• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes nekem (száz)nyolc ...

Ok, akkor vegyészkedjünk: hidrogén-peroxid, 30%-os. 1 ml / 10 l akváriumtérfogat. Adok nagyon szívesen, vagy elvileg kapsz patikában is. Két kezelés, és ez a dzsungel pár nap alatt eltűnik. Csak utána majd ki kell takarítani az algatetemeket... Én nemrég csináltam egy kezelést, életemben először, magam sem hittem el, hogy működni fog, de teljes a siker.
 
Ok, akkor vegyészkedjünk: hidrogén-peroxid, 30%-os. 1 ml / 10 l akváriumtérfogat. Adok nagyon szívesen, vagy elvileg kapsz patikában is. Két kezelés, és ez a dzsungel pár nap alatt eltűnik. Csak utána majd ki kell takarítani az algatetemeket... Én nemrég csináltam egy kezelést, életemben először, magam sem hittem el, hogy működni fog, de teljes a siker.

Ok, de ehhez a löttyhöz nem kell kivennem a csigákat, garnélákat?
 
Na jó.
De ha valami gixer lesz akkor azt mondom, hogy crs-ek voltak benne és kárpótolnod kell.
:)

A döntés a Tiéd, kérdezz meg mást is :D Én "csak" takarító Neocaridinakra locsoltam, de tényleg nem volt észlelhető probléma.
 
micro :)

A TDS-t meg tornásszad még lefelé. Nemrég mértem hozzáértő garnélás vitéz vizét TDS 38 ppm, EC 102 microS/cm, Gh 2,5-3 °nk. Ez szerintem már túl alacsony, de most és is lenyomom mindenhol, 80 ppm / 300 microS/cm alá illetve körülire. Kevesebb só fogy!!! :D
Bocs az off-ért, de a dexkill féle macro, ami micro ;) leírását hol találom? Persze, ha nincs levédve...
 
Legalább látod, nem a levegőbe beszéltem...
Természetesen megvívok a Zöldszakállal és fonállal!

Nem akarom elkiabálni, de mára összekapta magát az akvárium. 5 napja volt a nagytakarítás, algacsavarás meg ilyenek, mára alig maradt valami zöld fonál a mohák között. Sajnos csak a kis túrázós gépem volt nálam, a kép alig értékelhető, de talán látszik a különbség:
108optioIMGP0899.jpg

A tervezett kezelést megkapta, pár nap múltán vízcsere és állapotfelmérés.
 
Mai:

108IMGP0937.jpg

Sok változás nincs, a döglött algából csinos fehérje-hab lett, lehalásztam + 30 % vízcsere visszasózatlan RO-val.
A fissidens javul, bár vannak részei amik ollóért könyörögnek, a monosolenium itt barnul, őt is megnyírom pár nap múlva.
Ment bele a Dexkill-táp, szerintem kb. annyi most az algának.
A középső buce-csokor hamarosan megy a 30-as garnélásba, akkor itt is egy nagyobb pucera jön.
 
Ha már a többiről írtam:
- a zöld fonál megszűnt azóta, hogy az ATI helyett egy @eMZé -s Chihiros LED világít, viszont az alga szerepét átvette valami tócsagaz féle amit vaalami garnélákkal hurcolhattam be. Szilveszterkor ritkítottam, amivel annyit értem el, hogy már látszanak nyomokban a bucék maradékai amiket elnyomott.
Az akvarisztika szépségei közé tartozik, hogy 24.-én (mikor is máskor?) megmakkant az oldalpolcos szűrés vízpumpája. Volt egy tartalék 600-as JBL, azzal üzemel, de hangosabb, mint a Hydor volt.
A jövő héten valamikor dzungelírtás. Fényképet nem csatolok, gyengébb idegzetűek kedvéért...
 
Ha már a többiről írtam:
- a zöld fonál megszűnt azóta, hogy az ATI helyett egy @eMZé -s Chihiros LED világít, viszont az alga szerepét átvette valami tócsagaz féle amit vaalami garnélákkal hurcolhattam be. Szilveszterkor ritkítottam, amivel annyit értem el, hogy már látszanak nyomokban a bucék maradékai amiket elnyomott.
Az akvarisztika szépségei közé tartozik, hogy 24.-én (mikor is máskor?) megmakkant az oldalpolcos szűrés vízpumpája. Volt egy tartalék 600-as JBL, azzal üzemel, de hangosabb, mint a Hydor volt.
A jövő héten valamikor dzungelírtás. Fényképet nem csatolok, gyengébb idegzetűek kedvéért...

Dzsungelírtás után, a tócsagaz nagyjából negyede, mint volt.
Még van mit tenni ...
108DSC06322.jpg
 
Back
Oldal tetejére