nem tudták megmondani a nevét. Lehet, hogy nem is vízinövény?
 

Attachments

  • WP_20160714_18_34_42_Pro.jpg
    WP_20160714_18_34_42_Pro.jpg
    106.9 KB · Megtekintések: 0
Sziasztok.
Szeretnék kérni egy kis segítséget ennek a növénynek az azonosításánál.A boltban nem tudták megmondani a nevét. Lehet, hogy nem is vízinövény?
Nekem gyanús! Hemigraphis colorata, vagy esetleg alternata szerintem, amik nem vizinövények!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Szeretnék kérni egy kis segítséget ennek a növénynek az azonosításánál.A boltban nem tudták megmondani a nevét. Lehet, hogy nem is vízinövény?
Ez nem vízinövény, valamilyen Hemigraphis faj, nem bírja a tartós víz alá merítést, úgyhogy sajnos néhány héten belül megadja magát. :) Persze jó kérdés, hogy mit keresnek ezek időről-időre a szakboltok polcain, mint "vízinövények". Nekem is volt ilyenem még ifjabb koromban, megtetszett és megvettem, hát annyit is ért, néhány hétig bírta. Virágoskertben amúgy jól mutat, vagy virágcserépben. :)
 
Ez nem vízinövény, valamilyen Hemigraphis faj, nem bírja a tartós víz alá merítést, úgyhogy sajnos néhány héten belül megadja magát. :) Persze jó kérdés, hogy mit keresnek ezek időről-időre a szakboltok polcain, mint "vízinövények". Nekem is volt ilyenem még ifjabb koromban, megtetszett és megvettem, hát annyit is ért, néhány hétig bírta. Virágoskertben amúgy jól mutat, vagy virágcserépben. :)
Szia. Köszi. Úgy vettem észre, hogy a levelei kezdenek hámlani és a széleinél bomlani. A tervem az volt, ha romlik az állapota megpróbálkozom az emmers nevelésével. Ezek szerint jobban járok ha minél előbb kiszedem.
 
Üdv. Kiszedtem a nem vízinövényt az akváriumból és megpróbálom átszoktatni a "kinti" körülményekhez. Egyelőre beültettem és egy uzsonnás tasakkal beborítottam a pára miatt. Remélem sikerül megmenteni, mert szép növény.
 
Üdv növényfejek,

Valaki segítene megerősíteni vagy kijavítani hogy a lenti növény az forrásmoha?
Sikerült tavaly hirtelen felindulásból vennem, persze név nélkül. szépen nő azóta is most kötöztem újra azért nem látszik de vagy 15cm hosszúra nő és elágazik a szára.
28864402196_61de29fa5d_c.jpgP1180983 by Zsolt, on Flickr

Köszi,

Zsolt
 
Az 1. képen szerintem Hydrocotyle Verticillata van elől, mögötte talán Taxiphyllum sp. Spiky a moha, mögötte pedig Limnophila sessiliflora. A 2. képen elől valami cryptocoryne van, talán Cryptocoryne willisii, mellette pedig Hygrophila difformis. A 3. képen az indiai vizicsillag (Hygrophila Polysperma) mellett a picik talán Hemianthus Micranthemoides, azaz HM. Ha esetleg tévedek, akkor a nálam tapasztaltabbak kijavítanak.

@Zotya
A Hydrocotyle szerintem nem Verticillata lesz, viszont valóban valamelyik Hydrocotyle. Esetleg leucocephala? Bár az meg nagyobb lenne. Lehet, hogy tényleg Verticillata, egy jobb kép a levélformáról jól jönne. A többi növényben egyet értek.
 
@Zotya
A Hydrocotyle szerintem nem Verticillata lesz, viszont valóban valamelyik Hydrocotyle. Esetleg leucocephala? Bár az meg nagyobb lenne. Lehet, hogy tényleg Verticillata, egy jobb kép a levélformáról jól jönne. A többi növényben egyet értek.
Köszi neked is. Lövök majd róla akkor egy közelebbit. [emoji5]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére