• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2009 (HAC)

Nagyon szép akváriumok, és ígéretes kezdetek is voltak a versenyben, jövõre biztos sokkal izgalmasabb lesz, addig van idõ nevelgetni, rendezgetni az akváriumokat, és akár újakat indítani. Gratulálok a nevezõknek, és külön a díjazottaknak!
 
Taksoft said:
Nagyon szép akváriumok, és ígéretes kezdetek is voltak a versenyben, jövõre biztos sokkal izgalmasabb lesz, addig van idõ nevelgetni, rendezgetni az akváriumokat, és akár újakat indítani. Gratulálok a nevezõknek, és külön a díjazottaknak!

Jövõre gondolkodtok azon, hogy csoportokra osztjátok a nevezõket méret, vagy technika szerint? Idén eléggé hátul végeztek a nano-k (30l alatt), és a low tech-ek, szinte kivétel nélkül. Esetleg egy különdíj a nanoknak és a low tech-eknek?

Köszi mindenkinek az elismerő szavakat. ;)
Hát igen a jövő év sok kérdést felvet. Pl a verseny elején nem tudtuk, hogy 20 akvárium indul majd vagy 50.
Egyenlőre kialakulóban van egy tábor és tudom azt is, hogy sokan akik nem indultak simán itt lehettek volna az akváriumaikkal. Vagy nem készültek el, vagy megnézték fotelből milyen az első, vagy egyszerűen utálnak versenyezni :D

Szóval jövőre reményeink szerint legalább ennyi akvárium, hanem több lesz. És akkor esetleg egy nano és egy nagy kategória belefér.

A pontozás alapján teljesen mind1, hogy valaki ADA aljzatot vagy kavicsot használt. High-tech vagy low tech. A berendezést és a növényeket pontozzuk illetve az összképet. Low-tech akiból is léteznek csodálatos akik. Szóval ha valaki ilyennel szorongatja meg a dobogósokat csak örülni fogunk.

De egyenlőre külön kategóriát low és high-nak nem tervezünk indítani.

A cél nem a technikai paraméterek tuningolása, sokkal inkább varázslatos akváriumok készítése. A technika csak a cél könnyebb elérésében segít.

Az idei évben talán a kapkodás miatt a sok 1-2 hónapja indított akvárium képviseltette magát, de biztos vagyok benne jövőre ez változni fog. És kevesebb lesz az olyan akvárium ahol hiányos a növényzet. Idén ha ők nem lettek volna sokkal szegényebb lett volna a kép és a mezőny is.

Azt akartam még mondani, hogy a galéria sok dologra jó. Egy tükröt tart elénk, hol tartunk 1 év után, de mindazoknak akik most kezdik vagy még nem tudják, de hónapok múlva erre tévednek és megfertőződnek ;) , sokkal inkább megfogható élmény, ha magyar példákat láthatnak és követhetnek.
Minden akvárium inspiráció valakinek ebben biztos vagyok.

Reményeink szerint mint az AGA versenyeken vissza lehet majd nezni a korábbi évek terméseit.

A mostani "sorrend" pedig nem egy kőbevésett ranglista. Egyszerűen a versenyre beküldött akvárium fotók elkapott pillanata alapján és a zsűri véleményezése után egy képzeletbeli sorrend. Azok akik nem fértek fel a dobogóra, vagy az erős középmezőny miatt hátra szorultak se keseredjenek el.
Jó uton haladtok és jövőre biztos vagyok benne sokkal jobb fotókat kapunk majd.
 
Gratulálok én is minden résztvevőnek és a zsűriknek, a véleményeket jó tanácsként megfogadom, sokat kell még tanulnom, de nagyon igyekszem. És megfogok tanulni fényképezni is :p ( vagyis remélem).
 
Most, hogy befejeztük az értékelést és a galéria összeállítását, nekiláttunk a pénteki díjkiosztó szervezésének. Ha van ötlet, hogy mit szeretnétek kint látni (persze a díjakon és a nyerteseken kívül :) ) azt jelezzétek mielőbb.
Pl. a kimonos hostess-eket nem olyan egyszerű megszervezni... :D
És persze jó lenne tudni kalkulálni, hogy mennyi emberre számíthatunk. Tehát jelezzétek, hogyha szándékotokban áll megjelenni és koccintani velünk a győztesek és persze az összes versenyző egészségére.

