• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Sziasztok.
Szeretnék kérni egy kis segítséget ennek a növénynek az azonosításánál.A boltban nem tudták megmondani a nevét. Lehet, hogy nem is vízinövény?
Hemigraphis colorata red flame ily.
Nem vizi növény de sokan annak árulják. Egy jó évig bírja.
@Zotya
A Hydrocotyle szerintem nem Verticillata lesz, viszont valóban valamelyik Hydrocotyle. Esetleg leucocephala? Bár az meg nagyobb lenne. Lehet, hogy tényleg Verticillata, egy jobb kép a levélformáról jól jönne. A többi növényben egyet értek.


Tapatalkkal küldve az én LG-K120 eszközömről
 
Üdv növényfejek,

Valaki segítene megerősíteni vagy kijavítani hogy a lenti növény az forrásmoha?
Sikerült tavaly hirtelen felindulásból vennem, persze név nélkül. szépen nő azóta is most kötöztem újra azért nem látszik de vagy 15cm hosszúra nő és elágazik a szára.
View attachment 15532P1180983 by Zsolt, on Flickr

Köszi,

Zsolt
Én azt mondom, hogy az... bár nálad elég magas hőmérsékletek vannak, és elvileg a forrásmoha 22°C-ig szereti a vizet?!
 
És ez az eltérés adódhat akár a hőmérők pontatlanságából is, mert gondolom te sem kalibrált labor eszközöket használsz a méréshez. @Evereka is épp ezzel kínlódott mostanában.
áh dehogy, eredeti kínai hőmérőm van, meg a ventillátorhoz kapcsolt termosztát, valamint a fűtő. A három kb. kiadja azért a hőmérsékletet :)
 
20160824_154127.jpg 20160824_154103.jpg
Elég lassan növekszik lowtech-ben, levelei erősebbek és picit recés szélűek. Mi lehet ez? Köszi előre is!
 
szerkesztés: megvan közben penthorum sedoides

a recés szélek miatt nemhiszem, bár ki tudja.
napi tápozású, easycarbós, 0,6w/literes low-tech..
Kinézete alapján ludwigia repens-szerűség lehet. Kevés fénynél marad ilyen zöld. A lassú növést okozhatja az alacsonyabb tápszint.
Ez az én két centem, valaki profibb majd biztosan kiokosít. :)
 
Utoljára módosított:
Hali
Segítséget kérnék....Találtam 2 növényt,amit venni szeretnék,de nem tudom mi a neve.ha valaki esetleg,tudja mi a neve....
 

Attachments

  • 20160825_194257.jpg
    20160825_194257.jpg
    85.3 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
@Luigi13 Niki! Erről a növénykéről beszéltem.
Nem vízi, de elbűvölő, így szerintem fogok tartani belőle.
Anyósom úgy hívja, hogy GAZ. :D
upload_2016-9-26_20-56-56.jpeg
Kicsit olyan mint a lóhere, de nem hoz szerencsét...
 
Nem tudom mibe tervezed.Egy dolgot tudnod kell ha dús növényzet közé bejut pl gyep, sz kert, ágyás,soha nem irtod ki.Ha kezelhető méretben tervezed tartani nem okoz majd gondot. Egynyári magról kelő.Nem fog évelni.
 
Sziasztok.
A sárgával illetve rózsaszínnel bekarikázott növények nevét szeretném megtudni,ha esetleg valaki tudna benne segíteni köszönöm szépen.
 

Attachments

  • dutch-aquarium-aquascape-1 másolata.jpg
    dutch-aquarium-aquascape-1 másolata.jpg
    237.6 KB · Megtekintések: 1
Nem tudom mibe tervezed.Egy dolgot tudnod kell ha dús növényzet közé bejut pl gyep, sz kert, ágyás,soha nem irtod ki.Ha kezelhető méretben tervezed tartani nem okoz majd gondot. Egynyári magról kelő.Nem fog évelni.
Nekem idén teljesen elöntötte a kertet. A fűszálakkal ellentétben azonban ez nem bírja, ha átmegyek rajta kocsival.
 
Back
Oldal tetejére