• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

AnTomi

Nézelődő
Sziasztok, a képen látható garnélát valaki segítsen beazonosítani, kezdő garnis vagyok és a boltban sem tudták biztosra. köszi4fb12c580be5e5d5c24ef96cbbdf3dbf.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3 eszközömről

Etele

Legenda
Úgy látom még nem kaptál választ? Az első képen jól látom, hogy vannak fehér pettyek a farkán? Akkor szerintem, ha csak ott van fehér akkor extra red ruby.
Igen, vannak pettyek, viszont a színe és a fedettsége sem túl meggyőző... ezért vetettem el a red ruby gondolatát. :) De lehet tévedtem akkor! Köszi.

nemjo

VIP kertész
Sziasztok, ő miféle szerzet lehet?
Nálam született, gyaníthatóan valamiféle kikacsintás eredményeként ... miez1P8055.jpg

Etele

Legenda
Mielőtt a vegyesből átrakom a két kicsit a taiwanosba: a képen látható 4 garniból a balolali és a jobbról második CRS, a másik kettő pedig red wine, igaz?
Más a kontraszt meg a piros is inkább márványos bordó rajtuk.

Bocs, telefonos kép, ennyit tud.

34539883114_ee2dd77d3a_z.jpg2017-06-18_04-26-57 by Attila Szántó, on Flickr

Etele

Legenda
Tehát a kékek fattya? Ez a természetes fajtája, vagy valamilyen (vissza)kereszteződés?
Köszönöm szépen a választ!
Ez semmi, nekem volt, hogy pirosas-vadas volt a full kék blue dreamek ivadékai között. :)

Szelektáltam én is ofc.

nemjo

VIP kertész
Köszönöm szépen!
Túl sok dolgot nem találtam róla, még a blogodon sem.
Ismert valamilyen más néven is? Esetleg van valami specialitása az ismertebb cardínia/neocardínia típusokhoz képest?

szentgyo

Szakértő
Szakértő
Köszönöm szépen!
Túl sok dolgot nem találtam róla, még a blogodon sem.
Ismert valamilyen más néven is? Esetleg van valami specialitása az ismertebb cardínia/neocardínia típusokhoz képest?
Nincs más néven, nem túl elterjedt változat. Igazából nagyon hasonlítanak a bumblebee, new bee garnélákra. Tartási körülmények is ugyanazok. Tigrissel, CRS-ekkel nem ívik össze. Érdekessége, hogy van belőle kék színű változat.

Ha jól tudom valamelyik hazai nagyker kapott belőle, mint tigris garnéla, de nem tigrisek, hanem másik faj.

szentgyo

Szakértő
Szakértő
@szentgyo , lenne egy kérdésem: a royal blue tiger OE vagy a deep blue tiger OE a magasabb minőségi osztály?
Vagy alma és körte? :D
Alma-körte. Nem minőségi különbség, hanem más színváltozat. A royal blue tigernek nincsenek fekete csíkjai, hanem kék, inkább márványozottan kék. Ezek black tiger - blue tiger kereszteződésével jöttek létre, a deep blue pedig csíkos, ott nem volt fekete tigris kereszt.

Oldal tetejére