• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos [2013. Nov 11 ] HAC 2013 Akvakertész verseny (Green Aqua)

Van ahol megbeszélik, de legritkább esetben jön ki belőle jó. Az évek alatt sok jó és rossz példát láttunk. Ott ahol megbeszélik már nem a te véleményed érvényesül, hanem azé az emberé aki határozottabb erőszakosabb.
  • Nyom valakit azért mert hazafi
  • Mert hasonlít az aktuális akváriumára
  • Mert azt a terméket használja amit ő forgalmaz
  • Mert az adott területen ez a trend
  • Mert kedvence a forma és emlékezteti egy helyi területre
    stb stb stb
Hidd el amit leírtál nem létezik. Az utólagos megbeszélés, finomítás manipulálás. Nem véletlen nem küldjük körbe a pontozólapokat és nem adunk lehetőséget utólagos korrekcióra.
 
hát szerintem meg ez így normális. Vagy pedig fizesd meg az X-Factor gázsiját a zsüritagoknak, meg intézz nekik egy kis fizetés nélküli szabadságot a vállalkozásaikból :D

Egyetértek, arról nem is beszléve, hogy ez szerintem minden "sportágban", ahol pontozás van így megy. Vagy vedd akár a "Ki mit tud"-ot, ott sem láttam , hogy a zsűri össze dugta volna a fejét, hogy megbeszélje Marika teljesítményét Baktalórántházáról...
 
hát szerintem meg ez így normális. Vagy pedig fizesd meg az X-Factor gázsiját a zsüritagoknak, meg intézz nekik egy kis fizetés nélküli szabadságot a vállalkozásaikból :D
Jo jo persze egy idealis vilagban mindenki ingyen dolgozik mert senkinek nem kell fizenie semmiert. :) en sem mondtam hogy nem normalis ez igy. De tobb esetben nagyok a kulonbsegek a pontok kozott. Nem beszeltetek meg hogy miert? Vagy ilyenkor ez mar amugy sem szamit es csinaljatok tovabb a dolgotokat?
 
Jo jo persze egy idealis vilagban mindenki ingyen dolgozik mert senkinek nem kell fizenie semmiert. :) en sem mondtam hogy nem normalis ez igy. De tobb esetben nagyok a kulonbsegek a pontok kozott. Nem beszeltetek meg hogy miert? Vagy ilyenkor ez mar amugy sem szamit es csinaljatok tovabb a dolgotokat?

Ha túlzóan más lenne a sorrend pl az első 10-ben biztosan elkezdenénk utána járni miért lett úgy ahogy.
De pl ezért kérünk fel mindig olyan külföldi zsűrit is aki évek óta magas színvonalon kertészkedik, versenyez. Mondhatni egy műsort nézünk.
Mondjuk pl ha a dobogós akváriumokat most durván szétcsapta volna valaki és egy látszólag fejletlenebb akváriumot meg felpontoz, akkor biztosan megkérdeztük volna hogy WTF. :)

Őszintén én még meg sem néztem mit pontoztak a külföldiek. De a többieket sem. Ránéztem a listára és nem érzem hogy gond lenne :) Nekem ennyi elég. Minden másra ott az xls. :)
 
Jo jo persze egy idealis vilagban mindenki ingyen dolgozik mert senkinek nem kell fizenie semmiert. :) en sem mondtam hogy nem normalis ez igy. De tobb esetben nagyok a kulonbsegek a pontok kozott. Nem beszeltetek meg hogy miert? Vagy ilyenkor ez mar amugy sem szamit es csinaljatok tovabb a dolgotokat?
Hát erre a nemzetközi statisztikai gyakorlatban vannak különböző eljárások, hogy sztenderdizálják az összesített rangsorokat kialakító különböző skálákat (esetünkben pl lehetne ez a bírálói attitüd), például nem muszáj magát a pontot venni, hanem lehetne a bírálónkénti rangsort, lehet mértani vagy számtani átlagokat számolni, és akkor még mindig vannak különböző döntési metódusok ---- de pont a rangsor alapú dolgot most megnézten a nanoknál a tibicuk miatt, és asszem a @Cecska Tibi úgy is nyert (vagy nem? :D). Hiába facsargatod a számokat, azok körülbelül úgyis ugyanazt az igazságot írják le. De ennek egy komoly tudománya van egyébként, mert vannak olyan listák ahol iszonyú érdekek fűződnek a helyezésekhez (befektetési rangsorok, komplikáltabb nemzeti választások, ilyesmik) és nem ilyen hobbi hülyéskedésről szólnak. Az általános szabály egyébként az, hogy minél egyszerűbb a dolog, annál kevésbé lehet belekötni. A pontszámok összeadása ez esetben a lehető legegyszerűbb metódus (ugyanaz mintha egy egyszerű átlag volna).
 
Viszont ha már elkezdődött egy beszélgetés, bátorkodom előhozakodni arról amiről már régóta beszélünk.

Mi lenne, ha kinyitnánk a versenyt legalább a környező országokra? Hogy nagyobb legyen a versengés?
Szerintem olyan akváriumok is készülnek már amivel bátran oda lehet állni egy szlovák, horvát, román, osztrák akvárium mellé.

Kinyitva a versenyt a szomszédoknak is kb megkétszerezné a jelentkezők számát. Változatosabbá téve a mezőnyt és biztosan új ötleteket is látnánk meg inspiráló dolgokat.
 
Viszont ha már elkezdődött egy beszélgetés, bátorkodom előhozakodni arról amiről már régóta beszélünk.

Mi lenne, ha kinyitnánk a versenyt legalább a környező országokra? Hogy nagyobb legyen a versengés?
Szerintem olyan akváriumok is készülnek már amivel bátran oda lehet állni egy szlovák, horvát, román, osztrák akvárium mellé.

