• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua - fotóözön - Törökbálint

Status
Not open for further replies.
Szerintem a mesterségesre , ara gondoltak, hogy ez így nem létezik a természetben.
Ahogyan a rendes bonsai-nál is, az is mesterséges, mert ha nem nyúlnánk hozzá , mindenfelé nőne.

Most a hétvégén egyébként építünk egy halott bonsai berendezést is. Az az alapanyag lényegesen képlékenyebb. A kéreg hámlik, borítékolható némi ecsetesedés. Majd triplázzuk az algaevőket. De az pl valószínűleg csak egy berendezést bír majd ki.
 
Igen erre válaszoltam. Valami nagyon kemény fára van rámókolva ez a seprű lomb. Mindkettő nagyon kemény. Keményebb a red moornál szerintem. Szóval ha sokadik átrendezés után meguntad, kalapácsként még remekül használható. Persze nem a lomb felével :)
Köszi a választ! Ere voltam kíváncsi.(y)
 
Jó, jó, csak nem mindegy hogy 3 hónap alatt, vagy 1 év alatt mállik szét, főleg a vékony ágai.:cool:
Ezert kell megvalasztani mivel epitesz. Ez igy van a szedett faknal is. Nekem a csavart fuz vekony agai 6 honapot birtak. Ugyan ez mogyoroval, meg a kerge se jott le 6 honap utan.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ok, megnyugodtam.o_O

Most hirtelen abba gondolj bele, hogy jön papa meg a gyerek. A gyerek ilyesmi látványt szeretne valami apró fával. Ő nem fog és valószínűleg a papa sem összeépíteni valamit csirkeláb formájú red moor gyökerekből, ha ott a polcon egy kész darab.
Leveszi, beteszi 1 perc. Jobb mintha egy integető búvár, meg hajóroncs lenne, bár valószínűleg a gyerek annak jobban örülne.

Verseny akváriumok építésére nem nagyon alkalmas, mert nagyon egységes a kinézetük és a méretük.

De pl addig amíg ezt a berendezés (alul) futott az alsó szinten, nagyon sokan szerették és terveztek valami hasonlóan minimált otthonra.

Ami meglepő volt, hogy sok hölgy volt kezdeményező, akik egyébként inkább csak nézik a párjaik agymenését.

Ami jó volt benne, hogy pl a riccardiat kötözés nélkül belenyomtuk a kemény kis lombszerű ágakba és amíg szét nem szedtük az akváriumot helyre közel ott is maradt.
Azt hiszem Tomi anno ezt az akváriumot is kb 1 óra alatt dobta össze. Erre nem rossz. Óriás divat nem lesz belőle pont az ára miatt, bár ha valószínűleg az EU-ban készülne 2x ennyi lenne a kézimunka miatt.

37358115980_b0f2fd976c_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

38414466616_443e54247a_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

24609349147_1ecb3b7951_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
Az ADA is gyártja?

Nem, de mondjuk kifejezetten kezdőknek való dolgokban ők is tanácstalanok, amire pl egy Dennerle nano való.

A gyönyörű ADA akváriumok mellett ott van pl most a DOOA vagy korábban a szűrés nélkül üzemelő fém akasztóval akváriumba betett wabi labda. Ezek legalább annyira távol esnek az eredeti NA elképzeléstől, mint a fenti dekorok.
 
kifejezetten kezdőknek való dolgokban ők is tanácstalanok

És nem tudták ennyi év alatt kitalálni magukat. Mert nem is akarták. Én Amano egyik videóján sem láttam ilyen mókolt fát. Talán nem véletlenül Nature Aquarium!;) Nem vitát akartam kezdeményezni, csak ellentétes mindennel amit ezen a fórumon tanultam. Vagy én vagyok maradi. Off vége.:)
 
Talán nem véletlenül Nature Aquarium!

Hát igen, ez nem NA az tuti. :) Mondjuk a versenyakváriumok nagy része sem az, de ettől még működnek.

Ez egy másik rétegnek szól. Egy jópofa játék, egy új legóelem. Nem jósolók neki hosszú időt, de talán az egész víz alatti bonsai kérdés is kikopik a következő években, amikor elmúlik az újdonság szele.
 
Szerintem nem kell ezt ilyen szigorúan venni. Nagyon szépek ezek a fák, jó hangulatot kölcsönöznek az akváriumnak és számomra ez a lényeg. Legyen hangulatos, legyen története a kompozíciónak. Sokan maguknak építenek akváriumot nem pedig bíráknak, szóval jó, hogy van ilyen is. Nem tartom kizártnak, hogy lesz ilyen fa valamelyik akváriumomban. Viktor, ti árultok ilyet?
 
Viktor, ti árultok ilyet?

Van mindig néhány darab, inkább csak mutatóba. 11ezer körül van az ára ha jól rémlik, szóval nem olcsó. Mondjuk egy ilyen kis akváriumba egy ilye berak és megvagy. Szóval relatív. Illetve nem. Akkor is drága :)

Webshopra talán azért sem kerül fel, mert nincs állandó utánpótlás belőle.
 
Van mindig néhány darab, inkább csak mutatóba. 11ezer körül van az ára ha jól rémlik, szóval nem olcsó. Mondjuk egy ilyen kis akváriumba egy ilye berak és megvagy. Szóval relatív. Illetve nem. Akkor is drága :)

Webshopra talán azért sem kerül fel, mert nincs állandó utánpótlás belőle.

Pont annyira drága mint minden ami ehhez a hobbihoz köthető. :) Ahogy te is ìrtad, instant dekor, szóval meg is érheti, nézőpont kérdése.

Mennyire lenne nagy kérés, hogy mutass róluk egy fotót? :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére