• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Az echinodorusoknak erőteljesebbek a levelein az erek, a gyökerük bojtos de erős szálakból áll.
A cryptocorynéknak a fő levél ér látszik inkább, a gyökereik pedig egy vastag hosszabb gyökérszárból indulnak.
Köszönöm AmegA! A gyökerüket még nem láttam, de majd megfigyelem.
 
Szia Zosan!



Nem néz ki akváriumi növénynek, valószínű fuldoklik a víz alatt.

AmegA
Hello, AmegA!
Igazad lehet. Méregzöld levele volt, kicsit húsosabb féle. Gyanús volt az elején, nem is tudom, minek tettem be.
A magamfajta kezdővel - víz alól - mindent meg lehet vetetni (Most még!:))

Köszi szépen!
 
Ez szerintem lomariopsis lineata magyarul alga páfrány.
Köszi a segítséget.
clip_image001.gif
:)
Akkor én azonosítottam be rosszul.
clip_image001.gif
:rolleyes:
 
Sziasztok
A Sagittaria Subulata érdekelne (most ültetném) hogy valójában az akvárium melyik részére való.
A leírásában előtérinek írják és hogy hátul meg alacsonyak lesznek .
Viszont van egy másik akváriumom 50 literes amiben úgy gondolom ugyanez a növény van.
Ott hosszabbak a levelei mint az akvárium hossza és eléggé árnyékol is pedig hátul vannak.
Segítenétek hova ültessem ? Én igazából hátulra szerettem volna de ha elöl alacsony marad azt sem bánnám :)
 
Sziasztok
A Sagittaria Subulata érdekelne (most ültetném) hogy valójában az akvárium melyik részére való.
A leírásában előtérinek írják és hogy hátul meg alacsonyak lesznek .
Viszont van egy másik akváriumom 50 literes amiben úgy gondolom ugyanez a növény van.
Ott hosszabbak a levelei mint az akvárium hossza és eléggé árnyékol is pedig hátul vannak.
Segítenétek hova ültessem ? Én igazából hátulra szerettem volna de ha elöl alacsony marad azt sem bánnám :)
A saggitaria könnyen összekeverhető pár növénnyel! Ha nagyra nőtt, akkor inkább vallisneria lesz az...
Nálam 10-30 cm között volt a mérete attól függően, hogy mennyire volt áramlásnak kitéve. Ahol kapta a sodrást, ott 10-12 cm-nél egyetlen levele sem nőtt hosszabbra, míg a "pangó" részeken a 25-30 cm-t is elérték a levelek.
 
A saggitaria könnyen összekeverhető pár növénnyel! Ha nagyra nőtt, akkor inkább vallisneria lesz az...
Nálam 10-30 cm között volt a mérete attól függően, hogy mennyire volt áramlásnak kitéve. Ahol kapta a sodrást, ott 10-12 cm-nél egyetlen levele sem nőtt hosszabbra, míg a "pangó" részeken a 25-30 cm-t is elérték a levelek.
Értem köszi :)
Azt miért írják hogy az akvárium hátsó részén nem lesz magas ,ez hogy lehet ?
 
Értem köszi :)
Azt miért írják hogy az akvárium hátsó részén nem lesz magas ,ez hogy lehet ?
Ott szerintem valami tévedés van. Csóri növénynek lövése sincs, hogy hol van az akváriumban, egyszerűen csak próbál alkalmazkodni a körülményekhez.
Ha erős az áramlás, akkor alacsonyabb, tömzsibb, erősebb próbál lenni, ha gyenge, akkor nyúlhat fel a fényhez. Ha gyenge a fény, akkor ritkul és nyúlik felfelé, ha meg pirítva van, akkor a szaporodásra, terjedésre koncentrál.
 
Ott szerintem valami tévedés van. Csóri növénynek lövése sincs, hogy hol van az akváriumban, egyszerűen csak próbál alkalmazkodni a körülményekhez.
Ha erős az áramlás, akkor alacsonyabb, tömzsibb, erősebb próbál lenni, ha gyenge, akkor nyúlhat fel a fényhez. Ha gyenge a fény, akkor ritkul és nyúlik felfelé, ha meg pirítva van, akkor a szaporodásra, terjedésre koncentrál.

Persze így érthető is ahogy írtad .
Elvileg elöl és hátul is ugyanannyi fényt kap akkkor mitől nőne hátul kisebbre mint elől. :)
 
Back
Oldal tetejére