• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Genezis

Jaja, köszöjük előre is. :) Ha elég gyors lettél volna, kaptál volna cserébe Csillától egy axolotlt. De látod, lemaradtál róla. :D
Őszintén, nem bánom, hogy a sárkány nem került szóba, ill. annak örülök, hogy gazdára talált.
 
Nos, a gyepre igazán nem lehet panaszod!;)
A cső előtti falat kellene még besűrűsítened, és akkor annak a látványa sem lesz zavaró.
Jó lesz ez!
 
A gyep az már térdig ér, nagyon nyírni kell.
A cső sarkalatos pont lesz. Ott ér véget a partfal, ahol alacsonyan szerettem volna tartani a növényzetet.
Esetleg a spin átkerül a baloldalra és így kevésbé látszik, vagy erőt kell vennem magamon és havonta áttolni a csövezést, mely valójában nem nagy dolog.
 
Huu, szépen beindultál. A köveket már nem is látni, ott is fogjon az olló!(y) A fa árnyékos részére valami világos levélzetű növény, pl. Anubias nana gold, vagy Buce' wavy green, nem mutatna jól?
Köszönöm.
A három kő kicsit talány számomra - kellenek oda? (n)
A fa törzsén, középen van egy hatalmas hasadék, odú - illetve a törzs bal oldala nagyon árnyékos, mondhatni sötétségbe burkolódzik.
Ezekre a helyekre tényleg jó lenne egy kis növény.
Anubias nana gold mehetne az odúhoz, Buce a bal oldalra (ez a sötét oldal)?
 
Ha eltakarja a növényzet, akkor felesleges.
Magamat ismerve növénytakaró lesz a vége. Vasárnap kiveszem a köveket.

Arra a nagy sötét foltra gondoltam a reinickii felett és attól jobbra.
Mindketten arra gondoltunk (y) Apró palakő maradt még pár darab, ezekre kötözök az általad ajánlott növényekből és eltűnnek a sötét foltok. Köszi az ötletet!
Ezen felül van még egy elképzelésem - a fáról szeretnék lenöveszteni MonteCarlo, vagy Cuba szálakat, liánt imitálva. Az előző naplóban https://akvakertesz.hu/threads/kicsi-kocka-nagy-elvezet.6787/ jól működött, és tetszett is.
 
Magamat ismerve növénytakaró lesz a vége. Vasárnap kiveszem a köveket.


Mindketten arra gondoltunk (y) Apró palakő maradt még pár darab, ezekre kötözök az általad ajánlott növényekből és eltűnnek a sötét foltok. Köszi az ötletet!
Ezen felül van még egy elképzelésem - a fáról szeretnék lenöveszteni MonteCarlo, vagy Cuba szálakat, liánt imitálva. Az előző naplóban https://akvakertesz.hu/threads/kicsi-kocka-nagy-elvezet.6787/ jól működött, és tetszett is.

Szia!

Remek megoldás! Molnár Máté Pöttömjében HC nőtt be mindent, még emersen is, baromi jól mutat, szép látvány lenne nálad is.(y)
 
Szia!

Remek megoldás! Molnár Máté Pöttömjében HC nőtt be mindent, még emersen is, baromi jól mutat, szép látvány lenne nálad is.(y)
@Molnár Máté alkotását megközelíteni sem tudom, amikor bekukkantok a naplójába engem is ámulatba ejt amit létrehozott ebben a kicsi akváriumban.
Cuba lesz. Minden feltétel adott ahhoz, hogy jól érezze magát. Nem szeretnék teljes növénypaplant, a cél pár lelógó szál több helyen a fán, valamint egy pici emers rész.
A Riccardia egész jól mutat a fa felső ágain, ahogy a gombóckák fele kinőtt a vízből.
A Ludwigia Super Red már 2-3 cm magasságban túlnőtte a víz felszínét, gyönyörű mélybordó színben pompázik.
 
Édesvízi hidra.
Tegnap este sikerült felfedezni ezeket a pici lényeket. Nagyobb létszámban a Twinstar alatt, az üvegen lengedeznek az áramlásnak köszönhetően.
Szép zöld színben pompáznak. Többen írták a fórumon, hogy nem kedvelik őket. Én örülök nekik, kifejezetten tettszenek.
41848156972_5cb0e876f3_z.jpg2018-05-04_08-44-20 by
27022858807_3f795197a4_z.jpg2018-05-04_08-43-54 by [url=https://www.flickr.com/photos/131198294@N05/][/url]
 
Édesvízi hidra.
Tegnap este sikerült felfedezni ezeket a pici lényeket. Nagyobb létszámban a Twinstar alatt, az üvegen lengedeznek az áramlásnak köszönhetően.
Szép zöld színben pompáznak. Többen írták a fórumon, hogy nem kedvelik őket. Én örülök nekik, kifejezetten tettszenek.
View attachment 547312018-05-04_08-44-20 by
View attachment 547322018-05-04_08-43-54 by
Szép példányok! Látom 3-as ikrek lesznek :D
 
Back
Oldal tetejére