Még egyszer a pontos cím:
ArtworkPhoto Pest Kft

1061 Budapest, Révay utca 3. (A Bazilikával szemben a Bajcsy-Zsilinszky útnál)
Telefon: +36-1 301-0471, +36-30 663-2870

A Green Aqua napon készült fotók itt.
 
2 ülőhely stipi stop :lol: Gyerekpezsgő is lesz :?: :lol:
2személy
 
Azt hiszem ott a helyem!!!!!!!!!!
Jó ha az ember nem csak a billentyűzeten keresztűl tud beszélni másokkal.
 
Nigro said:
Pl. a kimonos hostess-eket nem olyan egyszerű megszervezni... :D

Nem baj, minden fáradtságot megér!!! :lol:

Két álló/ülő hely rendel, a poronty kézben is elfér(még) :)
 
Nigro said:
Most, hogy befejeztük az értékelést és a galéria összeállítását, nekiláttunk a pénteki díjkiosztó szervezésének. Ha van ötlet, hogy mit szeretnétek kint látni (persze a díjakon és a nyerteseken kívül :) ) azt jelezzétek mielőbb.
Pl. a kimonos hostess-eket nem olyan egyszerű megszervezni... :D
És persze jó lenne tudni kalkulálni, hogy mennyi emberre számíthatunk. Tehát jelezzétek, hogyha szándékotokban áll megjelenni és koccintani velünk a győztesek és persze az összes versenyző egészségére.

Még egyszer a pontos cím:
ArtworkPhoto Pest Kft

1061 Budapest, Révay utca 3. (A Bazilikával szemben a Bajcsy-Zsilinszky útnál)
Telefon: +36-1 301-0471, +36-30 663-2870

A Green Aqua napon készült fotók itt.
Már csak az időpontot szeretném tudni.
Amúgy én is ott leszek,
... s ha lehetséges hozz magaddal egy adag kno3-at (ez utóbbit személyesen Nigro-nak címezve) ;)
 
Én is mennék.(remélem nem lesz olyan drága mint múltkor, négyezervalamennyit fizettem a parkolásért :) )
 
Csak?! :)

Én tizenvalamennyit a bilincsért. És igen, mindenkinek üzenem, hogy az utcában a térfigyelő kamerát arra használják, hogy ha valaki kicsit is belóg a megállni tilosba, akkor 5 percen belül ott lehessenek a "szervek" és eljárjanak a főben járó bűnért!
:evil:
(De 6 után ingyen van a parkolás)
 
Köszönjük mindenkinek aki ma ott volt a díjátadón. :p

Aki nem jött el az kihagyott egy jó találkát sok emberrel és keymaker 5 perc alatt összedobott Iwagumi akváriumát....

Az akvárium egy Green Aqua szekrényen volt. Opti-White aki. 60cm-s. Dragon stone és Aqua Soil Africana aljzat.
A kövek nem leválogatott kövek voltak. Balázs kapott egy doboz követ és ezt rakta ki :D

4177581404_91d5dc175b.jpg

4176824553_c784a852ab.jpg

4176825821_3d920117d9.jpg

4177588028_ff3e8868dd.jpg

a nap hőse - NDee - a megérdemelt főnyereménnyel

4176830683_5e0466e7be.jpg

volt vetítés meg minden...

4177621722_5456a3f819.jpg

a kő ami az eladási statisztikák alapján egyenlőre háttérbe van szorulva.... pedig szép darab.. ;)

4176828403_6913f96943.jpg

A Contest könyveket és a a hiányzó nyereményeket az ADA szállítmány beérkezése után postázzuk.
 
Mindenkinek, ha jól tudom jövőre kiküldik mindenkinek ha beérkezik az ada szállítmány.
 
inadsz said:
Az oklevél:
4197250829_2ff890fc2d.jpg
tibicuk said:
Oklevél?Az csak az első tíz helyezettnek jár... :?:
inadsz said:
Mindenkinek, ha jól tudom jövőre kiküldik mindenkinek ha beérkezik az ada szállítmány.


Én a mai napig nem kaptam ilyen "dokumentumot"
Valamire való versenyen a résztvevők kapnak egy oklevelet.Vagy van egy kikötés, minimun mennyi az pontszám,ami után jár egy oklevél.

Nem írigységből,de Dani 43 ponttal kevesebbet ért el és mégis kapott ilyet.
 
Back
Oldal tetejére