• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua - fotóözön - Törökbálint

Status
Not open for further replies.
Miért old meg egy algát egy vízcsere? Ettől nem tűnik el se az escset, se a fonal. A köröl nem tűnik el a zöldség stb...Biztos így van ha mondod, de miért?
Ok az ammónia meg az no3 csökken a többit meg rábízzátok az időre? Így érted?

Először is....
Nálunk nincs vagy minimális ecset van. Ez is leginkább a fás akváriumok sajátja. Ott lekaparjuk a fáról, ha megjelenik. Minden más akváriumban annyi növény van, hogy ez az alga ne jelenjen meg.
Dekoron lévő algákra a kellő algaevő szám megoldja a problémát. Talán csak a 150cm-s akváriumunknál okoz ez több feladatot a 2 solar rgb alatt. Annyi kő van bent, hogy nincs arányban a betelepített algaevő és az algák fejlődése. De ott talán még jól is néz ki.
Fonal nincs. Ha van annak oka van. Nálunk ez kb a hanyag túletetés. Vagy amikor elhanyagoljuk az akváriumot és már csak porfogóként üzemel a túlnőtt növényekkel.

Az algákat időben kapjuk el és az okot keressük először. Pl koszos szűrő, CO2 probléma, elromlott időkapcsoló, elhullott hal vagy túlzott etetés. Skimmerbe becsapdázott halak....

Nálunk sincs többet foglalkozva 1-1 akváriummal mint nálatok otthon. Heti 1 alkalommal jut idő 1 akváriumra. Így a körülményeket kell ideálisan megválasztani.

Pl egy dekor kő folyamatosan problémát okoz, akkor oda bevágsz még otocinclust vagy csigákat. És a következő karbik gyorsabbak lesznek.
 
Válaszolsz és jönnek az újabb kérdések:): zöldülő kőre milyen halat/garnélát/csigát tudnál ajánlani?

Per pill a bolti kínálatból a szokásos Otocinclus mellett
Palacsinta algázók, sün csiga, zebra, hagyma, sisak.

Csigákkal nagyon jó eredményeket értünk el nagy akváriumoknál is. Csak a mennyiséget kell belőni.

A feladathoz mérten ezekből amano mennyiségek kellenek. Mondjuk egy süni csiga esetén.
 
Nálunk nincs vagy minimális ecset van. Ez is leginkább a fás akváriumok sajátja. Ott lekaparjuk a fáról, ha megjelenik. Minden más akváriumban annyi növény van, hogy ez az alga ne jelenjen meg.

Hogy miért van kevesebb? Lágy vízben kevésbé jelentkezik. Ha igen ott gyér a telepítés, nagyon kavarja a szűrő az aljzatot, vagy a dekor fa amit ereget magából amiatt jelentkezik valszeg. :)
 
Hogy miért van kevesebb? Lágy vízben kevésbé jelentkezik. Ha igen ott gyér a telepítés, nagyon kavarja a szűrő az aljzatot, vagy a dekor fa amit ereget magából amiatt jelentkezik valszeg. :)

És ha valaki azt hinné esetleg, hogy ez csak marketing bullshit, akkor én is alátámasztom, mióta lágy vízre váltottam, ecsetalgával csak elvétve találkoztam, még a legnagyobb elhanyagoltság mellett is. ;)
 
Egy gyors 30 perces építés. Ha valaki egy egyszerű nanora vágyna :) 2 percben! YO! :cigar:

Köszi @Matyi a segítséget :) (y)

Milyen tapasztalatotok van a bonsai fával, kb. mennyit bír ki a víz alatt? Már régóta szemezgetek egy ilyen kis fával, de a méretihez képes elég drága.
 
Milyen tapasztalatotok van a bonsai fával, kb. mennyit bír ki a víz alatt? Már régóta szemezgetek egy ilyen kis fával, de a méretihez képes elég drága.
Bonsai-oknak is vannak fajaik, fajtaik. Vannak kemeny illetve lagyabb szerkezetuek. Minden attol fugg melyik fajt valasztod.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ez egy mesterseges fa. Nem bomlik emiatt. Ilyet hasznaltunk az 1 hete szetszedett riccardias akvariumunkban is. Ugyanolyan kemeny mint amikor betettuk. Draga, mert melo van benne. Vagy marad a rendes bonsai amivel sokkal tobb gond van
 
Mesterséges fa???? Évekkel ezelőtt egy ilyenért ezen a fórumon, minimum megkövezés járt volna, de inkább kerékbetörés.
 
Ez egy mesterseges fa. Nem bomlik emiatt. Ilyet hasznaltunk az 1 hete szetszedett riccardias akvariumunkban is. Ugyanolyan kemeny mint amikor betettuk. Draga, mert melo van benne. Vagy marad a rendes bonsai amivel sokkal tobb gond van
Azt gondoltam hogy nem kevés meló van benne. Én csak ara voltam kíváncsi, hogy mennyire strapa bíró, ha már rá szánja magát az ember hogy vegyen egy ilyet.
 
Mesterséges fa???? Évekkel ezelőtt egy ilyenért ezen a fórumon, minimum megkövezés járt volna, de inkább kerékbetörés.
Erről van szó: (csak a miénk szebb)
upload_2018-2-23_8-23-29.png
De Herry sem ez erdőben gyűjti ezeket a fákat.
upload_2018-2-23_8-25-9.png
 
Mesterséges = Műfa? Mert akkor nem fogadom el. Ha egy meglévő természetes fára ragasztunk-fúrunk ágakat, igen azt elfogadom. De azt ne hívjuk mesterségesnek. Növényes akváriumba a mesterséges nem való! Akár mit csinál Herry.
 
Mesterséges = Műfa? Mert akkor nem fogadom el. Ha egy meglévő természetes fára ragasztunk-fúrunk ágakat, igen azt elfogadom. De azt ne hívjuk mesterségesnek. Növényes akváriumba a mesterséges nem való! Akár mit csinál Herry.

Úgy látom picit nehezen indult a reggel nálad :)

Egy fára van rámókolva a lomb. Nincs annyi halott bonsai a világon, ami a piacot kielégítse. Ezért kezdték el gyártani ezeket az egyen dekorokat.
Ahogy Seiryu-ból is lehet kapni ragasztott hegyet, most már fából is van olyan, ami össze van rakva. Nem műanyag.
 
Azt gondoltam hogy nem kevés meló van benne. Én csak ara voltam kíváncsi, hogy mennyire strapa bíró, ha már rá szánja magát az ember hogy vegyen egy ilyet.

Igen erre válaszoltam. Valami nagyon kemény fára van rámókolva ez a seprű lomb. Mindkettő nagyon kemény. Keményebb a red moornál szerintem. Szóval ha sokadik átrendezés után meguntad, kalapácsként még remekül használható. Persze nem a lomb felével :)
 
Mesterséges = Műfa? Mert akkor nem fogadom el. Ha egy meglévő természetes fára ragasztunk-fúrunk ágakat, igen azt elfogadom. De azt ne hívjuk mesterségesnek. Növényes akváriumba a mesterséges nem való! Akár mit csinál Herry.
Szerintem a mesterségesre , ara gondoltak, hogy ez így nem létezik a természetben.
Ahogyan a rendes bonsai-nál is, az is mesterséges, mert ha nem nyúlnánk hozzá , mindenfelé nőne.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére