• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes nekem (száz)nyolc ...

még egy kép van róla, de fogalmam sincs mi van az előszűrőben.
Ez a cucc amit csatoltál eladó?
Más nem kell hozzá?
(nyomás van - több is mint kellene)
 
nem az nem eladó csak egy képet kerestem róla ahol teljes a rendszer! a tiéd előszürők nélkül van! az ami rajta van még az a szén szürö a membrán után! kéne egy elöszűrő meg amint ltom hiányzik egy öblitö csap meg a roszviz ágra egy szabályzó szelep vagy mi a neve!
 
@BoMa mi kell ehhez a rendszerhez hogy szürt vizet adjon? Te most tettél össze egyett! én meg megvettem a készet! csak találgatni tudok!
Ha jol ertem akkor itt tulajonkeppen csak 1 membran es 1 akarmilyen szuro van keznel?

Kellene a 2 eloszuro mindenkepp, egy aramlasszabolyozo 75GPD-hez 400-as koruli, es egy oblito csap plusz az ezekhez szukseges csatlakozok, csovek, elosztok.
 
Jó rég írtam ide, az akvárium kb. romokban, támadott a fonál-alga, folyamatosan karbóztam - ill. szedtem a trutyit, lassan a teljes akváriumban megjelent. A tetején úszó növény beborított mindent, tegnap leszedtem és egy vödörben dekkolnak. Brutális mennyiség, ha valakinek szívni van kedve - küldök belőle!
A nyakamon maradt bucék egy fán még mindig az előtérben csücsülnek, ha el tudom indítani végre az új garnélás kockát - akkor átkerül.
Aztán itt is egy nagy takarítás, a jobb sarokból kidobom a karácsonyi mohát és kipucerálom a szűrőt is, 2 év után talán aktuális is lesz.
A 4x24 ATI-t csak 2 csővel járatom.
 
Bezony.
Illetve annyit, hogy a befolyó rekeszben lévő krumpliszsákot kiemeltem és a nagy darabkákat kicsavartam - illetve átöblítettem. Oldalpolcos szűrés - a biológiai szűrőanyagot (Mátrix) tartalmazó legnagyobb rekeszhez nem kellett még nyúlni. A kifolyóban csak a pumpa és a Seachem Purigen van, azt egyszer már regeneráltam.
 
Ma majdnem elcsábultam és szétszedtem a szűrőt, de aztán beértem egy 40%-os vízcserével. Tiszta RO ment bele, visszasózás nélkül, így lett a csere után 160 ppm a tds és 7 es a pH.
Közben írtottam egy kis fonalat is + a nagy takarításban kitéptem a jobb sarokból a mohát is.
Valami garnélákkal jött pár szál fedezéknek, aztán sunyiban benőtte a negyed akvát.
Mindenesetre kiköltöztettem, ha valakinek kellene (szerintem karácsonyi, de nem vagyok benne biztos) elviheti ingyen.
A lillyt kicseréltem poppyra, aztán vissza a lillyt, mert az csinált jobb áramlást. Picit feljebb emeltem + a vízpumpához vezető csövet is hosszabbra cseréltem.
A moha alatt durván felhalmozódott a mulm, azt is leszívtam. Carbó + a @dexkill féle macro táp.
Visszaültettem a kitépett szálas növényeket is.
Távolról már nézhető - közelről látszik a mindent átszövő fonal alga ....
 
micro :)

A TDS-t meg tornásszad még lefelé. Nemrég mértem hozzáértő garnélás vitéz vizét TDS 38 ppm, EC 102 microS/cm, Gh 2,5-3 °nk. Ez szerintem már túl alacsony, de most és is lenyomom mindenhol, 80 ppm / 300 microS/cm alá illetve körülire. Kevesebb só fogy!!! :D


Ez nem crs-es akvárium, társas, ha kikerül végre belőle a turista buce-fa, akkor gatyába rázom. Ide jönnek a maradék neonok, pár oto, amanókat és blue dream-eket láttam ma is.
Az itthoni kockámban most én is 60 körüli ppm-et tartok, vízcserénél csak 5L RO-t sózok Gh+ szal, 10 megy bele natúrban.

Az viszont elkerülhetetlennek látszik, hogy indítsak egy alacsony növény-tárolót ...
 
Ez nem crs-es akvárium, társas, ha kikerül végre belőle a turista buce-fa, akkor gatyába rázom. Ide jönnek a maradék neonok, pár oto, amanókat és blue dream-eket láttam ma is.
Az itthoni kockámban most én is 60 körüli ppm-et tartok, vízcserénél csak 5L RO-t sózok Gh+ szal, 10 megy bele natúrban.

Az viszont elkerülhetetlennek látszik, hogy indítsak egy alacsony növény-tárolót ...

Komolyan memorizálni fogom, hogy melyik garnéládat hol tartod :D A tegnapi üzenetedet kétszer olvastam el, de mégsem állt össze, hogy ebben most is van.
 
Aktuális állapot (ne akarjátok tudni, milyen volt az egész napos lomtalanítás előtt)
View attachment 70724
Na, ez már 18 karikás fotó! És ez már a lomtalanítás utáni, vállalható forma? Hát, nem vagy semmi!
Előre kellett volna szólnod, hogy gyengébb idegzetűek óvatosan, mert a nyugalom megzavarására alkalmas fotó jön.:cry:
Én kb. sírnék, ha egyszer ez fogadna, de persze innen szép felállni. Vagy szétborítod és indítasz egy újat?
 
Back
Oldal tetejére