• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Shrimp Club garnélák

HarPeti

Főkertész
Sziasztok!

Szeretnék a fórumon megosztani Veletek pár infót a kis garnélás “birodalmamról”, hobbiszobámról.

Kezdetben szeretném megosztani Veletek azt, hogy hogyan is indult az egész..
10 db CRS-garnival indítottam az első 30 literes “lowtech” kocka aksimat, kb fél évig nem volt szaporulat, persze nem is azért tettem bele a garnikat, hogy legyen. Majd ezután rövidesen kb 100 db-ra felment a létszám, itt már muszáj volt új helyet keresni pár garninak. Lényegében ez a 10 db garnéla adta a kezdetet, innentől nem volt megállás, szépen lassan jöttek az új akvák és az új garnélák.

Jelenleg kb 75-80 akváriumnál járok, immár egy külön szobában, nagyjából 50 különböző garnéla változattal.
A mai napig teljesen oda és vissza vagyok szinte bármilyen garnélától :)
 
Utoljára módosított:
Először is szeretnék mutatni Nektek egy PRL-garnélát, a PRL (CRS) talán a legközkedveltebb Caridina változat.
Sokféle mintázattal (grading)-el találkozhatunk, számomra viszont legfontosabb, hogy gyönyörű, élénk-telt színnel rendelkezzenek.
A piros vagy fehér lábak már a minta és testszín “után” vizsgálandó. Egy ilyen láb már az abszolút top garniknál jelenik meg.
 

Attachments

  • IMG_4946.jpeg
    IMG_4946.jpeg
    216.3 KB · Megtekintések: 120
Folytatnám a PBL (CBS) garnikkal, melyekre minden szempont igaz amit az előző PRL garninál írtam, csak fekete-fehér színben :)

Sajnos ez a caridina változat valamiért nem annyira kedvelt mint a piros-fehér változata, erre ha valaki tudna mondani egy magyarázatot vagy elméletet arra kíváncsi lennék 😁
 

Attachments

  • IMG_0246.jpeg
    IMG_0246.jpeg
    204.7 KB · Megtekintések: 31
  • IMG_7751.jpeg
    IMG_7751.jpeg
    275.7 KB · Megtekintések: 24
  • IMG_7268.jpeg
    IMG_7268.jpeg
    250.5 KB · Megtekintések: 26
A következőkben áttérek egy kicsit a neocaridinák világába, számomra sokszor nagyobb fejtörést okoznak, mert úgy gondolom, hogy nagyon nehéz elérni a várva várt színt és telítettséget, persze mindezt aránylag stabilan. (Szelektálni természetesen mindig kell itt is)

Sajnos egyre több a külföldi import ami eladás céljából érkezik hazánkba. Mindenképpen tudni kell ezekről a garnikról, hogy valószínűleg elég rövid életűek lesznek az új otthonukban.. :(

Igen, valóban gyönyörűek, eszméletlen ahogy tenyésztik őket pl. Taiwanon. Hatalmas betonmedencékben, ipari méretben.
A mindenféle “titkos” adalékok és természetesen a pótolhatatlan ottani időjárás és mesterségesen is utánozhatatlan víz miatt pár hónap alatt óriásira nőnek, majd becsomagolják őket és útnak eresztik. Volt szerencsém nekem is vásárolni Taiwanról az említett módon tenyésztett garnélákból, elsősorban saját célra, mely bizonyos esetekben már sikeresnek is mondható csapatokat szőtt, de nagyon nehéz velük az indulás. Ezért senkinek nem ajánlom az ilyen külföldi import garnélák vásárlását, becsapós az egyre nagyobb ilyesfajta itthoni kínálat.

Szóval.. egy kis kitérés után folytassuk két különböző blue dream garnélával.
Az egyikőjük gyönyörű szép sötétkék csapatból, másik pedig az én kedvenc “királykék” csapatomból származik (melyet elvileg egy nemzetközi 1 helyet elért németországi csapatból vettem, legalábbis ezt az infót kaptam annó 2 éve a német tenyésztőtől)

Számomra a neoknál a legfontosabb az egységes homogén szín. Nincsenek eltérő árnyalatú foltok, csíkok, pöttyök. Természetesen ha már ezek után a lábak is szép színesek az abszolút gyönyör :)

Természetesen bármilyen képet töltök fel, az csak is nálam született, saját garnéla.
 

Attachments

  • IMG_3238.jpeg
    IMG_3238.jpeg
    183.1 KB · Megtekintések: 27
  • IMG_5135.jpeg
    IMG_5135.jpeg
    250 KB · Megtekintések: 31
Utoljára módosított:
Szia,

Wow, én erről is szívesen megnéznék egy fotót - vagy videót... amibe csak belefér a látkép :)
Szia! Sajnos videót nem enged feltölteni a fórum, legalábbis eddig nekem nem sikerült. Sajnos a széles látószögű fényképbe sem fért bele a szoba. Videó természetesen van róla, nagyon szívesen át küldöm egy másik platformon.
 
Folytatnám a PBL (CBS) garnikkal, melyekre minden szempont igaz amit az előző PRL garninál írtam, csak fekete-fehér színben :)

Sajnos ez a caridina változat valamiért nem annyira kedvelt mint a piros-fehér változata, erre ha valaki tudna mondani egy magyarázatot vagy elméletet arra kíváncsi lennék 😁
szerintem kedvelt csak nem lehet nagyon kapni. Én is mindig CBS-t akartam, s mivel hiány volt belőle csak CRS-t lehetett vásárolni. így olyanom lett. aztán nálad láttam, hogy vannak színesebb fajok is amik jobban tetszettek, így váltottam. :)
 
Blue Shadow Mosura💙, az egyik kedvenc Taiwan Bee változatom🦐🥰

A Taiwan bee garnélák tarthatóak együtt az akváriumban anélkül, hogy “oda nem illő” szaporulat legyen. A születendő kicsik mindig Taiwan Bee-k lesznek.

Létezik olyan vonal is egyes változatokból, ahol nem hordozzák más Taiwan Bee változat génjeit, így a szaporulatban csak az adott változat egyedei fognak megjelenni. Például a BSM-jeim egy ilyen csapat.

T.B. változatok: blue bolt, red bolt, blue shadow mosura, red shadow mosura, panda, Black king kong, red wine, Black king kong extreme, red ruby, red ruby extreme.
 

Attachments

  • IMG_3110.jpeg
    IMG_3110.jpeg
    197.1 KB · Megtekintések: 41
Sajnos ez a caridina változat valamiért nem annyira kedvelt mint a piros-fehér változata, erre ha valaki tudna mondani egy magyarázatot vagy elméletet arra kíváncsi lennék 😁
nem bonyolult ez... a fekete-fehér nem színes.
Kb. ugyanez mondható el a neocaridináknál is. Ahogy valaki garnélát kezd keresni nagy eséllyel egyből a pirosakat fogja akarni mert élénk színe van.
Ettől függetlenül én pl. a CBS-eket szeretem, de én is úgy éreztem mindig hogy a CRS a népszerű, még beszerzésnél is macerásabb a CBS, mert a pirosat tartják/tenyésztik inkább.

Szóval.. egy kis kitérés után folytassuk két különböző blue dream garnélával.
ők nagyon szépek... évekig tartottam sötétkékeket is, de nem igazán duzzadt fel a létszámuk és nagyon nem akart összejönni egy egységes kék csapat.
Sajnos mostanra kikoptak nálam és kicsit belefáradtam az össze-vissza minőségek beszerzésébe amiből úgysem lesz semmi.
 
Következő garnélánk egy Black King kong illetve az extreme változata, a King kong extreme. Szintén Taiwan Bee garnéla, és szintén volt szerencsém egy “tiszta” vonalú csapatot beszerezni, ahol csak 1 stripe King kong és extreme születik. Természetesen ők is tarthatóak együtt vegyesen a többi taiwan bee-vel. Utóbbi vegyes tartási forma napjainkban elég népszerű, mert nagyon szép színes és egymás közt tisztán szaporodó taiwan beek látványa páratlan :)
 

Attachments

  • IMG_4899.jpeg
    IMG_4899.jpeg
    127.3 KB · Megtekintések: 53
  • IMG_4753.jpeg
    IMG_4753.jpeg
    239.5 KB · Megtekintések: 77
Sziasztok, folytatom egy újabb garnival!
Most legyen ismét egy neocaridina, egy gyönyörű Green Jade💚pontosabban kettő, mert egy szép világosabb illetve egy mély-sötét.

Egy taiwani illetve egy európai vonalat raktam össze. Szerintem nagyon nehéz maga a szép zöld szín megtartása, ezek a kis piszkok könnyen árnyalatot váltanak, illetve nagyon nem mindegy a talaj által nyújtott kontraszt.
 

Attachments

  • IMG_3192.jpeg
    IMG_3192.jpeg
    255.2 KB · Megtekintések: 67
  • IMG_3157.jpeg
    IMG_3157.jpeg
    176 KB · Megtekintések: 82
Folytatnám egy csapat PWL garnival.

Szép egységes, telt fehér szín jellemzi őket, szinte mindnek a lábai is végig fehérek. eredetileg 3-4 db-ot sikerült szerezni, szerencsére azóta már egy új vonalat is tudtam behozni hozzájuk illetve elég szép számmal lettek, persze pár generáció már elhagyta eredeti lakhelyét azóta :)
 

Attachments

  • IMG_5863.jpeg
    IMG_5863.jpeg
    316.6 KB · Megtekintések: 58
Sziasztok! Folytatom a sort egy komoly garnival! Black galaxy fishbone, azon belül is egy nagyon magas minőség.

Elsősorban ami fontos, hogy szép telt szín legyen, ha ez megvan akkor következik egy szép halcsont alakú hátminta, majd apró pöttyök a fejen. Ha ez is megvan akkor már csak a lábak vannak hátra, aminél a csíkos azaz “spider” mintájú lábacskák számítanak első osztályúnak.

Ha egy lapáttal akarunk rádobni akkor a testen megjelenő pöttyök sokat számítanak 😁
 

Attachments

  • IMG_0222.jpeg
    IMG_0222.jpeg
    259.8 KB · Megtekintések: 37
  • IMG_5070.jpeg
    IMG_5070.jpeg
    198.7 KB · Megtekintések: 21
  • IMG_5061.jpeg
    IMG_5061.jpeg
    245.8 KB · Megtekintések: 40
Sziasztok!
Ismét jövök egy különleges garnival.🦐

Mai kiválasztottam egy példa értékű Red Fancy Tiger!🥰

Ha minden igaz, a csapatom “Vin” -től származik, aki manapság az egyik legelismertebb garnélatenyésztő a világon.

Jelenleg a Red Fancy Tiger bele sorolandó abba a pár garnélába ami most a hobbi csúcsát képezi.

Számomra a képeken látható egyed a tökéletes mintázat szóvivője. Kb 60-40 a fehér és piros szín aránya, végig tökéletes csíkozás, lábak is végig csíkosak, és ami nekem kifejezetten tetszik, hogy a színe élénk, telt és erőteljes.🤩

Közben természetesen várom és megköszönöm ha bármilyen jellegű kritikát vagy észrevételt adtok számomra 😃
 

Attachments

  • IMG_4608.jpeg
    IMG_4608.jpeg
    201.9 KB · Megtekintések: 27
  • IMG_4298.jpeg
    IMG_4298.jpeg
    180.8 KB · Megtekintések: 31
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Ismét jövök egy különleges garnival.🦐

Mai kiválasztottam egy példa értékű Red Fancy Tiger!🥰

Ha minden igaz, a csapatom “Vin” -től származik, aki manapság az egyik legelismertebb garnélatenyésztő a világon.

Jelenleg a Red Fancy Tiger bele sorolandó abba a pár garnélába ami most a hobbi csúcsát képezi.

Számomra a képeken látható egyed a tökéletes mintázat szóvivője. Kb 60-40 a fehér és piros szín aránya, végig tökéletes csíkozás, lábak is végig csíkosak, és ami nekem kifejezetten tetszik, hogy a színe élénk, telt és erőteljes.🤩

Közben természetesen várom és megköszönöm ha bármilyen jellegű kritikát vagy észrevételt adtok számomra 😃
Jah, azt kifelejtettem, hogy a profilképemen látható “Hungarian Shrimp Club” logót is ez a csodás garnéla ihlette egy nagyon ügyes grafikus munkájával😁
 
Back
Oldal tetejére