• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

Garnéla-szakiktól érdeklődnék! Elvileg van egy valag rc, sakura garnélám, amik szépen szaporodnak, vadulnak. Általánosságban fekete a szemük, de néha látok olyat 1-2 db-ot, aminek fehér/üvegesen áttetsző szeme van! Ezekkel mi a helyzet? Rc-k ők is? "Vadulás" közben fordulnak elő ilyen példányok? Vagy más faj? @szentgyo @ezsolt80 ?
 
Egyes vélemények szerint a narancssárga, világos szemű garnélák vakok... lásd blue tiger OE...

A Neocaridinák esetében semmiképp sem visszaütés az ősökre, ott nincs fehér szemű. garnéla.
 
DSC_0931~2.jpgŐ az egyik. Valóban mintha szürkehályog lenne, vagy valami hasonló. Egyébként mást nem venni észre rajta, látszólag ugyanúgy mozog, mint a többi.
 
View attachment 24565Ő az egyik. Valóban mintha szürkehályog lenne, vagy valami hasonló. Egyébként mást nem venni észre rajta, látszólag ugyanúgy mozog, mint a többi.
Megtisztelő hogy szentgyo-val lettem együtt említve :) Bár én nem tartom magam szakértőnek, csak az emberre ragad a koszon kívül ez az ha garnélázik, de szentgyo tényleg a szakértője a témának.
RC orange eye... add el őket jó drágán :rolleyes:
Remélem egyszer a snowball-jaim között lesz 'szőke szemű'...
 
Szia. Nálam is vannak ilyenek,sakura+rc állományban.
Lehet hogy van köze hozzá az rc-sakura párosításnak, bár elvileg a sakura is rc, csak telt színű.
Össze kéne őket ereszteni, mármint a "szőke szemű" garnélákat, kíváncsi lennék az utódokra.
 
Részemről nem volt szándékos. Most már abból gazdálkodom ami van. Tuti nem fogom kiszelektálni az állományt. Rengetegen lettek.
 
Szándékosan tartotok Sakura és RC állományt együtt egyébként? Nem tartotok tőle hogy így a Sakura állomány veszít a színéből? Vagy csak nem szeretnétek annyit szelektálni? :)


Az rc állománynak meg javul a színe ;) alig van nem teljesen fedett színű garnélám.
 
Az igazság az hogy volt 10 db sakura garnélám és később vettem még 10 db-ot. Szerintem a második eresztésben nem volt mind sakura és igy lett vegyes az állomány. (+ mentésből 1db black rili is van/volt az akiban).
 
Ma egy ilyen garnélát láttam az akváriumomban.
RC, Sakura, volt 1db Black rili a csapatomban. Ez egy nagyon vadas példány, vagy a genetika tréfának és a Black rili-ből ütött vissza ez a szín?
DSC_1276k.jpg
 
Nem tudom. Azt tudtam,hogy a Neocaridinák összeívnak és vegyes utódaik lesznek, de ilyenre nem számítottam.
 
Minden színt vadas garnélából tenyésztettek ki hosszú-hosszú időn keresztül szelektálva. Tehát benne van a vérükben eleve is, és ha még egy black rili is van a sakurák között...
 
Ma vettem észre őket. A "fehéres" a képen nem látszik, de arany színű. Több szögből is megfigyeltem.
A világítás miatt, és mert elbújt, nem tudtam jobb képet csinálni.
Találkoztatok már ilyennel ?
 

Attachments

  • 2017-04-01 21.00.00.jpg
    2017-04-01 21.00.00.jpg
    87.7 KB · Megtekintések: 6
  • 2017-04-01 20.59.33.jpg
    2017-04-01 20.59.33.jpg
    77.4 KB · Megtekintések: 7

Attachments

  • 20170401_213151.jpg
    20170401_213151.jpg
    139.9 KB · Megtekintések: 7
  • 20170401_213124.jpg
    20170401_213124.jpg
    114.9 KB · Megtekintések: 8
Back
Oldal tetejére