• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Genezis

Kutya kergetése után az előtér ültetése kezdődhet. Próbáltam pici csokrokra szedni és nyomkodni a talajba. Hát nekem épp elég volt ezt az aránylag kicsi területet beültetni.
A talajszemcsék nagyon ragaszkodtak a csipeszhez, tuszkoltam, nyomkodtam, kezdődik az őrület :mad: de megküzdöttem vele.
39057281440_707076c4e5_k.jpg2018-03-17_11-53-48 by Mihály Konyhás, on Flickr
 
A fa tövéhez szorítottam (nem a talajba ültetve): Microsorum mini
Fára (kötözni, ragasztani nem kellett, a természetes repedésekbe nyomva): Anubias mini, Bucephalandra: Velvet Leaf, Rainbow, Kedagang mini.
Mivel sok növényt kaptam, így sikerült a kimaradtakat cserélni Bucephalandra sp. Red-re.
Továbbá pár pamacs Crepidomanes malabaricum.

A sziklafal repedései kaptak Anubias mini töveket, illetve ide is jutott Crepidomanes malabaricum.
40855202381_b4b6cac9bf_k.jpgIMG_20180316_163204 by Mihály Konyhás, on Flickr
 
Jön a finálé! A hátsó, stem növények ültetése. Számomra kifejezetten nehéz feladat volt, mivel az üveg és a fa között nagyon minimális távolság van.
Itt is nagyon változatosra sikerült a növénylista, mivel @Luigi13 Niki és Attila a fajták tekintetében sem voltak szűkmarkúak :notworthy:
A lista: Ludwigia Super Red, Myriophyllum Guyana, Rotala: Hra, Wallichii, indica, green.
26022111817_cf9bb22062_k.jpg2018-03-19_08-34-05 by https://www.flickr.com/photos/131198294@N05/
 
Ez olyan lesz lassan, mint az arborétum a Villányi úton!
Van itt kérem minden, ami manapság forgalomban van!
Aztán majd az idő eldönti, mi bírja a kiképzést, ki nyomja el a másikat, melyik adja fel a küzdelmet, és akkor letisztul a dzsungel.

Szép kis munka volt, az biztos.(y)
 
Ez olyan lesz lassan, mint az arborétum a Villányi úton!
Van itt kérem minden, ami manapság forgalomban van!
Aztán majd az idő eldönti, mi bírja a kiképzést, ki nyomja el a másikat, melyik adja fel a küzdelmet, és akkor letisztul a dzsungel.

Szép kis munka volt, az biztos.(y)
Minden mint a búcsúban. Most, hogy írtad, a képeket nézegetve, túlzásba estem a növények terén. Nem a mennyiséggel van problémám, hanem a fajták sokaságával.
Lehet, hogy itt a - Kevesebb néha több - elvet kellett volna követnem.
Alapvetően abban is van valami, hogy amelyik jól érzi magát az marad, a többi megy. Niki és Attila úgy küldték a növényeket, hogy amelyiknek nem tetszik valami az cserés.

Még a frontra akarok tenni valamit - a Montecarlo és a kőfal találkozása picit csupasznak tűnik. Természetesen csak a már beültetett fajtákból, vagy valami mást:whistle: ja és még a homok is olyan üresnek tűnik o_O
 
Még néhány infó és kérdés.

A szűrő már kb. 3 éve ment egy halas akváriumban, onnan lett átemelve ebbe, talán 21 percet állhatott, tehát bejáratott. Kérdésem: a vízcseréket hogyan ütemezzem?

Ja, természetesen a szűrő áthelyezésénél az egyik csapom elkezdett csöpögni a karmantyús résznél. Éjszakára a maradék csőből csináltam egy csatornát, mely levezette a vizet egy edénybe. Jónak tűnt, de nem volt nyugodt éjszakám. Következő nap nyitás előtt már a helyi akvarisztikai bolt előtt toporogtam új csapért. Csere sikeres volt.

A világítás 15 cm magasan van, napi 8 órában. Változtassak valamit, vagy maradhat?

Akinek van valami észrevétele, ne tartsa magában.
 
Ha jól láttam,mohát nem is raktál bele.gondolom szándékosan.
Én is is annyit tudok csak írni,ami jól érzi magát,az marad.Ennyi félénél biztos lesz,amik hatalomra törnek.Csak egyeduralom ne legyen!!!
 
Ha jól láttam,mohát nem is raktál bele.gondolom szándékosan.
Én is is annyit tudok csak írni,ami jól érzi magát,az marad.Ennyi félénél biztos lesz,amik hatalomra törnek.Csak egyeduralom ne legyen!!!
Moha tényleg nincs, szándékos volt.
Remélem 1 hónap múlva már elfogadható formát fog mutatni.
 
Tegnap esti mérések:

Hőfok: 22 C
TDS: 182
pH: 6,5
KH: 7
GH: 8
NO2: 0,4
NO3: 5
PO4: 0

Tápozás: Green Aqua Macro-Micro 1-1ml/nap, Excel 2ml/nap
Légyszi valaki nyilatkozzon a fentiekről (n)

A fán megjelent valami opálos zselé - nyálka szerű izé :wtf: Ma este megpróbálom levakarni.
 
Tegnap esti mérések:

Hőfok: 22 C
TDS: 182
pH: 6,5
KH: 7
GH: 8
NO2: 0,4
NO3: 5
PO4: 0

Tápozás: Green Aqua Macro-Micro 1-1ml/nap, Excel 2ml/nap
Légyszi valaki nyilatkozzon a fentiekről (n)

A fán megjelent valami opálos zselé - nyálka szerű izé :wtf: Ma este megpróbálom levakarni.

Az értékekről sajnos nem tudok érdemben értelmesen nyilatkozni.
A pH szerintem okés, és ha nem tervezel caridina fajt, akkor a 180-as TDS sem sok.
Nyálka mindig előjön a fákon, ilyenkor amano, oto lepucolja seperc alatt, de Neked még korai élőlényt betenni, nem? Bár használt szűrő esetén az sem lehet probléma.

Persze majd idekeveredik nálam okosabb, hátha ő mást mond!;)
 
Az értékekről sajnos nem tudok érdemben értelmesen nyilatkozni.
A pH szerintem okés, és ha nem tervezel caridina fajt, akkor a 180-as TDS sem sok.
Nyálka mindig előjön a fákon, ilyenkor amano, oto lepucolja seperc alatt, de Neked még korai élőlényt betenni, nem? Bár használt szűrő esetén az sem lehet probléma.

Persze majd idekeveredik nálam okosabb, hátha ő mást mond!;)
Caridina, ha jó a sejtésem a CRS, CBS? Na akkor gondok lesznek, mert őket szeretnék, vagy esetleg taiwan, vagy már magam sem tudom.
Attól félek, hogy az állatvilág is a növények sorsára jut. Mint a kicsi gyerkőc, mindent szeretnék :whistle: Láttam az egyik helyi akvarisztikában fekete garnélákat, nagyon tetszettek ők is, de azt mondták, hogy csapvizesek. Akkor ide nem lehet beköltöztetni belőlük 10-20 egyedet?
Nyálka elég undi, de egyelőre manuálisan pucolom.
 
Back
Oldal tetejére