• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2009 (HAC)

Akinek gondja adódik az űrlapos feltöltéssel kérjük jelezze. A feltöltés után kell, hogy kapjatok egy visszaigazoló emailt.
Ha nem jön nem sikerült.

Érdemes a képeket JPG formátumbaan 1.5Mega alatt tartani darabonként.
 
Viktor!

A verseny honlapján már korábban azt írtátok, hogy a felbontás legyen min. 1024x768, de 5megabyte alatti.
Tegnap elírtad ezt az 1.5 megabyte-ot, vagy most akkor ez a végleges maximális méret, ami lehet?

Válaszodat előre köszönöm,

Ati
 
Ati20: 1,5 mb képfájl minimális tömörítéssel (de akár tömörítés nélkül is) szép felbontást lehet elérni. 6megapixeles kép kb 1.4MB. Ennél nagyobb felbontás felesleges, a legtöbb fényképezőgép úgysem rendelkezik olyan optikával, hogy a nagyonn felbontással növekedjen a részletgazdagsága.
Ezért nagy parasztvakítás a sokmegapixeles kompaktokra ráírni, hogy 6-9-10MPixel, mikor ott van rajta egy gyűszűnyi optika :shock:

Szóval 6mpixel szerintem untig ölég:) Az pedig belefér az 1.5Mbyte fájlméretbe:)
 
Ati20 said:
Viktor!

A verseny honlapján már korábban azt írtátok, hogy a felbontás legyen min. 1024x768, de 5megabyte alatti.
Tegnap elírtad ezt az 1.5 megabyte-ot, vagy most akkor ez a végleges maximális méret, ami lehet?

Válaszodat előre köszönöm,

Ati

Igen a kiírásban minél nagyobb fotó szerepelt. Visztont a beérkező nevezéseknél azt tapasztaltuk hogy 4 nagy méretű fotó sok esetben nem jön át.
Ezért is javasoltam, hogy inkább le kell csökkenteni. Szerintem 2 Megás file-ok még biztonsággal átjönnek.

Sajnos idén már nincs lehetőségünk a rendszeren változtatni. Elnézést a kényelmetlenségért.

UI: Közben látom Proci írt. Hát igen annyiban alá tudom támasztani, hogy a beérkezett akvárium fotók nem indokolják a 10-20 Megapixeles méretet.
A nagy méretet egyébként újságban való publikálás miatt kértük.
 
Proci said:
Ati20: 1,5 mb képfájl minimális tömörítéssel (de akár tömörítés nélkül is) szép felbontást lehet elérni. 6megapixeles kép kb 1.4MB. Ennél nagyobb felbontás felesleges, a legtöbb fényképezőgép úgysem rendelkezik olyan optikával, hogy a nagyonn felbontással növekedjen a részletgazdagsága.
Amúgy nagy parasztvakítás a sokmegapixeles kompaktokra ráírni, hogy 6-9-10MPixel, mikor ott van rajta egy gyűszűnyi optika :shock:

Szóval 6mpixel szerintem untig ölég:) Az pedig belefér az 1.5Mbyte fájlméretbe:)


Szia Proci, ezekkel én is tisztában vagyok. DE! Én nem egy kompakt géppel fogok fotózni... :twisted:
Köszi Viktor az eligazítást!
 
Ati20 said:
Szia Proci, ezekkel én is tisztában vagyok. DE! Én nem egy kompakt géppel fogok fotózni... :twisted:

Értem, akkor Rád nem vonatkozik, hisz Te vagy a szerencsés kisebbség ;)
 
Az enyémnél a legnagyobb 2,82 MB.Ha vágok rajta,akkor lesz kb. 2MB.Vissza lehet venni a képméretet,lehet,hogy inkább ez lesz,nem vágok.
 
tibicuk said:
Az enyémnél a legnagyobb 2,82 MB.Ha vágok rajta,akkor lesz kb. 2MB.Vissza lehet venni a képméretet,lehet,hogy inkább ez lesz,nem vágok.

