• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

Sziasztok, a képen látható garnélát valaki segítsen beazonosítani, kezdő garnis vagyok és a boltban sem tudták biztosra. köszi4fb12c580be5e5d5c24ef96cbbdf3dbf.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3 eszközömről
 
Úgy látom még nem kaptál választ? Az első képen jól látom, hogy vannak fehér pettyek a farkán? Akkor szerintem, ha csak ott van fehér akkor extra red ruby.

Igen, vannak pettyek, viszont a színe és a fedettsége sem túl meggyőző... ezért vetettem el a red ruby gondolatát. :) De lehet tévedtem akkor! Köszi.
 
Sziasztok, ő miféle szerzet lehet?
Nálam született, gyaníthatóan valamiféle kikacsintás eredményeként ... miez1P8055.jpg
 
Mielőtt a vegyesből átrakom a két kicsit a taiwanosba: a képen látható 4 garniból a balolali és a jobbról második CRS, a másik kettő pedig red wine, igaz?
Más a kontraszt meg a piros is inkább márványos bordó rajtuk.

Bocs, telefonos kép, ennyit tud.

34539883114_ee2dd77d3a_z.jpg2017-06-18_04-26-57 by Attila Szántó, on Flickr
 
Tehát a kékek fattya? Ez a természetes fajtája, vagy valamilyen (vissza)kereszteződés?
Köszönöm szépen a választ!

Ez semmi, nekem volt, hogy pirosas-vadas volt a full kék blue dreamek ivadékai között. :)

Szelektáltam én is ofc.
 
Köszönöm szépen!
Túl sok dolgot nem találtam róla, még a blogodon sem.
Ismert valamilyen más néven is? Esetleg van valami specialitása az ismertebb cardínia/neocardínia típusokhoz képest?
 
Köszönöm szépen!
Túl sok dolgot nem találtam róla, még a blogodon sem.
Ismert valamilyen más néven is? Esetleg van valami specialitása az ismertebb cardínia/neocardínia típusokhoz képest?

Nincs más néven, nem túl elterjedt változat. Igazából nagyon hasonlítanak a bumblebee, new bee garnélákra. Tartási körülmények is ugyanazok. Tigrissel, CRS-ekkel nem ívik össze. Érdekessége, hogy van belőle kék színű változat.

Ha jól tudom valamelyik hazai nagyker kapott belőle, mint tigris garnéla, de nem tigrisek, hanem másik faj.
 
@szentgyo , lenne egy kérdésem: a royal blue tiger OE vagy a deep blue tiger OE a magasabb minőségi osztály?
Vagy alma és körte? :D
 
@szentgyo , lenne egy kérdésem: a royal blue tiger OE vagy a deep blue tiger OE a magasabb minőségi osztály?
Vagy alma és körte? :D

Alma-körte. Nem minőségi különbség, hanem más színváltozat. A royal blue tigernek nincsenek fekete csíkjai, hanem kék, inkább márványozottan kék. Ezek black tiger - blue tiger kereszteződésével jöttek létre, a deep blue pedig csíkos, ott nem volt fekete tigris kereszt.
 
Back
Oldal tetejére