• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Genezis

Elvannak ro-ban is hidd el. Nálam rc-k 130-as tds ben élnek és virulnak, szaporodnak. Csak biztosíts nekik ásványi anyag utánpótlást.
Köszi az infót.
Akkor a leendő garnéla állománynál már csak a CRS-CBC vonal közül kell döntenem, bár láttam már együtt tartva őket.
Az a nagy helyzet, hogy már konkrét listám van mindenféle minőségi garnéla és haltápokból.
Ők olyan változatos étrenden lesznek nevelve, hogy az üveget is kinyalják utána.
 
Szia Misi!

A befektetett energiád és munkád meghozta gyümölcsét, nagyon szép lett az akvárium! Gratulálok hozzá!
Egy jó ötleted el is lestem, mégpedig a kőfal rései közé tűzdelt növényeket.(y)
Szia Gyuri!
Köszönöm elismerő szavait.
Őszintén megmondom, nekem olyan kesze-kuszának tűnik. Remélem az idő megoldja ezt a dolgot.
Az ötletet én is a fórumról loptak.
 
Szia.
Az no2 kis mértékben is mérgező. Ha már lement az értéke 0-ra, és annyi is marad akkor már mehetnek bele az élőlények.
A keménység még lehet, hogy fog változni-a sima Amazónia nálam csökkentette, a csapvíznél alacsonyabb értékre, nem tudom a homok bekavar-e ebbe.

Szépen összerakott akvárium, gratula.(y)
 
Szia.
Az no2 kis mértékben is mérgező. Ha már lement az értéke 0-ra, és annyi is marad akkor már mehetnek bele az élőlények.
A keménység még lehet, hogy fog változni-a sima Amazónia nálam csökkentette, a csapvíznél alacsonyabb értékre, nem tudom a homok bekavar-e ebbe.

Szépen összerakott akvárium, gratula.(y)
Köszönöm az észrevételeket.
Két naponta mérem a víz paramétereit. Valószínűleg több hétig még nem telepíthető bele semmi.
A keménység, kh, gh aggaszt egy kicsit. Remélem a homok nem kavar bele a dolgokba.
 
Tegnapi vízparaméterek:

Tápozás: Green Aqua Macro-Micro 1-1ml/nap, Excel 2ml/nap
Hőfok: 22 C
TDS: 171 (fokozatosan csökken)
pH: 6,2
KH: 6
GH: 6
NO2: 0,05 (rohamosan csökken)
NO3: 5
PO4: 0

Aggaszt a KH-GH aránya. Véleményetek szerint GH+ adagolásával nem rontok a helyzeten?
NO2 rohamos csökkenését valószínű, a bejáratott szűrőnek és RO vízzel történő cserének köszönhetem. Ez nagyon pozitív.
 
Tegnapi vízparaméterek:

Tápozás: Green Aqua Macro-Micro 1-1ml/nap, Excel 2ml/nap
Hőfok: 22 C
TDS: 171 (fokozatosan csökken)
pH: 6,2
KH: 6
GH: 6
NO2: 0,05 (rohamosan csökken)
NO3: 5
PO4: 0

Aggaszt a KH-GH aránya. Véleményetek szerint GH+ adagolásával nem rontok a helyzeten?
NO2 rohamos csökkenését valószínű, a bejáratott szűrőnek és RO vízzel történő cserének köszönhetem. Ez nagyon pozitív.
Gh visszasozok nem befolyasoljak a kh-t.
 
Köszönöm az észrevételeket.
Két naponta mérem a víz paramétereit. Valószínűleg több hétig még nem telepíthető bele semmi.
A keménység, kh, gh aggaszt egy kicsit. Remélem a homok nem kavar bele a dolgokba.
Pipettázz vagy csippents fel egy kis adag homokot. Mehet rá 20%-os ecet vagy a legjobb a sósav, ha pezseg mész alapú és keményíti a vizet, na akkor van GERONIMO, meg érdemes cserélni nem pezsgősre. Szerintem az RO víz 70-110 TDS + a tápok simán felmegy 170-re közvetlen adagolás után. A GH+ adagolását nem 130-150 ppm-ig toljuk, vagy ide a spec garnélák miatt több kell?
 
Vízcsere alkalmával leszipákoltam a nyálkát a fáról. Érdekes volt, hogy a növényekre nem terjedt át. Azt gondoltam ez a valami olyan, mint az alga - ha van, akkor mindenhol megtalálható.
A világítást leengedtem, jelenleg 10 cm magasságról lóg.
Bubizik a hátsó stem sor
40959790361_afeb475705_h.jpg2018-03-22_09-57-14 by
Buce is szereti a helyét
26087493577_4e6127b126_h.jpg2018-03-22_09-57-00 by
Igaz, hogy a talaj fölött, de ezek már az itteni új gyökerek
26087490517_a938fbe31a_h.jpg2018-03-22_09-56-50 by
Ő is szépen növekszik
40959772361_7f561775c3_h.jpg2018-03-22_09-56-25 by
 
Utoljára módosított:
Pipettázz vagy csippents fel egy kis adag homokot. Mehet rá 20%-os ecet vagy a legjobb a sósav, ha pezseg mész alapú és keményíti a vizet, na akkor van GERONIMO, meg érdemes cserélni nem pezsgősre. Szerintem az RO víz 70-110 TDS + a tápok simán felmegy 170-re közvetlen adagolás után. A GH+ adagolását nem 130-150 ppm-ig toljuk, vagy ide a spec garnélák miatt több kell?
A homok ADA LaPlata. Green Aqua termékismertetője szerint nem piszkál bele a vízparaméterekbe. De bogarat tettél a fülembe, este csinálok savtesztet.
Vízértékeket mindig a vízcsere és a tápozás előtt mérek. Tehát a GH+ adagolása növeli a GH és a TDS értékét is?
Akkor le kellene tolni a KH értékét. Ötlet?
Szeretnék CRS, CBS garnélákat, jó lenne a vizet a nekik megfelelőre belőni.
 
A homok ADA LaPlata. Green Aqua termékismertetője szerint nem piszkál bele a vízparaméterekbe. De bogarat tettél a fülembe, este csinálok savtesztet.
Vízértékeket mindig a vízcsere és a tápozás előtt mérek. Tehát a GH+ adagolása növeli a GH és a TDS értékét is?
Akkor le kellene tolni a KH értékét. Ötlet?
Szeretnék CRS, CBS garnélákat, jó lenne a vizet a nekik megfelelőre belőni.
Eloszor lod be a vizedet. Ilyen tds melett nem tennek bele cbs crs-eket. Nekem is el kellett tavolitani a seiryu-s ak ariumbol. Semmit sem szaporodtak egy evig voltak benne. Alapbol 130-140-re sozunk nekik vissza de neked meghaladja a ro cserelt ertek is ahogy olvasom.
 
Pipettázz vagy csippents fel egy kis adag homokot. Mehet rá 20%-os ecet vagy a legjobb a sósav, ha pezseg mész alapú és keményíti a vizet, na akkor van GERONIMO, meg érdemes cserélni nem pezsgősre. Szerintem az RO víz 70-110 TDS + a tápok simán felmegy 170-re közvetlen adagolás után. A GH+ adagolását nem 130-150 ppm-ig toljuk, vagy ide a spec garnélák miatt több kell?
Ro viz 70-100 tds? Ezt ugy erted vizcsere utan ami 50%ro vizet tartalmaz? Vagy a tiszta ro viz? Mert ha a masodik, akkor az mar nem ro viz.
 
Back
Oldal tetejére