• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Most, hogy csináltam pár képet, észrevettem, hogy a faágon rengeteg fekete kinövés van. Nem olyan, mint, amikor kicsirázott, picit talán hasonló. Teljesen olyan, mint az erdőkben lévő fákon az a gomba, ami a fákon él. Na ezt jól leírtam. Megmondom őszintén még nem nagyon néztem utána a red moor gyökérnek, ha lesz egy kis időm, akkor utánaolvasok. Egy kis részletet mutatok, nagyon sok van belőle, ez csak egy rész a gyökéren. Jó világosra csináltam, hogy látszódjanak azok a bigyók :)

View attachment 53385

Ugyanebbe a képbe belevágva
View attachment 53386
Nekem volt hasonló a red mooron, csak kicsit világosabb volt és hosszabbra nőtt. Lekapartam, azóta nincs szerencsére. @Zuzmi fáján is volt ilyesmi. Sajnos fogalmam sincs mi lehetett. Szerintem no para.
 
Jajj ne már, ezek lesznek még nagyobbak. Lassan már a halak is maguktól megteremnek nálam. Eddig talán azért nem vettem őket észre, mert a moha eltakarta. Most szétesett, talán nálam is elengedte a zöld cérna, meg kicsit barnult is szegény. Amikor elindítottam az akváriumot, nem gondoltam volna, hogy ennyi minden élőlény lesz benne. Jóhiszeműen gondoltam, hogy veszek növényeket és garnélákat és ennyi, más nem lesz. Max. egy kis csigainvázióra számítottam. Köszi az infókat :)
 
2-3 napja nem találkoztam hydrával :) Algásodik az akvárium üvege és a kövek is, ennek tudom be, hogy nem tudnak rendesen megkapaszkodni. Amikor sokan voltak és voltak kis algapacák, akkor azokon nem csücsültek. Találtam megint olyan kis csigát, még pici, kicsigázni még nem tudtam. Kereken 40 kis garnélát számoltam, megint vannak nagyon picik :love:

ceratopteris thalictroides
_D305013.JPG

Szeretik a levelet :)
_D305014.JPG


_D305003.JPG
 
Megint valami szenzációs pillanatot sikerült elkapnod!(y)

Nálam tuti ez lesz a képernyő kímélő a jövő héten.:joyful:
 
Megint valami szenzációs pillanatot sikerült elkapnod!(y)

Nálam tuti ez lesz a képernyő kímélő a jövő héten.:joyful:

Köszönöm szépen! :joyful:
Csak picit beletúrtam a talajba, kíváncsi voltam valamire. Aztán lerohanták :)
 
Nos, elkészítettem legelső videómat, csak mert felmerült, hogy lesz-e videó. A képek valóban nem adják vissza azt, ahogy egy videóban látni lehet. Kézből videóztam a lenovo telóval 1080P-s felbontásban, tüköréles videó lett :D Ja nem, haha . Nálam ennyire aktívak a sakurák és ennyire bugyborékozik az ozelot. A ledeket maxra állítottam, hogy lehessen látni is valamit, illetve, hogy aki még nem rakott össze ledes világítást, lássa, hogy mit lehet kihozni egy kb 90 cm-es led szalagból. Mondjuk erről már írtam, de a videó azért más. És az algák is látszódnak már, annyira szeretem, hogy zöldül a kavics, azaz a kő :D Természetes hatást kelt és nem utolsó sorban könnyebb észrevenni rajta a kis élőlényeket. Videó szerkesztőt se használtam még, nincs zenei aláfestés, az ablak nyitva van, ha fura hangok vannak, akkor az kintről jön be :D A szűrő nem ilyen hangos, alig hallani a hangját, nem tudom miért lett ilyen hangos a videón, na mindegy, altató búgásnak jó lehet :)

U.I: Fényképezni sokkal de sokkal könnyebb!
Kisebb harcok is zajlottak bennem, hogy ó ezt lefotózhattam volna, na mindegy ez van. Ezek a gondolatok voltak a fejemben videózás közben.

 
Jó lesz ez!(y)
Azért a fotókban Te magad is jobban benne vagy, de idővel videón is lehet izgalmas dolgokat rögzíteni.
Szóval a mozgókép mellett azért legyenek fotók is!;)
 
Nos, elkészítettem legelső videómat, csak mert felmerült, hogy lesz-e videó. A képek valóban nem adják vissza azt, ahogy egy videóban látni lehet. Kézből videóztam a lenovo telóval 1080P-s felbontásban, tüköréles videó lett :D Ja nem, haha . Nálam ennyire aktívak a sakurák és ennyire bugyborékozik az ozelot. A ledeket maxra állítottam, hogy lehessen látni is valamit, illetve, hogy aki még nem rakott össze ledes világítást, lássa, hogy mit lehet kihozni egy kb 90 cm-es led szalagból. Mondjuk erről már írtam, de a videó azért más. És az algák is látszódnak már, annyira szeretem, hogy zöldül a kavics, azaz a kő :D Természetes hatást kelt és nem utolsó sorban könnyebb észrevenni rajta a kis élőlényeket. Videó szerkesztőt se használtam még, nincs zenei aláfestés, az ablak nyitva van, ha fura hangok vannak, akkor az kintről jön be :D A szűrő nem ilyen hangos, alig hallani a hangját, nem tudom miért lett ilyen hangos a videón, na mindegy, altató búgásnak jó lehet :)

U.I: Fényképezni sokkal de sokkal könnyebb!
Kisebb harcok is zajlottak bennem, hogy ó ezt lefotózhattam volna, na mindegy ez van. Ezek a gondolatok voltak a fejemben videózás közben.


Kértem és megkaptam :D most gondolkozok a kövi kérésen :p
 
Na végre odajutottam, hogy egy picit kreatívkodjak pár száz forintba került az összetevő :D . Azt hiszem ennyit bőven megért. Még vagy 1000 féle ötlet és színkombináció van a fejemben. Fene a videókkal, maradok a fotóknál :)
Remélem sikerül kis hangulatot teremteni :)

_D306650.JPG

_D306662.JPG
 
Most egy kicsit a világosabb stílusú képekre mentem rá, igaz a sötétebb még mindig jobban tetszik nekem, de kell egy kis változatosság :)
Illetve a színes képekre, de azokból nem rég tettem be kettőt, bár még fogok majd valamikor. Ott hangulatokat szeretnék kelteni a fotókkal, bár nálam már maga a garnéla érzelmeket vált ki :D :love:
Természetesen ilyen színek nem fordulnak nagyon elő egy akváriumban, de ez olyan meseszerű akarna lenni..

_D306451.JPG

_D306332.JPG

Nem, az ott nem egy pinokkió garnéla :D
_D306498.JPG

_D306479.JPG

Amilyen fejeket tudnak vágni.. :love:
_D306255.JPG
 
Aranyosak a garnélák, enni kértek :) Nemrég készítettem pár képet még és azt vettem észre, hogy odament két nagyobb garnéla az etetőtálhoz. Egyből leesett, hogy enni kérnek, ezért adtam is nekik. Most már sokan kapirgálnak az etetőtálban.

Pár kép:
_D306673.JPG

_D306707.JPG

_D306711.JPG

_D306741.jpg

_D306763.JPG

_D306766.JPG

_D306799.JPG

_D306802.JPG

_D306813.JPG
 
Back
Oldal tetejére