• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2009 (HAC)

viktorlantos

Alapító
Admin
Hát ez az idő is eljött. Mai nappal meghírdetjük az első hivatalosan is növényes akváriumok számára rendezett versenyt Magyarországon, amellyel egy évente visszatérő eseménysorozatot kívánunk elindítani.

Hungarian Aquascaping Contest 2009 (HAC) - Magyar Akvakertész Verseny
http://akvarisztika.budapet.hu/2009/08/ ... z-verseny/

3867638073_06e0ceeaf8.jpg

A verseny hivatalos oldala: http://hac-aquascaping-contest.com/
Az oldal egyenlőre fejlesztés alatt áll. Pár napon belül kikerül oda is a meghírdetés.
Később pedig az összes nyertes és a versenyen részt vett akit meg lehet majd tekinteni.

A labda tehát nálatok, ezennel minden lelkes akvakertészt meghívunk a versenyre.
Nevezzetek, mutassuk meg a Világnak, hogy mi is tudunk szép akváriumokat készíteni.

A szervezők Balázs, Attila, és jómagam nem indulunk, mi az értékelésben fogunk segíteni.
A nyertes egy ADA nano szettel gazdagodhat, amit Tropica lát el növényekkel.... szerintem izgalmasan hangzik. ;)
 
Na ez nagyon jól hangzik! :D
Remélem minél többen neveztek! (talán ha addígra szép lesz az aki akkor lehet, hogy én is) :p
 
Nagyon jó ötlet, annyi szép aki készülődik folyamatosan, hogy ha mindenki indulna akkor egy nagyon izgalamas verseny kerekedhet belőlle! Részvétel a fontos ;)
Gratulálok nektek srácok hogy idáig eljutottatok (nem kevés idő és energiába kerülhet ez az egész)
 
Mai nappal kiegészültek a nyereménycsomagok.

Veréb Gábor a webshop link moderálva Kft tulajdonosa és a Tropica növények magyarországi disztribútora mindhárom helyezet nyereményét kiegészítette.

Az első 30 ezer forintos,
A második 20 ezer forintos,
A harmadik 10 ezer forintos
Tropica növény vásárlási utalványt kap.

Köszönjük a versenyzők nevében is :)
 
Tovább bővült a nyeremények listája.
Az első öt helyezett, 1 éves Akváriummagazin előfizetést kap. ;)
 
Nah mivel 1 hónap van már csak hátra versenyig gondoltam segítek kicsit drukkolni nektek.

Tudom sokan vagytok akik most kezdik az akit vagy nemrég indítottátok. Sok helzről hallom hogy az 1 hónap kevés, nekik küldö a következő linket mit lehet 22 nap alatt varázsolni: http://www.aquatic-eden.com/2008/01/pla ... rt-to.html

Hajrá srácok Mark is kérdezgeti hogy hogy állunk stb. Úgyhogy mutassuk meg. Az akik utána mindenhol ott lesznek a világban.

A teljes cikk: http://www.aquatic-gardeners.org/stemplants.html
 
Sziasztok!

Egy kis kiegészítést javasolnék a verseny kiíráshoz, az akvárimok adatai közé. Mégpedig azt, hogy aki akar valamilyen elnevezést adni az akijának, mint más versenyeken szokás, azt megtehesse.
 
Köszi megejtjük.

Egyébként is mondani akartam hogy a korábbi kényelmetlen email beküldés helyett egy formot kell majd kitölteni és a képeket feltölteni.
Úgyhogy ezt megoldom a hétvégén vagy jövőhét elején.
 
Meg azt hogy attól még indulhat máshol, meg jövőre itt is hogy ebben az évben nevezte az akiját
 
viktorlantos said:
inadsz said:
Meg azt hogy attól még indulhat máshol, meg jövőre itt is hogy ebben az évben nevezte az akiját

Nincs erre vonaatkozó tiltásunk így ez természetes.
Na ennek nagyon örülök. Részben azért nem akartam nevezni, mert lehet, hogy jövőre sokkal szebb lesz az aki és akkor meg már nem nevezhetnék... De így mindenképpen megyek. :)
 
Mai nap megkaptam az Akvárium Magazin friss számát.
És mit látok benne?

4029631216_8e474b462f.jpg

Egy egész oldalas HAC hírdetést szép Takashi Amano fotóval. EZ IGEN!
Ezúton is köszönjük a valóban izléses hírdetést és a támogatást az Akvárium Magazinnak.
Reméljük közösen sikerül megmozgatni a növényes akváriumok szerelmeseit.

Skacok tényleg rajtatok az ország akvaristáinak szeme. Remélem már a fotózási előkészületeken dolgoztok.
Nehogy kifussatok az időből.

A mostani akvárium magazinban egyébként van egy jó hosszú cikk a fotózásról. Aki bizonytalan tessék beszerezni egy példányt. Hasznos olvasmány.

Mivel már nincs sok hátra a versenyig, azt javaslom mindenkinek, hogy a hétvégi vízcserék után örökítse meg művét. Mert annyi minden történhet, elképzelhető hogy az utolsó hétvége formaidőzítése nem sikerül stb...

Néhány gyors tipp bár erről Ati lehet ír egy átfogóbb dolgot majd...

Vízcsere után fotózz
üveg mata (penge és mágnes)
lebegő fonalak eltüntetése :D csipesz, fogkefe ami van mind1 csak ne lebegjen a fotón :lol:
Lehetőleg a technikát addig dobjuk egy vödörbe.
Nappal sok fény van, de minden tükröződik. Fotózz sötétedés után.
Lekartonozva a lámpát szemből sokkal kontrasztosabb képet kapsz. Mivel a fény nem vágja haza a fényképező érzékelőjét és valamennyi fény ami elveszne az akiba jut vissza.
A hátfal nélküli akiknál csodákat művelhet egy mögé rakott neon, mint háttérvilágítás.
A legjobb eredmény studió világítással vagy külső vakuk akvárium felett elsütött hatásával érhetők el.
Akváriumok széleiről vízköveket le lehet szedni pengével vagy sima mosogató szivaccsal.
Stemeket formára nyírva izgalmasabb lesz az összhatás.
A fotókon kis színtelítettség állítható illetve érdemes élességen tekerni...


A zsűri izgatottan várja az akikat azt hiszem ezt Gábor, Igéző és Mark nevében is írhatom.
A UKAPS-on is téma volt a verseny aminap, biztosan hivatkoznak majd az akváriumokra.

Hajrá srácok! Elő azokkal a titkon nevelgetett szépségekkel!
 
Hát én az utolsó napokban fogom megcsinálni a képeket. Mivel nagyon fiatal az aki ezért az a plusz 1 hét sokat számít.
 
Örülök hogy van ilyen kezdeményezés, nagyon ígéretes. Sajnos az idei versenyről már lecsúsztam ( te jó ég, hiszen még semmim nincs :cool: ) de azért jövőre már szeretnék nevezni. Egy kérdés, ügyebár az elején írtátok a eredmény hírdetés időpontját,helyszínét, nos arra lehet menni, így egyenlőre "külsősként"?
 
Természetesen. Bár a teremnek vannak méretbeli korlátai, de sok jó ember... ;)
Majd egy felmérést ez ügyben azért végzünk, mert jó volna látni előre, hogy el fogunk-e férni.
 
Jelentem elkezdtek jövögetni a versenyre az akváriumok. Az eddigi nevezőknek köszönjük a többieknek hajrá. ;)
 
Back
Oldal tetejére