• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Genezis

Eloszor lod be a vizedet. Ilyen tds melett nem tennek bele cbs crs-eket. Nekem is el kellett tavolitani a seiryu-s ak ariumbol. Semmit sem szaporodtak egy evig voltak benne. Alapbol 130-140-re sozunk nekik vissza de neked meghaladja a ro cserelt ertek is ahogy olvasom.
Természetesen az állatvilág csak akkor jöhet, ha a víz legalább két hétig stabilan tartja a megfelelő értékeket. Addig küzdök, amíg ezt el nem érem.
RO víz megy bele visszasózás nélkül. Remélem tartja a csökkenő tendenciát.
 
Patroncsere után 1-2 napig 100 körül volt, utána lement 70-re, most nem tudom mennyi, de este megnézem. ;)
Ott valami nagy gaz van. Ebbe egy kicsit el kellene merulni. Vagy mar tul vagyok rajta? Lehet lemaradtam. Nekem patroncsere utan 12 volt. Most 7.
 
Lehet az én gépem nem az igazi, de nem tartályos. 6 db. patronom van plusz a vízlágyító, mi abból issszuk a teát stb... Van egy splitterem utána egy kis csap, ha azt megnyitom akkor folyik a lágyító patronon keresztül és hosszabbítva megy direktbe az akvába kb. 0.8l/ perc hozammal.
 
Nálam RO gép teljesen új volt. 5 mikron-szén-1 mikron-RO patron.
Az első használat előtt a szénszűrőt átöblítettem vödörben, majd összeraktam és 1 órát járattam, átmosattam az egész rendszert. Ha jól emlékszem így mértem talán 5-ös vizet.
Most úgy használom, hogy öblítés 20 perc - RO víz kannába - végén öblítés 20 perc, majd csapok elzárása, hogy maradjon víz a gépben, ne száradjanak ki a szűrőpatronok.
A vízhozammal nem vagyok megelégedve. 1 óra alatt jön le 4-5 liter víz. Lehet érdemes lesz egy nyomásfokozót beiktatni.
 
Nálam RO gép teljesen új volt. 5 mikron-szén-1 mikron-RO patron.
Az első használat előtt a szénszűrőt átöblítettem vödörben, majd összeraktam és 1 órát járattam, átmosattam az egész rendszert. Ha jól emlékszem így mértem talán 5-ös vizet.
Most úgy használom, hogy öblítés 20 perc - RO víz kannába - végén öblítés 20 perc, majd csapok elzárása, hogy maradjon víz a gépben, ne száradjanak ki a szűrőpatronok.
A vízhozammal nem vagyok megelégedve. 1 óra alatt jön le 4-5 liter víz. Lehet érdemes lesz egy nyomásfokozót beiktatni.

Nem lehet, muszáj! Könnyebb lenne vele az életed.(y)
 
Mi a baj a konyhaival? Csak a zöldségek meg halacsok meg garnélák élvezhetik a jótékony hatását?:whistle:
Ha visszasóz annál jobb, kevesebb GH+ kell!!!;)
Ha annyi eleg nekik az problema nem lehet. Nekem egyszer a seiryu okozott meglepetest. Minden vizcserenel 180 maradt a vizem, igy nem soztam vissza kb fel evig. Minden jo volt csak a garnélák nem szaporodtak. Egyszer csak alkezdte visszasozni mar nem erdekeltek az ertekek. Majd jott a szaporulat ezerrel. Tehat oldodott, kemenyitett, de nem volt benne minden ami kellett volna nekik.
 
Mi a baj a konyhaival? Csak a zöldségek meg halacsok meg garnélák élvezhetik a jótékony hatását?:whistle:
Ha visszasóz annál jobb, kevesebb GH+ kell!!!;)
Csak annyi, ha ez egyáltalán baj, hogy nem tudjuk, miből mennyi kerül vissza (Ca, Mg), és ezeknek van egy akvarizálásra ideálisnak mondott aránya.
 
Tegnap felfedeztem az első lakókat. Valószínű, hogy a Buce Red hozománya. Híznak, mint a szilveszteri malacok.
40081457435_e809cc7563_b.jpg2018-03-23_09-41-26 by Mihály Konyhás, on Flickr

Ma reggeli vízparaméterek:
Tápozás: Green Aqua Macro-Micro 1-1ml/nap, Excel 2ml/nap
Hőfok: 20 C
TDS: 178 (fokozatosan csökken)
pH: 6
KH: 6
GH: 8
NO2: 0,01 (rohamosan csökken)
NO3: 5
PO4: 0

Ma ügyelek, így holnapra marad a vízcsere, a kevéske nyálka szipákolásával egybekötve.
 
Hogyan alakulnak a kockáid?
Ugye nem csupán a csigák híznak?
Szia Csilla, köszi az érdeklődést!
Még mindig csigalak az akvárium. Valamit nagyon elbaltáztam.
Ha keresztben kettészelem az akváriumot, akkor a jobb oldala elfogadhatónak mondható, de a bal az teljes egészében vállalhatatlan.
A spin felől nagyon mocskos minden. Ecset és valami fekete - szürke trugymó lengedezik mindenhol.
Bosszant a dolog, mert látom, hogy másoknál 1 hónap alatt gyönyörű növényes akvárium jön létre.
 
Reagálok az előző bejegyzésemre.
Valószínű, sőt biztos, hogy megtaláltam a probléma okait.
A Tetra 800 pár éve dolgozott egy halas akvárium alatt. Mikor átkerült ide, nem takarítottam ki, perlont sem cseréltem.
Illetve, itt van CO2 adagolás és ezt túltoltam, ami valószínűleg a szűrőbaciknak sem tetszett.
A kezdő lúzer baklövései.
Hétvégén orvoslom a problémákat.
 
Back
Oldal tetejére