• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

És megint egy állati jól ellesett pillanat: a bébi utazik a petés mama hátán!(y)
Már régóta vágytam én is egy ilyen képre. :) Minél többen vannak, annál nagyobb az esély elkapni hasonló pillanatokat. Nagyon szerencsés voltam megint! Ráadásul petés garnélán. Ami nem látszik, az az, hogy a petéken a szemek is látszódnak már. Lesz nagy bumm hamarosan :)
 
Szomorú dolog történt :(
Úgy néz ki, hogy az egyik nagyon icipici garnéla el fog pusztulni, nagyon rossz nézni a szenvedését :cry:
Tegnap este fele elkezdett fura hangot kiadni a szűrőm, olyan hangot adott, mint ami mindjárt tönkremegy. Állítottam egy picit a vízerősségen, így egy kicsit jobb lett. Hol adta a fura hangot, hol nem. Mondtam magamban, holnap kiszedem és belenézek, lehet, hogy csak el van dugulva. Kiszedtem és látom, hogy az előszűrőn belül ott van egy kis garnéla. Nem tudom, hogy sikerült bemásznia, de valahogy csak megoldotta szegény. A szivacsot bele érintettem a vízbe és lesüllyedt. Nagy meglepetésemre még él. Folyamatosan próbál mozogni, ezért bízom benne, hogy levedlik és mint, ha mi se történt volna, eszik és játszik majd a többiekkel. Nagyon kicsi rá az esély, rossz nézni, ahogy szenved, de azért próbálok bízni a gyógyulásában. Már több garnéla (kicsi és nagy egyaránt) felkapta, de eldobták, szerencsére még nem akarják megenni, érzik, hogy él. Holnap cserélek vizet és jól ki is pucolom a szűrőt, megnézem, hogy tudta magát bepréselni. Még észrevettem egy terhes garnélát is, akinek alig van pár pete a hasában. Mindegyiknek van már szeme is. Mivel van sok alig látható garnéla is az akváriumban, így arra gondoltam, hogy megszült a napokban, csak pár pete maradt még a hasában.
 
Tegnap kipucoltam az akváriumot és a szűrőt is, ahogyan terveztem. Rejtély marad számomra, hogyan tudott bejutni a garnéla. Már reggel se láttam, nagy valószínűséggel elpusztult. Vízcsere után a TDS érték 380 körül volt, ma már 334, ami nagyjából szokott nálam lenni. Egyre nehezebb tisztítani az akváriumot, nagyon sokan ficánkolnak az aksiban.
itt ezen a videón az látszik, ahogy küzdők betenni a helyére az etetőtálkát. Amilyen picik, annyira agresszívak :D A legeslegleg kisebb ( jó voltam nyelvtanból :D) még a csipesz végére is rámászik és kóstolgatja :D


Ezen a videón pedig az látszik, hogy még csak egy kevés vizet engedtem le, de máris össze-vissza úszkál mindenki. Tényleg nem egyszerű a mulmozó használata.


Ezen a videón pedig :D az látható, hogy miért érdemes garnélavédő rácsot tenni a belső szűrőre.


El kell hogy mondjam, azaz le kell hogy írjam, jól érzik magukat az akváriumban a növények, garnélák és minden más élőlény is. Csigákat már nem tudom megszámolni, biztosan osztódnak azok is, hihi. A rotalák is egészen jól összekapták magukat, lehet látni a videón is ott jobb oldalt.
És képtelenség lenne, ha kép nélkül maradna ez a bejegyzés, ezért itt egy mai fotó. Éppen tisztogatta magát, ezért fura arcokat vágott:

_D307698.JPG

És egy kicsi off a naplómba, de vicces dolog történt velem. Éppen kint voltam a kertben, amikor észrevettem egy fekete színű karolópókot, gyorsan csináltam pár képet, amikor egy hernyó rámászott a pokrócra. Le akartam szedni egy fűszállal, majd oldalra dőlt és tetette, hogy kinyiffant. Következő fűszál érintésnél megtámadott, lepisilt :D Igazi harci kukacok laknak felénk.
Off vége..
Talán ez is egy kicsit off :), bár a naplómhoz tartozik. A jelenlegi profilképem most egy szimbólum akarna lenni, ezért ennyire színes. Mivel narancs garnéláim vannak, ezért a kép nagyobb része narancs színű. A kis zöld rész pedig azt szimbolizálná, hogy amikor elindítottam az akváriumot, akkor még a zöld és narancs garnélák között vacilláltam. És mivel nem zöldek lettek, ezért kisebb a képen a zöld rész. Nem tudom miért írtam le, talán azért, mert a profilkép eléggé élénk, feltűnő és nem akarom, ha sokan azt hinnék, hogy azért csináltam, hogy többen megnézzék a naplómat.
 
Szóval az úgy volt, hogy nem akartam ma már etetni, mert naponta etetek mostanában. Szeretem nézni, ahogy a sok kicsi lerohanja a garnélaeledelt. Mivel tegnap a vedlést elősegítő (Shrimp King Mineral) tápot adtam és ma volt két vedlés, úgy gondoltam, hogy szórok be nekik ilyen kis porszemeket. A zacskó tele van fehér porral, de megszaladt és egy egész rúd beleesett a vízbe. Még most is azt eszik. Már pihentetem is a 15 liter vizet a vízcseréhez, mert kelleni fog az tuti. Sokszor szoktak olyat csinálni a garnélák, hogy a víz tetején fejjel lefelé úszkálnak, amit most meg is örökítettem, mert maradt pár szem kaja a víz tetején. Viccesen néz ki, ahogy fejjel lefele a víz tetején esznek a kicsik.
Egy képes sorozatot teszek ide, sajnos torzít a lencse, a víz és az akvárium üvege is egy picit, de kivehető a garnéla alak azért. A képsorozaton az látható, ahogy a nagyobbik ganéla elveszi a kisebbiktől a mineral eledelt. Persze rengeteg eledel van a víz tetején is, mégis úgy gondolta, hogy megmutatja, ki az erősebb.
És akkor jöjjenek a képek:

Itt még békésen csipeget
1.JPG

Csak úgy suhan célírányosan
2.JPG

Pont nem látszik, de megfogta és lerántotta a picit
3.JPG

És eszik, mint aki jól végezte dolgát ( mint, ha ezt már írtam volna valamikor :D )
4.JPG
 
Most egy olyan képsorozattal jönnék, amit én személy szerint még sehol sem láttam, csak leírva. Azt hiszem minden akváriumban vannak hullámvölgyek, fura is lenne, ha az én akváriumom lenne a kivétel. Aki garnélázik, az most pontosan átérzi, hogy mit érzek most, illetve nagyon is jól tudja, hogy a legtöbb garnéla találkozik legalább egyszer a scutariella japonicával.
Aki nem ismerné ezt az élősködőt, annyit mondanék róla, hogy a garnélák fején szokott lenni és ez olyasmi, mint macskán a bolha. Elpusztulni nem fog tőle a garnéla, ezt meg is tudom erősíteni, csak nem szép látvány és nem lehet valami jó a garnéláknak sem. Videók és képek találhatóak az interneten róla, illetve leírások is, viszont olyan anyagokkal én még nem találkoztam, ahol be van mutatva, hogyan szerzi meg áldozatát a scuteriella. Én sajnos ennek voltam tanúja az előbb és mint általában szoktam, meg is örökítettem. Azt ne kérdezzétek, hogyan vettem észre, egyszerűen oda néztem és egyértelműen kivehető volt az alakja. Azon gondolkodtam éppen, hogyan tudnám kivenni, amikor jött egy garnéla és ráugrott. Nem rámászott, hanem villámgyorsan ráugrott. Ilyen tekintetben csodálatos egy teremtés, hisz tökéletes élősködőnek született. A képek szokás szerint nem adják vissza a látványt, de videóval esélytelen lett volna megörökíteni. Illetve jó sötétek is lettek a képek, mivel erőteljes kromatikus aberrációval szembesültem, így kénytelen voltam egészen 7.1-ig lerekeszelni. Tudom, pár kattintás Ps-el leszedni a lilás széleket, de nem nagyon szeretem a Photoshop használatát (ismerem amúgy). És ekkor jött a garnéla és akció volt, nyomkodtam a gombot :) Szóval a képeken az látható, ahogyan az élősködő a levél szélén csücsül és várja az arra érkező élőlényeket. Amikor arra úszott szeretett garnélám, már rá is ugrott a bajszára. A garnéla tett pár kört és már nem volt rajta, ebből arra következtetek, hogy leesett róla és majd kezdi elölről ezt az egészet hadműveletet. A legelső képen fedeztem fel a bajszán, majd eltűnt róla, ott is a tapogatóján volt. Szerintem innen mászik fel a fejére, de ezt mindenki eldönti magának. Majd amikor előkerült, már az ozelot levelének a szélén várt pár percig. Nem nagyon mozgott, de amikor megkocogtattam az akváriumot, elkezdett mozogni. Érezhette a víz mozgását, amiből talán arra következtetett, hogy arra úszik valami, hisz akkor mozog a víz.
És akkor jöjjenek a képek, benyilaztam, hol van mindig az élősködő, hogy mindenki láthassa. Kivéve egy képen nem, de ott nagyon belevágtam a leveles képbe, így egyértelmű azt hiszem. Illetve tökéletesen kivehető az alakja. Amúgy pár milliméter csak.

scut.jpg

scut1.JPG

scut2.jpg

scut3.JPG

scut4.JPG

scut5.JPG

scut6.JPG

scut7.JPG

scut8.jpg



scut9.jpg
 
Azta, micsoda szemed van!! Fantasztikus képek! Remélem hamar megszabadulsz a hívatlan vendégektől.
Köszi! :) . Én is remélem, bár szerencsére nem látni a garnélákon. Sok garnéla levedlett, gyanítom, hogy van hozzá köze. Múltkor, amikor láttam egyet, szintén vedlés másnapján vettem észre. Még keresem az összefüggéseket...
 
kezdi elölről ezt az egészet hadműveletet.
Most vettem csak észre, hogy milyen hülyeséget írtam, ezt nagyon elírtam :D Érdekes mód már nem engedi szerkeszteni, nem jelenik meg ez a funkció, így itt javítanám ki.
Ez akarna lenni: kezdi elölről ezt az egész hadműveletet.
 
Ma megejtettem a vízcserét, nyüzsögtek utána ezerrel, majd 7-8 órával később már lenyugodtak egy kicsit. A fűtőt kiszedtem, nincs rá szükség, mivel képes bekapcsolni. Ennyire azért nincs nálunk hideg. 26C fokos volt a víz, mégis bekapcsolt. Most 23C fokos. De legalább kiderült, hogy bírják a 26 fokot is az élőlények, ez megnyugtató.
Nagyon nem akarták, hogy kiszedjem a fűtőnek a tartóját, majdnem úgy volt, hogy bent hagyom, de akkor nagyon el lenének kényeztetve :D


Vízcsere után nagyon aktívak tudnak lenni. Ma nem kaptak enni.


És olyan 7-8 óra utáni felvétel, már annyira nincs kedvük úszkálni. Készülődnek az alváshoz :)


A mohák is önálló életet élnek, mindig máshol lehet látni a képeken. Majd kell valamit kezdenem velük.

vízcsere.JPG
 
Ma megejtettem a vízcserét, nyüzsögtek utána ezerrel, majd 7-8 órával később már lenyugodtak egy kicsit. A fűtőt kiszedtem, nincs rá szükség, mivel képes bekapcsolni. Ennyire azért nincs nálunk hideg. 26C fokos volt a víz, mégis bekapcsolt. Most 23C fokos. De legalább kiderült, hogy bírják a 26 fokot is az élőlények, ez megnyugtató.
Nagyon nem akarták, hogy kiszedjem a fűtőnek a tartóját, majdnem úgy volt, hogy bent hagyom, de akkor nagyon el lenének kényeztetve :D


Vízcsere után nagyon aktívak tudnak lenni. Ma nem kaptak enni.


És olyan 7-8 óra utáni felvétel, már annyira nincs kedvük úszkálni. Készülődnek az alváshoz :)


A mohák is önálló életet élnek, mindig máshol lehet látni a képeken. Majd kell valamit kezdenem velük.

View attachment 54576
Érdekes, nálam 26 fok a normál beállítás, most épp azon agyalok, hogy tartsam ezt most a nyáron is. A múlt nyáron 30 fokig is felkúszott néha, akkor garnélák még nem voltak.
Viszont, nagyon tetszik, ahogy ragaszkodnak a tereptárgyakhoz, mintha még keresték is volna egy darabig. :D
 
Érdekes, nálam 26 fok a normál beállítás, most épp azon agyalok, hogy tartsam ezt most a nyáron is. A múlt nyáron 30 fokig is felkúszott néha, akkor garnélák még nem voltak.
Viszont, nagyon tetszik, ahogy ragaszkodnak a tereptárgyakhoz, mintha még keresték is volna egy darabig. :D
Kicsit parázok azért attól, hogy melegebb lesz a víz, lehetséges, hogy kiszedek a pc-ből egy ventit és összetákolom, ne legyen nagy bajuk. Nálam mindenhez ragaszkodnak, fene tudja miért :)
 
Kicsit parázok azért attól, hogy melegebb lesz a víz, lehetséges, hogy kiszedek a pc-ből egy ventit és összetákolom, ne legyen nagy bajuk. Nálam mindenhez ragaszkodnak, fene tudja miért :)

Majd oszd meg légyszi, hogy mi lett az eredménye a ventizésnek. :) Kíváncsi lennék mennyit visz le egy pc veti a hőmérsékleten.
 
Back
Oldal tetejére