• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Genezis

Reméljük, ezzel valóban megoldódik a probléma és nem szegi kedved.
Legalább a “vállalható” oldalról tegyél fel képet!;)
 
Alapból én is erre gondoltam, de nagyon elbizonytalanított az, hogy
Dennerle rácsos, dobozos csomagolást én nyitottam ki.
Létezne, hogy a kertészetben belekerül a Riccia?
Ez érdekes! Az akváriumban máshol nincs/nem volt riccia?

Még ami eszembe jutott: Esetleg másik kapott növénnyel bevihetted, vagy a fa korábban használatban volt és volt rajta riccia?
 
Ez érdekes! Az akváriumban máshol nincs/nem volt riccia?
Kizárólag a több helyre szétporciózott Riccardiából nő, ott viszont minden pamacsból. Független attól, hogy ragasztottam, vagy a kövek réseibe szorítottam.
Az akvárium, valamint a benne található dekorok, talaj, stb teljesen új indítású.
 
kapott növénnyel bevihetted, vagy a fa korábban használatban
A fa sosem volt használva.
A növények 90%-ban megbízható forrásból származnak. A maradék 10% gyanús lehet, de továbbra is kérdéses, hogy miért csak a kertészeti Riccardia fertőzött.
Este megmozgattam a pamacsot és olyan, mintha mutálódott volna a Riccardia. Belőle nő az "Alien" :alien:
 
Manapság már az lehetsz, aki akarsz. A riccardiád riccia akar lenni. (y)
Nyesd le ollóval, és próbáld meg úgy kiszedni, hogy ne kallódjon el egyetlen szála sem. Talán kiirtható úgy. Az a cuki, hogy annak idején kaptam két szép nagy ököl méretű riccia pamacsot, amit szép lassan száműztem az akvából, mivel láttam, hogy mindenkinek csak a baja van belőle. De nem irtottam, csak próbáltam kordában tartani. Jelenleg sehol sincs. Úgy néz ki elnyomta a többi növény. Pedig örültem volna, ha itt-ott felbukkan egy-egy kisebb, rögzült pamacs. :(
 
A fa sosem volt használva.
A növények 90%-ban megbízható forrásból származnak. A maradék 10% gyanús lehet, de továbbra is kérdéses, hogy miért csak a kertészeti Riccardia fertőzött.
Este megmozgattam a pamacsot és olyan, mintha mutálódott volna a Riccardia. Belőle nő az "Alien" :alien:
Hát akkor bizonyára a kertészetben "fertőződött be". De ez már talán mindegy is. Inkább az a kérdés, hogyan szabadulj meg tőle!? Csipesz és türelem. Ha folyamatosan beleszakad a riccardiába, akkor riccardiástól kell kivenni azt a részt.
 
Manapság már az lehetsz, aki akarsz. A riccardiád riccia akar lenni. (y)
Nyesd le ollóval, és próbáld meg úgy kiszedni, hogy ne kallódjon el egyetlen szála sem. Talán kiirtható úgy. Az a cuki, hogy annak idején kaptam két szép nagy ököl méretű riccia pamacsot, amit szép lassan száműztem az akvából, mivel láttam, hogy mindenkinek csak a baja van belőle. De nem irtottam, csak próbáltam kordában tartani. Jelenleg sehol sincs. Úgy néz ki elnyomta a többi növény. Pedig örültem volna, ha itt-ott felbukkan egy-egy kisebb, rögzült pamacs. :(
Valóban, manapság láthatunk sok furcsaságot (n)
Mindenképp kiszedem, sőt a Ludwigia Super Red is menni fog, mert hiába szép a színe, de nagy a levelek mérete, valamint elég erőszakosan uralma alá hajtotta a jobb hátsó sarkot, szabályosan ránőtt a Bonsai tövekre. Valami finomabb lombozatú növényt teszek helyette, vagy a nyírandó Bonsai hajtásaiból kerül ide is.
Ha gondolod a kiszedett Riccia és Ludwigia utazhat hozzád ;)
 
Hát akkor bizonyára a kertészetben "fertőződött be". De ez már talán mindegy is. Inkább az a kérdés, hogyan szabadulj meg tőle!? Csipesz és türelem. Ha folyamatosan beleszakad a riccardiába, akkor riccardiástól kell kivenni azt a részt.
Természetesen túllépek azon, hogy hol került bele a Riccia, nem az életem múlik rajta.
Csipeszelek, reménykedve, hogy nem kell a Riccardia gombóckákat kiszednem - elég jól érzik magukat.
 
Valóban, manapság láthatunk sok furcsaságot (n)
Mindenképp kiszedem, sőt a Ludwigia Super Red is menni fog, mert hiába szép a színe, de nagy a levelek mérete, valamint elég erőszakosan uralma alá hajtotta a jobb hátsó sarkot, szabályosan ránőtt a Bonsai tövekre. Valami finomabb lombozatú növényt teszek helyette, vagy a nyírandó Bonsai hajtásaiból kerül ide is.
Ha gondolod a kiszedett Riccia és Ludwigia utazhat hozzád ;)
Jövő héten visszatérünk rá. :D Csak ne felejtsem el.

