• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyakorló pálya 715 literben

Szia Jency

Bocsi a késői válaszért, de kicsit elhavazódtam....

Tehát:
Anubiasok vannak az akváriumban a dekorra kötözve... mind a két oldalon. A talajba elültetett anubiasok rizomája szabadon van legalább 2-3 cm. Jól érzi magát mert nap mint nap újabb gyökeret és újabb leveleket hoz. :)
Vízipáfrányból van kettő...

Világítás kibővítése tervben van...a front részre lesz két halogén vagy valami hasonló ami át viszi a 70cm vízoszlopot...
A 2. szűrő beépítésre került így most 4800l/óra a szűrés
Naponta adagolom a carbot, hetente a tápot.
a CO beoldás minőségére jobban figyelek
kicsit javítani kell az áramláson...de ez már csak egy kis dolog...

Összegezve: a fentieknek köszönhetően szinte majdnem eltűntek a zöld algák a fehér kövekről, és a fa dekorok felső részén lévő barna fonalas vagy ilyesmi alga is visszafejlődött. Látványos volt a változás.
Nyilván a szűrő, a CO beoldás, a tápozás együttes hatása miatt.

Világításra visszatérve egy gondolat erejéig: Olvastam több helyen is, hogy téves feltételezés a W/l használata mert ugye a Watt-nak nem sok köze van a fényerőhöz. Sok helyen inkább a lumen/liter arányszámot használják....

Bocsánat, hogy ilyen kesze-kusza választ írtam...de így éjszaka után nem vagyok valami toppon :(

Üdv
 
Sziasztok,

Akváriumomból (715 liter) (a túlzott elburjánzás miatt) kikerül több féle akváriumi növény. Többek között TÜNDÉRRÓZSA kb 20 tő (ebből vannak még kicsik 5-10cm-esek és van pár darab egy méteres is. Nálam már virágoztak is), ANUBIAS (Kicsik és virágoztak is) és LÁNDZSÁS VÍZIPÁFRÁNY (Rengeteg van belőle).
Gondoltam rá, hogy én odaadom az összeset ami kell, mondjuk 10.000 Ft-ért.
Előre is köszi
Üdv
Imre
ui.: sajnos nem tudtam kirakni ezt az eladó nővények topikba...
 
Back
Oldal tetejére