Ha megoldható, szerintem nyugodtan vágd meg, ill. mentéskor egy 95%-os minőség szépen le tudja húzni a fájlméretet minőségromlás nélkül.
 
tibicuk said:
Az enyémnél a legnagyobb 2,82 MB.Ha vágok rajta,akkor lesz kb. 2MB.Vissza lehet venni a képméretet,lehet,hogy inkább ez lesz,nem vágok.

Általában a képméret csökkentés jobb, mert nem sok fotó "engedi a vágást".

Ha bárkinek segítség kell képméret csökkentéshez, szóljon, segítünk.
 
Hétvégén bezuhant jó pár nevezés, de aki még nem küldte ne feletkezzen el róla, hogy már csak 2 nap.

Nem toljuk ki a határidőt :shock:

Akik küldtek azoknak köszönjük a többieket csak bíztatni tudom. ;)
 
Kedves Zsűritagok!

Csak érdekességképp kérdem, hogy maga az értékelés/zsűrizés hogy fog zajlani? Mi a terv? Összeültök és egymás előtt véleményt alkottok és pontoztok, vagy mindezt külön-külön? Sajnos azt sem tudom, hogy ez a nemzetközi versenyeken hogyan zajlik? Nemzetközi versenyeken a zsűrik egy időben kapják meg az összes értékelendő nevezést (képekkel, mindennel), vagy a beküldés után már rögtön láthatják az alkotásokat?
Gondoltam érdekességképp leírhatnátok, mert szerintem ez sem egy "mindennapi" dolog. :) Persze csak ha publikus.

Üdvözlettel és tisztelettel egy nevező!
 
Ati20 said:
Kedves Zsűritagok!

Csak érdekességképp kérdem, hogy maga az értékelés/zsűrizés hogy fog zajlani? Mi a terv? Összeültök és egymás előtt véleményt alkottok és pontoztok, vagy mindezt külön-külön? Sajnos azt sem tudom, hogy ez a nemzetközi versenyeken hogyan zajlik? Nemzetközi versenyeken a zsűrik egy időben kapják meg az összes értékelendő nevezést (képekkel, mindennel), vagy a beküldés után már rögtön láthatják az alkotásokat?
Gondoltam érdekességképp leírhatnátok, mert szerintem ez sem egy "mindennapi" dolog. :) Persze csak ha publikus.

Üdvözlettel és tisztelettel egy nevező!

Hát nekünk is ez az első rendezésünk így csak hozzávetőleges forgatókönyv van:
Jelenleg még a beérkezések ideje van.
Az eddig beérkezett akváriumokat feltettük egy fotó galériába, ami védett és csak a zsűri láthatja.
A galéria mellé egy XLS fogja tartalmazni az akvárium adatait.
Vagy ebbe az xls-be vagy egy külön pontozó xls-be ír minden zsűri.
Mivel meglehetősen távol vagyunk egymástól természetesen minden zsűri külön értékel.
Az értékelések után pontszámokat összesítünk és kiderül ki az idei év legjobb 3 akváriumának tulajdonosa ;)
Természetesen a pontszámok alapján a teljes sorrend látszódni fog részünkre is. Csak ekkor tudjuk majd meg ténylegesen ki nyert. Nincs összebeszélés, nincs szimpátia.
Miután megvannak a nyertesek az akváriumokat valami emészthető formába előkészítjük és kitesszük a netre az eredményhírdetéssel egyidőben.

Ti már csak azt látjátok majd ki nyert.
Persze van pár kérdőjel számunkra a publikálás módjával kapcsolatosan de ezeket még addig kitaláljuk.

Remélem megválaszoltam a kérdésed ;)
 
Nézd! Úgysem árulom el, hogy már láttam az akid! :)
Egy viszont biztos. Külön fogunk zsűrizni. Így nem leszünk egymástól befolyásolva.
Nemzetközi versenyen egyszerre kapják meg a fotókat. A zsűritagok is titkosak, nehogy valaki megkörnyékezze őket.
...Állítólag van olyan verseny is, ahol egy tál zabkásával be is zárják őket egy Langerhans szigeteki kolostorba a világ elől. Durva... :!: :eek: :D
 
Back
Oldal tetejére