Szerintem érdemes lenne a riccardia felől visszavágni, kimetszeni azokat a részeket is, amikből kinőtt a riccia. Ha ennyire a semmiből nőtt nálad az utóbbi, akkor valószínűleg milliméteres nagyságból is ki fog újra hajtani.
 
@Meskó Kedves Emese!
Tegnap este szemrevételeztem a három akváriumot.
Az alábbi növénylista informális, hogy megfelelően felkészülhess pár szál befogadására :)
Lesznek frissen nyírt csúcshajtások, valamint régebbi, gyökeres tövek is.

Az ominózus Riccia, mely nyomokban Riccardiat is tartalmazhat
Rotala bonsai, valamint egyéb Rotala félék
Gratiola viscidula
Myriophyllum Guyana
Microsorum mini
Ludwigia Super Red

Bontom a növénytárolót, melyből
Sagittaria subulata
Anubias nana
Bucephalandra sp Red, Wavy Leaf
Parvula mini
Crypto Hobbit
HC Cuba 2 cseréppel, melyekből egy szál sem hiányzik

Illetve amit még találok, és a nevét sem tudom :whistle:
 
@Meskó Kedves Emese!
Tegnap este szemrevételeztem a három akváriumot.
Az alábbi növénylista informális, hogy megfelelően felkészülhess pár szál befogadására :)
Lesznek frissen nyírt csúcshajtások, valamint régebbi, gyökeres tövek is.

Az ominózus Riccia, mely nyomokban Riccardiat is tartalmazhat
Rotala bonsai, valamint egyéb Rotala félék
Gratiola viscidula
Myriophyllum Guyana
Microsorum mini
Ludwigia Super Red

Bontom a növénytárolót, melyből
Sagittaria subulata
Anubias nana
Bucephalandra sp Red, Wavy Leaf
Parvula mini
Crypto Hobbit
HC Cuba 2 cseréppel, melyekből egy szál sem hiányzik

Illetve amit még találok, és a nevét sem tudom :whistle:
Tyű amindenit. :O Már így is 2 akváriumra való növény van beszuszakolva 1 akváriumba jelenleg. (Van 2 akva, csak várnom kell még az építéssel.) Azt hiszem kénytelen leszek leinni magam, hogy legyen bátorságom megkérdezni a főnöktől, hogy behozhatom-e a 10 literes akváriumot a munkahelyre. :ROFLMAO:
Jársz Pestre, vagy postával gondoltad amúgy? Mindenesetre a HC-t tuti passzolom, nincs CO2, és amit exMicrotól, avagy jelenleg @SMAdrián -tól kaptam jó nagy adag jelenleg az esőztetőhöz van bedugdosva, meg ide-oda felakasztva. Egész jól érzi magát ott, a garnélák meg imádják. A talajra már semmi sem fért. :D
 
Tyű amindenit. :O Már így is 2 akváriumra való növény van beszuszakolva 1 akváriumba jelenleg. (Van 2 akva, csak várnom kell még az építéssel.) Azt hiszem kénytelen leszek leinni magam, hogy legyen bátorságom megkérdezni a főnöktől, hogy behozhatom-e a 10 literes akváriumot a munkahelyre. :ROFLMAO:
Jársz Pestre, vagy postával gondoltad amúgy? Mindenesetre a HC-t tuti passzolom, nincs CO2, és amit exMicrotól, avagy jelenleg @SMAdrián -tól kaptam jó nagy adag jelenleg az esőztetőhöz van bedugdosva, meg ide-oda felakasztva. Egész jól érzi magát ott, a garnélák meg imádják. A talajra már semmi sem fért. :D
Nincs okod az ijedelemre, közel sem lesz olyan mennyiség, mint amit @Luigi13 Niki és Atti küldött nekem.
GLS viszi majd. A következő héten, vagy azt követően tervezem a metszést, ritkítást. Mielőtt elkezdem a kaszabolást, mindenképp egyeztetünk, hogy minél kevesebb ideig csücsüljenek a növények vödörben.
Természetesen a felesleggel már Te rendelkezel, mehet a növénybörze.
Nincs az az akvárium, amibe ne lehetne még beszuszakolni pár tő facsemetét :D
 
Nincs az az akvárium, amibe ne lehetne még beszuszakolni pár tő facsemetét
Sajnos tapasztalat. Csak egy idő után az esztétika rovására fog menni. :( Már azon gondolkozok hogyan lehetne emeleteket építene bele, hogy több növényt tudjak berakni.
Várom a jelzést. (y)
 
Back
Oldal tetejére