Kinyitva a versenyt a szomszédoknak is kb megkétszerezné a jelentkezők számát. Változatosabbá téve a mezőnyt és biztosan új ötleteket is látnánk meg inspiráló dolgokat.
De azt lehetne még HAC-nak hívni???(n)
 
Nem fikazom a rendszert egyszeruen arrol van szo hogy pontosabb eredmenyek helyezesek szuletnenek. Pont

Ez tök érdekes. Nekem nagyon tetszett a végső sorrend, tényleg azt hittem, hogy több körben egymással összehangolt pontozás eredménye. De ahogy Viktort olvasom az jön le, hogy pont így lesz precízebb a végeredmény, hogy nem matekoznak annyit. Ennyire nem néztem meg az xls-t, de valószínű egyik zsűri tag sorrendje sem ad pont olyan kiegyensúlyozott listát, mint ezek eredője. Ha sokat egyeztetnének, akkor tényleg eltolódna az eredmény. Az meg főleg milyen lenne már, hogy "Na, beszéljük meg ki nyer!". o_O

De hogy ne ragadjunk le itt, feldobnám a kérdésem, amit Nigronak már feltettem. Mit szólnátok a közönségszavazáshoz? Nigro elmondta, hogy rengeteg nehézsége van, leginkább a csalások kivédése miatt. De példál egy fórumon belüli szavazás, főleg amíg "zárt" a verseny, még egy jó játék lehetne. :rolleyes:
 
Ez tök érdekes. Nekem nagyon tetszett a végső sorrend, tényleg azt hittem, hogy több körben egymással összehangolt pontozás eredménye. De ahogy Viktort olvasom az jön le, hogy pont így lesz precízebb a végeredmény, hogy nem matekoznak annyit. Ennyire nem néztem meg az xls-t, de valószínű egyik zsűri tag sorrendje sem ad pont olyan kiegyensúlyozott listát, mint ezek eredője. Ha sokat egyeztetnének, akkor tényleg eltolódna az eredmény. Az meg főleg milyen lenne már, hogy "Na, beszéljük meg ki nyer!". o_O

De hogy ne ragadjunk le itt, feldobnám a kérdésem, amit Nigronak már feltettem. Mit szólnátok a közönségszavazáshoz? Nigro elmondta, hogy rengeteg nehézsége van, leginkább a csalások kivédése miatt. De példál egy fórumon belüli szavazás, főleg amíg "zárt" a verseny, még egy jó játék lehetne. :rolleyes:
Legyen róla egy szavazás :D:D (én nemmel szavazok majd)
 
De példál egy fórumon belüli szavazás, főleg amíg "zárt" a verseny, még egy jó játék lehetne. :rolleyes:

A zártság önmagában még nem jelent sokat.
Előjönne a barátság, cimbi, haver, ügyfél, üzlet stb.

De ezt bármikor megtehetjük. Feldobunk egy szavazós topikot játékból. Kíváncsi lennék a végeredményre.
 
Egy észrevételem van csupán, egyébként nekem a pontozással semmi bajom...;) Az XLS-t elemezgetve nagyon kijön, hogy kis létszámú volt a zsűri. A pontozólapokon szereplő értékek összesített függvényének nagy szélsőérték kilengéseinek oka is ez. A több és szórtabb pontértékekből képzett függvények konszolidálnak, és leszelik a kilengéseket, a végeredményt középre húzzák, átlagolnak . Köznyelven ez úgy néz ki, hogy több szem többet lát. :) Nyilván a legkiegyensúlyozottabb függvényt akkor kapjuk, ha több százan pontoznak, ez viszont vicc. Összességében nem hinném, hogy radikálisan átmozgatta volna a helyezéseket, de az 1. hely kimagasló voltától eltekintve a szoros mezőnypontszámok miatt onnan lefelé bizony lehettek volna érdekes átalakulások. Amúgy ez csak észrevétel, inkább szájtépés, a HAC jó, szép és szeretjük. ;)
 
A zártság önmagában még nem jelent sokat.

Ezt úgy értettem, hogy akvakertész profil kell a szavazáshoz, akkor nagyon kirekesztjük azokat a szavazókat, akik nem fórumoznak. A versenyre értettem, hogy zárt még, hiszen nem nevezhetnek külföldiek. Így nem érzem olyan egetrázó megkötésnek a fórum tagság kikötését a szavazásnál. Talán bonyi ahogy mondom, de van benne logika. :)
 
Egy észrevételem van csupán, egyébként nekem a pontozással semmi bajom...;) Az XLS-t elemezgetve nagyon kijön, hogy kis létszámú volt a zsűri. A pontozólapokon szereplő értékek összesített függvényének nagy szélsőérték kilengéseinek oka is ez. A több és szórtabb pontértékekből képzett függvények konszolidálnak, és leszelik a kilengéseket, a végeredményt középre húzzák, átlagolnak . Köznyelven ez úgy néz ki, hogy több szem többet lát. :) Nyilván a legkiegyensúlyozottabb függvényt akkor kapjuk, ha több százan pontoznak, ez viszont vicc. Összességében nem hinném, hogy radikálisan átmozgatta volna a helyezéseket, de az 1. hely kimagasló voltától eltekintve a szoros mezőnypontszámok miatt onnan lefelé bizony lehettek volna érdekes átalakulások. Amúgy ez csak észrevétel, inkább szájtépés, a HAC jó, szép és szeretjük. ;)

ezért is írtam, hogy pl Hunor pontozó lapja picit simított volna a végeredményen.
De ha több nevező lesz szervezünk több zsűrit is :)
 
  • Like
Reactions: TZ
Back
Oldal tetejére